• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Myčky, wapky - vaše zkušenosti

dneska jsem krátce vyzkoušel novou wapku na Průběžné v Praze 10. Je stejná, jako popisoval @Alamaster v Úvalské, fungl nová, takže vysavače sajou jak o život a wapka má dobrý tlak. Nenašel jsem tam parní pračku na koberce, jako mají na Malešické, která je taky fajn, ale kyblíčkovat se tam nesmí...
Hm, zajímavý s těma kyblíčkama, tak to jsem zvědavej, jestli mě pošlou do pr... nebo ne až to zkusím :)
 
Tak z principu veci urcite chteji, aby se jim tam protacelo co nejvic penez, ale dokud tam nebudou fronty, tak asi kyblickar nemuze vadit, ne?
 
Pro lidi z okolí Uherského Hradiště mohu doporučit samoobslužnou bezkontaktní myčku AutoSpa ve Starém Městě u Albertu. Jsou tam čtyři boxy - pozor, krajní vpravo má jako jediný i mycí kartáč, takže nepoužívat! V pravém boxu stojí nejčastěji dodávky. Ráno a navečer je na myčce prázdno, ale ani kolem oběda nikdy moc dlouho nečekám.

http://www.autospanetwork.eu

Myčka má pět programů - aktivní pěna, změkčená voda s mikropráškem, oplachování čistou vodou, horká voda s polymerem a finální oplach demineralizovanou vodou. Umytí auta vyjde asi na 120 -140 Kč podle znečištění.

Zobrazit přílohu 14712 Zobrazit přílohu 14713

V každém boxu jsou dvě pistole. Ta vzdálenější od přepínače programů je pouze na pěnu. Doporučuji hodit tam první jen 20 Kč a v klidu napěnovat auto. Pokud byste tam nasypali větší částku, počítadlo se nezastaví, ani když program přerušíte. A než si přehodíte levou pistoli za pravou, sežere vám to zbytečně tak tři koruny.

Takže aplikuji pěnu, pokud za mnou nikdo nestojí, nechám chvíli působit a pak strhnu nečistoty vodou s práškem. Opláchnu čistou vodou, dám polymer a nakonec pořádně opláchnu demineralizovanou vodou. Není nutné sušit utěrkami, na autě nezůstane ani kapka. Ověřeno mnohokrát, tahle myčka je celkem nová. Odjíždím mokrým autem a do garáže přijedu suchým a nablýskaným.

Zobrazit přílohu 14714 Zobrazit přílohu 14715 Zobrazit přílohu 14716
To ja umeju za 70,-
A každý program jde stoupnout. Takže vše tam nahazim a pak dávám stopku a přepínam programy.
 
Tak z principu veci urcite chteji, aby se jim tam protacelo co nejvic penez, ale dokud tam nebudou fronty, tak asi kyblickar nemuze vadit, ne?

všechno je o lidech. Když kyblíčkuju na Švehlovce, nikdy nikdo problém neměl. Ale několikrát už se mi jinde stalo, že někdo pindal že tam s tím nemám co dělat. A to se s tím nepiplám tolik, jako mnozí jiní :D Na Malešický s práškovým mytím právě fronty byly skoro pořád, takže tam je přímo cedule že nee
 
To ja umeju za 70,-
A každý program jde stoupnout. Takže vše tam nahazim a pak dávám stopku a přepínam programy.

Já jezdím do druhého boxu zleva, ani nevím proč. :) A po zmáčknutí STOP pořád probíhal odpočet. Přitom mám dojem, že dříve to fungovalo, ale už dlouho postupuji tak, že přepínám programy za provozu, takže neztratím ani vteřinu.

Každopádně, jak dokážeš umýt za 70 Kč? Já se neflákám, ani to nepřeháním, ale pod 120 Kč se nedostanu. :)
 
U nás je 10,- asi na půl hodiny:D
Jednou Opláchnu dokola
Pak pěnu
Pak Opláchnu asi 3xdokola
Pak změkčenou.
Co bych tam měl dýl dělat, když mám na laku detailer od @Natural
Jinak třeba v HK se pod kilo nedostanu a tam je pseudo pěna.
 
Ta chemie na myčkách nesmyje vosk? Měl jsem za to, že je třeba používat jen čistou vodu.
 
Záleží co je tam za chemii. Proto zde vzniklo téma kde se budou sbírat zkušenosti. Pokud se jedná o Ph neutrální chemii a kvalitní konzervaci laku, tak žádný problém.
Pro mě osobně je nejlepší a nejvíce mi vyhovuje v klidu na dvoře dvoukýblová metoda s obyčejnou čistou vodou a chvilka času ;) Každému vyhovuje něco jiného a péče o vůz musí hlavně bavit.
Bohužel mnoho lidí nemá možnost o auto pečovat v ideálních podmínkách, nemají čas, vodu, popřípadě je to nebaví atd. a tak je potom perfektní se kouknout na reference, která wapka se kde a komu osvědčila ;)
HLAVNĚ NEPOUŽÍVAT NA LAK TY KARTÁČE CO JSOU NA WAPKÁCH :cool:
 
Po přečtení tohoto tématu jsem poprvé v životě umyl auto. Na myčce v Tetčicích, kde jsme asi před dvěma roky dělali podlahy. Nebylo to složité, vynechal jsem kartáč a po pěti zbylých programech byl výsledek za 160,- překvapivě dobrý. Že by mě to bavilo říct nemohu, ale mám to kilometr od firmy, nemusel jsem se objednávat a doprošovat a jsem spokojen. A o tom to je.
 
Co se týče toho doprošování a objednávání máš konkrétně na mysli co? Já se na myčky tedy neobjednávám a ještě se mi nestalo, že bych se musel někoho o něco doprošovat - máš na mysli ty kyblíky o kterých se tu psalo? Tak to by mne tedy také rozhodně nebavilo:)
Rozhodně je pro mne důležitý poznatek, že i kartáč na wapce raději nebrat, ale jinak, když si nechám 2x do roka u Robina navoskovat tak snad není ani třeba.
Otevřeli nám hned před domem novou myčku tak jsem ji byl včera vyzkoušet a auto, které umývám jen občas (není to Mazda, no:) jsem si za 130 Kč bez kartáče také hezky vyhrál a vypadá dobře..
 
Jasně...a já mám s ručním mytím zkušenost takovou, že to stejně vždy nejdřív ojeli kartáčem a wapkou a pak ručně...takže:-(
 
Záleží co je tam za chemii. Proto zde vzniklo téma kde se budou sbírat zkušenosti. Pokud se jedná o Ph neutrální chemii a kvalitní konzervaci laku, tak žádný problém.
Pro mě osobně je nejlepší a nejvíce mi vyhovuje v klidu na dvoře dvoukýblová metoda s obyčejnou čistou vodou a chvilka času ;) Každému vyhovuje něco jiného a péče o vůz musí hlavně bavit.
Bohužel mnoho lidí nemá možnost o auto pečovat v ideálních podmínkách, nemají čas, vodu, popřípadě je to nebaví atd. a tak je potom perfektní se kouknout na reference, která wapka se kde a komu osvědčila ;)
HLAVNĚ NEPOUŽÍVAT NA LAK TY KARTÁČE CO JSOU NA WAPKÁCH :cool:

Ahoj, prosím Tě - píšeš pH neutrální což je 7......takže 11 (alkalická) je asi špatně, že?:)) Byl jsem dnes vyzpovídat technika u nás na myčce..no byl ze mne lehce vyděšený a začal mi tam měřit tvrdost vody:), ale pak mi nechal vyfotit štítky z chemie, kterou používají - neumím sem vložit fotky, ale na prášku k předmytí je pH 11 (s povolenou 1% odchylkou) a na šamponu jsem pH nenašel, ale slíbil, že mi to zjistí...
 
Tak ono ty prášky jsou často agresivní aby fungovaly na bezkontaktní bázi. Každopádně jednoznačně palec nahoru za přístup k zákazníkovi (většinou člověk nezjistí nic) a těšíme se na další zprávy ;)
 
jsem bezdotykový začátečník :) je lepší tam nasypat třeba 150 a obíhat to a průběžně přemačkávat nebo lepší postupně dohazovat mince jak končí jednotlivé programy ? dnes chci zajet na www.myckadejvice.cz tak uvidíme. jednou jsem tam sice byl, ale už je to dýl a nějak si ten postup nevybavuju. díkes pic
 
jsem bezdotykový začátečník :) je lepší tam nasypat třeba 150 a obíhat to a průběžně přemačkávat nebo lepší postupně dohazovat mince jak končí jednotlivé programy ? dnes chci zajet na www.myckadejvice.cz tak uvidíme. jednou jsem tam sice byl, ale už je to dýl a nějak si ten postup nevybavuju. díkes pic

Máš ještě třetí možnost a to zastavit program tlačítkem Stop. :) Ale sám mám zkušenost s jednou myčkou u nás, s boxem, kde nefunguje tlačítko Stop. Tak si to nejprve vyzkoušej. Když mám tu smůlu, že ten box na mě vyjde, pak tam nasypu celou částku a jak jdu kolem, tak přepnu. :)
 
jsem bezdotykový začátečník :) je lepší tam nasypat třeba 150 a obíhat to a průběžně přemačkávat nebo lepší postupně dohazovat mince jak končí jednotlivé programy ?

Většinou je lepší dohazovat, protože tlačítko stop na hodně myčkách zastaví vodu, ale platíš pořád. Pokud se dobře pamatuju, tak je to tak i v Dejvicích.

dnes chci zajet na www.myckadejvice.cz tak uvidíme. jednou jsem tam sice byl, ale už je to dýl a nějak si ten postup nevybavuju. díkes pic

Tahle myčka mě před časem natolik zklamala, že už jsem tam od té doby ani nepáchnul. Chtěl jsem jen rychle spláchnout špínu, tak jsem to vzal demi vodou abych nemusel nic sušit. Akorát jakmile to cestou začlo schnout tak se začaly objevovat flíčky a nakonec jsem se domů vrátit s autem flekatým od vodního kamene. Pak jsem toho na jiné myčce horko těžko zbavoval, na rozdíl od prachu, který bych měl za deset minut dole.

Taky tam bývají docela fronty a z nějakého mě nepochopitelného důvodu tam jsou jenom do osmi večer. Bohužel v okolí moc výběr není.
 
Back
Top