• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Myčky, wapky - vaše zkušenosti

Alamaster

rodinný člen KLANu
715
Ahoj všem, vyzkoušel jsem novou wapku, docela mě potěšila, tak jsem si řekl, že založím toto téma abychom si navzájem mohli předávat zkušenosti
 
Wapka CarWash - Praha 10, Úvalská

Zkusil jsem nově otevřenou wapku na Úvalské a musím říct, že za mě super!
Zajel jsem do boxu, přišel ke mě pán a jestli potřebuju nějak poradit, nebo pomoct. Tak jsem se ho zeptal jak se dívají na "kyblíčkáře", načež jsem byl ujištěn, že naprosto bez problému, že mají boxů dost a pokud si chci přivézt vlastní chemii a šudlat si to s kyblíčky, tak klidně můžu.

Takže super zpráva, příště to ověřím v praxi. Další IMHO dobrá věc - kromě měničky na drobné, se tam dá platit kartou, nebo mobilem. Navolím si kolik peněz chci strhnout, a pípnu mobilem a je to. Cenově ještě uvidíme jak to vychází, nevím přesně kolik je za minutu, ale dal jsem tam kilo, auto jsem omyl nejdřív práškem a pak pořádně jen vodou opláchnul a čas mi vyšel bez problému s rezervou.

Pán mi ještě jakože bonus při otevření nastříkal kola nějakým sajrajtem aby šel dolů brzdový prach, což pomohlo. S tím práškem mi doporučil spíše než se snažit udělat "pěnu" tak spíš z ostrého úhlu splachovat nečistoty dolů z auta - šlo to celkem dobře.

Tak uvidíme příště s kyblíkem, ale za mě supr.


41274021200_f326194673_o.jpg
28215903537_c90277ce21_o.jpg
 
To vypadá zajímavě. Jen se zeptám a proč tam příště pojedeš s kyblíčkem?
No, když chci umýt auto opravdu důkladně a zároveň šetrně, tak si sebou vezmu dva kýble, ty si naplním vodou a auto si nejdřív jen namočím wapkou (vodou) a dostanu dolů nejhrubší nečistoty no a pak buď jen vodou(v případě že mám navoskované auto), nebo vodou se šampónem umyju auto ručně houbičkou (já mám takovou tu rukavici na mytí) - jeden kyblík ve kterým oplachuju z houbičky bordel a druhej s čistou vodou a šampónem. Pěkně vydrhu i kola kartáčem a pak to celý zase spláchnu wapkou. Následně popojedu kousek mimo box abych ho už neblokoval a pořádně vysuším.

Dost často tenhle přístup není na wapkách vítaný, protože chtějí aby se jim točilo co nejvíc lidí v boxech a ne aby to tam někdo půl hodinky blokoval protože si to chce pořádně vypucovat...
 
super! Ta pobočka na Průběžný/V korytech je sice hotová, ale ještě zavřená. A jestli se dá kyblíkovat, není o čem! Dík za recenzi
 
Ti co mají auta lehce špinavá, nechtějí kyblíčkovat nebo sušit a chtějí mít auta čistá bez zaschlých kapek po tvrdé vodě a jezdit tam kde používají Ph neutrální chemii jednoznačně po konzultaci a ozkoušení s klaňáky ( hlavně bych chtěl poděkovat @Muggsy , @skokan a samozřejmě i dalším) za sebe doporučuji následovné ;) :cool:

Brno - http://iq-wash.eu/kontakt/
Možnost oplachu podvozku, osmotická voda která po zaschnutí nedělá mapy a vodní spot (testováno na černých vozech :) ), Ph neutrální chemie, která si poradí bez problému s hmyzem a neoslabuje protekci laku, možnost kyblíčkování atd atd..
Tábor - https://wash-shine.wixsite.com/washshine
Praha - Mol Chodov Co jste dnes udělali na vašich Mazdách

Těšíme se na další zkušenosti a recenze ohledně ručních myček a doufám, že zde bude s odstupem času z čeho čerpat po celé ČR ;)
 
Pardubice u glóbusu.
Opláchnu wapkou pak aktivní pěnu. Široko daleko nemají tolik pěny a husté jako tady. Pak pěnu rozetřu, oplach.oplach.oplach a na konci změkčenou vodou.
Pak jen osušit utěrkami od @Natural a vyjedu na rychlodráhu kde jedu tolik aby auto doschlo ve všech mistech. Nebudu psát jakou rychlosti ;), , mám přeci 2,5. Jen mě drtí kapky ze zrcátek,které mám pak po dveřích.
 
Poslední úprava:
V korytech/Průběžná už otevřeno, teď jsem jel kolem :) Snad tam taky budou příznivci kyblíčků....
 
" Jen mě drtí kapky ze zrcátek,které mám pak po dveřích" to asi vymysleli naschval nejaký rezervoar vody v zrkadlách,aby detailerov jeblo...Tiež ma to sere.
 
Pardubice u glóbusu.
Opláchnu wapkou pak aktivní pěnu. Široko daleko nemají tolik pěny a husté jako tady. Pak pěnu rozetřu, oplach.oplach.oplach a na konci změkčenou vodou.
Pak jen osušit utěrkami od @Natural a vyjedu na rychlodráhu kde jedu tolik aby auto doschlo ve všech mistech. Nebudu psát jakou rychlosti ;), , mám přeci 2,5. Jen mě drtí kapky ze zrcátek,které mám pak po dveřích.
Tak určitě 80kou, která je tam povolená.. ;):D:D
 
Vzdy kdyz jedu na mycku,vzdycky pro dobrej pocit projedu vsechny programy..Predmyti,hlavni program,oplach vodou,vosk,oplach do lesku..pak odjizdim s myslenkou, ze jsem zase vyhodil 40kc zbytecne za vosk a oplach do lesku. ale ten pocit,ze jsem udelal pro svoje auto maximum je k nezaplaceni:):):)takze otazka zni: je program vosk a oplach do lesku k necemu nebo jsou to vyhozene penize?:)To stejny mi prijde program na odstraneni hmyzu..zajimalo by me, zda je to opravdu jina sloucenina vody nez treba v programu predmyti..ale pocitam,ze jen dalsi zbytecne vyhazovani drobnych:)
 
Tak už otevřely i u nás v Novém Strašecí tak když budete mít někdo cestu kolem . 6 programů - předmytí, kartáč , hlavní mytí, oplach, horký vosk, finále. IMG_20180707_065014.jpg
 
Hergot vy jedete, nová myčka, nová benzínka MOL, akorát před tím vaším Lidlem se nedalo ve čtvrtek vůbec zaparkovat.:D
 
Dneska jsem myl mazdici, protože celý předek byl černej od takovejch drobnejch mušek a značka skoro nečitelná. Z těch spár okolo té chromované masky jsem to stejně nedostal. A teď koukám, že v pondělí 9.7. maj v Lidlu v akci wapku 1300W za super cenu 1390 Kč, to nemůže být náhoda. Takže kdo máte taky problém s mouchama, víte kam v pondělí vyrazit.:)
 
Tak to ti neodporúčam kupovať,je to slabé a hlučné.75 barov je málo. Optimálne je aspoň 130bar.75 bar ti muchy dole nedá.Jedine,že by sedeli na kapote...
 
Ok. Myslel jsem si to, jak je něco levný tak to stojí za ho....Holt ty spáry vemu zubním kartáčkem, jestli se tam vejde.
 
Pro lidi z okolí Uherského Hradiště mohu doporučit samoobslužnou bezkontaktní myčku AutoSpa ve Starém Městě u Albertu. Jsou tam čtyři boxy - pozor, krajní vpravo má jako jediný i mycí kartáč, takže nepoužívat! V pravém boxu stojí nejčastěji dodávky. Ráno a navečer je na myčce prázdno, ale ani kolem oběda nikdy moc dlouho nečekám.

http://www.autospanetwork.eu

Myčka má pět programů - aktivní pěna, změkčená voda s mikropráškem, oplachování čistou vodou, horká voda s polymerem a finální oplach demineralizovanou vodou. Umytí auta vyjde asi na 120 -140 Kč podle znečištění.

01.jpg 02.jpg

V každém boxu jsou dvě pistole. Ta vzdálenější od přepínače programů je pouze na pěnu. Doporučuji hodit tam první jen 20 Kč a v klidu napěnovat auto. Pokud byste tam nasypali větší částku, počítadlo se nezastaví, ani když program přerušíte. A než si přehodíte levou pistoli za pravou, sežere vám to zbytečně tak tři koruny.

Takže aplikuji pěnu, pokud za mnou nikdo nestojí, nechám chvíli působit a pak strhnu nečistoty vodou s práškem. Opláchnu čistou vodou, dám polymer a nakonec pořádně opláchnu demineralizovanou vodou. Není nutné sušit utěrkami, na autě nezůstane ani kapka. Ověřeno mnohokrát, tahle myčka je celkem nová. Odjíždím mokrým autem a do garáže přijedu suchým a nablýskaným.

03.jpg 04.jpg 05.jpg
 
dneska jsem krátce vyzkoušel novou wapku na Průběžné v Praze 10. Je stejná, jako popisoval @Alamaster v Úvalské, fungl nová, takže vysavače sajou jak o život a wapka má dobrý tlak. Nenašel jsem tam parní pračku na koberce, jako mají na Malešické, která je taky fajn, ale kyblíčkovat se tam nesmí...
 
Přidám se i já s perličkou - v Kuřimi (u Brna) "nám" vybudovali začátkem roku zcela novou (vyhřívaná podlaha, umývání ohřátou vodou, oplach demineralizovanou vodou) bezkontaktní mycí linku se třemi boxy - s tím, že dokončená byla v březnu. Hodně jsem se těšil, že nejpozději od dubna si budu umývat auto jako pán:) - z důvodu nějakých stále neproběhlých povolovaček je stále mimo provoz. Kdy bude funkční ví bůh:)
 
Back
Top