• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

benzín Motor 2,5 GTA - zkušenosti

Děkuji. Takže svíčky nebyli ty mě tedy čekají a brzdy. Dále bych se chtěl zeptat, někde jsem se dočetl že tam patří 5l oleje je tomu tak? Ryska mi ukazuje úplnej spodek (jakože tam olej je ale ne v ryskach min a max) při studeném motoru. teď je na oleji najeto cca 7kkm
 
do GH 2,5 patří 5 litrů oleje. Pokud olej mizí a je na spodní rysce po 7tkm, tak buď nebyl při výměně dostatečně dolitý nebo jezdíš pilu v horní mezi otáček a pak je to normální nebo tě čeká výměna pístních kroužků, gufer ventilů, .........
 
No ona ta merka to je tragédie takže to jdu vyměnit až dostanu značky hned a uvidíme nicméně jsem tu našel úkony pro servisní intervaly a tam zas je 4.3L jestli to dobře chápu? Screenshot_20180702-173922.jpg
 
to chápeš naprosto správně, ale je to screenshot patřící k dvoulitrovému benzínu....
 
Tak jsem si stáhl manuál a celej ho přečetl a máš pravdu, je tam 5L i s filtrem. Olej jsem za studena měřil špatně, má se uvést motor na provozní teplotu a měřit 5 minut od odstavení (benzin) na rovině. Zatím ️
 
blbe se zeptam...stahl jsi ten ceskej okopirovanej, nebo jsi sehnal nejakej lepsi ? :)
 
Ještě poslední dotaz prosím, jaky olejový filtr? Četl jsem že značku Mann ale našel jsem jen tuten.Screenshot_20180711-130836.jpg
 
do GH 2,5 patří 5 litrů oleje. Pokud olej mizí a je na spodní rysce po 7tkm, tak buď nebyl při výměně dostatečně dolitý nebo jezdíš pilu v horní mezi otáček a pak je to normální nebo tě čeká výměna pístních kroužků, gufer ventilů, .........
Tak to by mě zajímalo kde je teda pravda...v Bošina servisu dávají 4,1. Je teda fakt že ještě před servisem tam pan Hyspler dolíl tak půl litru a zbytek láhve jsem dostal jako bonus :) jinak to byla strašně cernota, to co tam bylo...
 
V GH jsem mival taky uplne cernej olej uz po 10tkm. Do dvoulitru patri 4,2 vcetne filtru.

Radsi bych jeste kouknul na merku a dolil, ta merka je k prdu .....
 
Minulý týden jsem měnil a padlo 5l do 2.5i ;) akorát na horní rysku. Radši změř a dolij, ale pozor na přelití.

Černé to bylo dost. Jen mě příjde ta 5W-30 docela řídká, tak uvidím. Příště nejspíš ta 5W-40.
 
Dávám 5w-40 a je po deseti taky černej jako svině. Ale zase je hezky vidět na měrce :D
Spotřeba na těch deset zhruba 6 dcl...
 
Ahojte, vedel by mi niekto z Vás overiť servisnú históriu auta s VIN: JMZGHA4L601498230?
Je to čierne GH, 2.5i r.v. 12/2011; majú ju v AutoPalace Spořilov.
Mám od nich aj pár fotiek, nie je to vymazlený cukrík, má nejaké znaky používania, ale zaujíma ma, pretože po FL GH-čiek v dvaapollitri je ako šafránu. Cena by mohla zodpovedať kozmetickému stavu a tomu, že je to 2.5i GH FL.
Do Prahy to mám pár km, tak by som sa o tom aute chcel dozvedieť čo najviac, kým sa tam vyberiem.
 
Je to vánoční kus,vyrobený 26.12.2011,první registrace v D,Kod barvy 16W
 
Je to vánoční kus,vyrobený 26.12.2011,první registrace v D,Kod barvy 16W

Ďakujem Míra, tieto veci som si tiež vytiahol z japancars.ru. Ale popravde, nevšimol som si krajinu prvej registrácie. Myslím, že verzia GTA ako to označili v AutoPalace to asi nebude. Najskôr SportsLine.
Ale skôr by ma zaujímalo ako vyzerá el. servisná knižka. Som od Prahy 400km, nie je to neriešiteľný problém, ale...
 
Možná budeš mít větší štěstí, ale moje asi měsíc stará zkušenost se dvěma servisy v Brně je ta, že mě odmítli cokoliv sdělit nebo i jen potvrdit, jestli je moje kopie pravá. Odvolávali se na GDPR a až když jsem před týdnem přijel s přepsaným autem, tak si mě přiřadili jako majitele, vyjeli kopii servisky a dali mi přístup do MyMazda appky.
A to jsem se předtím vážně snažil co nejslušněji nenechat odbýt. Přitom přímo na mazda.cz v sekci Digitální servisní záznam píší: "... Aktualizovaný záznam zvyšuje prodejní hodnotu vašeho ojetého vozu, protože kupující si může snadno ověřit důvěryhodnost a přesnost servisní historie.". Škoda, no.
Tímto se zároveň po roce hledání hlásím k majitelům M6 GH FL 2.5l.

Odesláno z mého PLK-L01 pomocí Tapatalk
 
Back
Top