1. Aby bylo snadnější používat naše webové stránky, používáme soubory cookie. Protože však Evropská unie ve své nekonečné moudrosti stanovila povinnost jasně vás o této skutečnosti informovat, činíme tak tímto textem. Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním souborů cookie. Zde se dozvíte více.
  2. Ahoj Host,

dovolte nám předem několik poznámek k problematice ochrany osobních údajů na těchto stránkách. Veškeré osobní údaje, které zpracováváme a které jsou uživatelem zadávány při registraci, spadají pod oprávněný zájem - údaje jsou nutné k provozu internetového fóra a k věkovému omezení jeho uživatelů (nad 13 let). Zpracovávané osobní údaje lze kdykoliv odstranit pomocí funkce Odstranit účet. Mimo osobních údajů zadávaných při registraci zpracováváme (a periodicky odstraňujeme) IP adresy příchozích návštěvníků formou logů. Tyto de facto technické údaje jsou nezbytné pro diagnostiku, vyhledávání možných bezpečnostních incidentů atp. a taktéž spadají pod oprávněný zájem. Jiné osobní údaje nezpracováváme, ani nevyžadujeme.

benzín Motor 2,5 GTA - zkušenosti

Diskuzi v 'Mazda6 (GH)' zahájil Nahasapimapetilon, 20. 5. 2015.

1. Majk

Majk nový člen

9
    2
    3
    Děkuji. Takže svíčky nebyli ty mě tedy čekají a brzdy. Dále bych se chtěl zeptat, někde jsem se dočetl že tam patří 5l oleje je tomu tak? Ryska mi ukazuje úplnej spodek (jakože tam olej je ale ne v ryskach min a max) při studeném motoru. teď je na oleji najeto cca 7kkm

2. Richie

Richie člen KLANu

52
    7
    8
    ted mi rikali v autorizaku ze tam davaji 4,1 l

3. Vitus

Vitus správce Člen týmu

4 908
    2 962
    183
    Spritmonitor.de
    do GH 2,5 patří 5 litrů oleje. Pokud olej mizí a je na spodní rysce po 7tkm, tak buď nebyl při výměně dostatečně dolitý nebo jezdíš pilu v horní mezi otáček a pak je to normální nebo tě čeká výměna pístních kroužků, gufer ventilů, .........

4. Majk

Majk nový člen

9
    2
    3
    No ona ta merka to je tragédie takže to jdu vyměnit až dostanu značky hned a uvidíme nicméně jsem tu našel úkony pro servisní intervaly a tam zas je 4.3L jestli to dobře chápu? Screenshot_20180702-173922.jpg

5. Vitus

Vitus správce Člen týmu

4 908
    2 962
    183
    Spritmonitor.de
    to chápeš naprosto správně, ale je to screenshot patřící k dvoulitrovému benzínu....

6. Majk

Majk nový člen

9
    2
    3
    Tak jsem si stáhl manuál a celej ho přečetl a máš pravdu, je tam 5L i s filtrem. Olej jsem za studena měřil špatně, má se uvést motor na provozní teplotu a měřit 5 minut od odstavení (benzin) na rovině. Zatím ️

7. Richie

Richie člen KLANu

52
    7
    8
    blbe se zeptam...stahl jsi ten ceskej okopirovanej, nebo jsi sehnal nejakej lepsi ? :)

8. Majk

Majk nový člen

9
    2
    3
    Screenshot_20180711-095747.jpg Screenshot_20180711-100924.jpg

9. Majk

Majk nový člen

9
    2
    3
    Ještě poslední dotaz prosím, jaky olejový filtr? Četl jsem že značku Mann ale našel jsem jen tuten. Screenshot_20180711-130836.jpg

10. Milda6

Milda6 rodinný člen KLANu

962
    336
    63
    Podle vin.
    Já tam mám šroubovací.

11. Dreadurn

Dreadurn nový člen

29
    6
    3
    Tenhle od Mannu mi tam foukli kluci.

12. Richie

Richie člen KLANu

52
    7
    8
    Tak to by mě zajímalo kde je teda pravda...v Bošina servisu dávají 4,1. Je teda fakt že ještě před servisem tam pan Hyspler dolíl tak půl litru a zbytek láhve jsem dostal jako bonus :) jinak to byla strašně cernota, to co tam bylo...

13. Vitus

Vitus správce Člen týmu

4 908
    2 962
    183
    Spritmonitor.de
    V GH jsem mival taky uplne cernej olej uz po 10tkm. Do dvoulitru patri 4,2 vcetne filtru.

Radsi bych jeste kouknul na merku a dolil, ta merka je k prdu .....

14. Dreadurn

Dreadurn nový člen

29
    6
    3
    Minulý týden jsem měnil a padlo 5l do 2.5i ;) akorát na horní rysku. Radši změř a dolij, ale pozor na přelití.

Černé to bylo dost. Jen mě příjde ta 5W-30 docela řídká, tak uvidím. Příště nejspíš ta 5W-40.

15. Butchi

Butchi výkonný člen KLANu

385
    156
    43
    Dávám 5w-40 a je po deseti taky černej jako svině. Ale zase je hezky vidět na měrce :D
    Spotřeba na těch deset zhruba 6 dcl...

Sdílet tuto stránku