• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Náhodné samovoľné spustenie alarmu

nimbo

výkonný člen KLANu
125
Ahoj vospolok, ako už názov témy naznačuje, čas od času sa mi náhodne spustí alarm. Ten je origo mazďácky dodaný k autu. Nejaké tipy, kde mám začať pátrať?
 
Jen se zeptám. Má ten origo alarm nějakou LEDku která po zapnutí alarmu bliká ? Většinou tyhle LEDky potom vyblikávají který čidlo zahlásilo "alarm". Takhle jsem podle vyblikání chyby ledky po spuštění alarmu zjistil, že mám špatný čidlo kapoty na MPS.
Pokud to žádnou LEDku nebo jiný světýlko indikující stav alarmu nemá,tak zatím aspoň vizuelně projeď v autě čidla jestli na nich není třeba pavučina.
 
Ahoj, ledku som nikde neobjavil. Môžem mrknúť na čidlo pohybu v interiéri, či tam nie je bordel pred čočkou. Môže to mať nejaký súvis s nefunkčným tlačítkom na bezkľúčové zamykanie v pravých predných dverách?
 
Ahoj, nemá separátní ledku, ale kontrolku na budikach.

@Max6, měl by jsi seznam kódů nebo aspoň odkaz?

Odesláno pomocí Tapatalk
 
Taky se mi občas stává (právě teď), že se mi samovolně spustí alarm. Nějaké nápady, co by to mohlo způsobovat, případně kde se nacházejí nějaká čidla, která bych měl zkontrolovat??? Díky. :cool:
 
Ahoj. Zda se ze je to nejaky rozsitreny problem. Taky s tim bojuji. Celkem pravidelne tak 1-3x za den se mi spousti alarm. Postrehol jsem to zatim jenom v noci a prijde mi ze je to castejsi v techto vedrech. Uz jste nekdo odhalil jak zjistit kde je problem? V mazde mi rekli ze v diagnostike zadnou chybu s alarmem nemaji, ze tam nasli jenom chyby s nizkym napetim. Baterka ale po zmereni se zda byt OK.
Zajimave je, ze vcerejsi noc auto znovu houkalo, tak jsem ho cez DO odemknul/zamknul a deaktivoval alarm. Dnes jsem s autem nikde nebyl a alarm se pred chvilkou spustil znovu.
 
Spouštění alarmu. Věc, která mi nedala spát. Auto mi spouštělo alaram třeba 3x denně. Bylo jedno, že jsem zamknul a klíčkem vypnul vnitřní alarm. Stejně se spustil. To mi poradilo, že s čidly v interiéru problém nebude a zaměřil se na čidlo kapoty.
Hledal jsem info na zahraničních fórech a vyplatilo se.
Tady je návod, který pomohl mě. Od opravy se auto zatím nerozhoukalo, tak uvidíme. Nefotil jsem, tudiž fotky jsou z britského fóra. Tímto jim děkuji a snad to nebude vadit.

Je potřeba odpojit baterii a oddělat kryt pojistek v mot. prostoru. Na levé straně je velký šedý konektor, který je potřeba odpojit.

Fuse Box Connector.jpg

Po odpojení bylo vidět, co je tam za neplechu, viz foto...

Female Connector.jpg

U mě to nevypadalo tak tragicky. Měl jsem tam velké hnědé fleky, které vypadaly jako natavený plast a bílou hmotu, která vypadala jako plast, zatečenou do prostoru jednotlivých pinů.
Nicméně to plast nebyl, teda zřejmě, protože drobným drátkem šla hmota v pohodě ven a byla gelovitá, jako pasta. Takže tu jsem dostal ven a následně konektor vyčistil Kontaktolem, který vypláchl zbytky z pinů a vyčistil i ty hnědé fleky na čistý plast. Po tomhle vypadal konektor jako nový, bez poškození.
Kontaktolem jsem prostříkal i protikus v pojistkové skříňce.

Poslední věc byla konektor čidla kapoty.

20180916_210933.jpg

Ten jsem vycvakl z úchytu za maskou, otevřel a prostřikal kontaktolem. Uvnitř byla spousta prachu atd...
Od konektoru vede kabel přímo k zámku kapoty. Tam je vidět drobný plech, který funguje jako "stykač" zavření kapoty. Ten jsem taky vyčistil.
Vše se potom složilo do původního stavu a čekalo co bude. Je to zhruba týden a zatím se alarm nespustil. Snad to tak zůstane.
 
Mě se to tak často nestává, navíc přes noc, kdy se to stávalo nejčastěji, už auto nezamykám. Mám ho na dvoře a hlídá ho velký zlý pes..:D A taky mi přišlo, že to mělo spojitost s těmi vedry. Ale tohle rozhodně stojí za vyzkoušení. Určitě na to kouknu, díky za návod..;)
Jen je potřeba odpojovat baterku? Asi radši jo, co?
 
Jojo, určitě ji odpoj...
Po odpojení je potřeba znovu naladit rádio, nastavení v rádiu, dojezdy oken a zůstanou ti svítit kontrolky abs a esp. Tuším teda...
Stačí zatočit volantem od dorazu k dorazu a zhasnou...

P.S. u mě se alarm zapínal ve vedru a nebo právě v noci a nad ránem...
 
Jj, vím, co vše je pak potřeba naprogramovat, proto se mi nechce odpojovat, ale jistota je jistota.. díky. :)
 
Jojo, určitě ji odpoj...
Po odpojení je potřeba znovu naladit rádio, nastavení v rádiu, dojezdy oken a zůstanou ti svítit kontrolky abs a esp. Tuším teda...
Stačí zatočit volantem od dorazu k dorazu a zhasnou...

P.S. u mě se alarm zapínal ve vedru a nebo právě v noci a nad ránem...
Mě prý v noci, říkala sousedka, mě to nevzbudilo.. :D
 
hm u nás tiež v noci najradšej kvíli alarm. . . včera, ked som stihla prísť k autu, kym hukal na palubovke svietila kontrolka otvorených dverí aj ked boli samozrejme všetky zavreté ... určite vyskúšam popisovany navod a tiež by mi pomohlo keby ste mi niekto poradili kde su čídla všetkých dveri?
 
Čidla dveří jsou uvnitř zámku ve dveřích. Často bývá problém s mikrospínačem právě v zámku.

Odesláno pomocí Tapatalk
 
Měl pravdu ten chlapec @Butchi, dneska jsem ten konektor teda rozdělal a vypadalo to úplně stejně, jako na fotkách. Vyčistil jsem ho a teď budu čekat, jestli to něco udělá..
Zde důkaz..
20180917_183404.jpg 20180917_181019.jpg
 
Měl jsem to úplně stejně, akorát na dvou místech. Po čištění byl konektor jako nový a bez zjevného poškození.
Auto zatím nehoukalo, ťuk ťuk, tak snad už problém nebude.
Akorát by mě zajímalo, co za bílou sra#ku je v tom konektoru. U tebe je toho na první fotce fakt kvantum.
 
A to jsem ten největší "bobek" o velikosti lentilky, co byl na kabelech už odstranil. Jen jsem ho nevyfotil...
 
Mě nad ránem taky. Ale dělaly tam bugr 3 kočky a motaly se pod autem, takže těžko říct. U mě každopádně úspěch alespoň trochu. Z alarmu 2x denně to byl alarm po týdnu +-
Myslím, že teď už toho moc nad klávesnicí nevybádáme, chce to diag a najít problém. Jak budu mít chvilku, tak zajedu za @Moriarty na diag a uvidí se. Myslím, že tak do 2020 se chvilka najde o_O:D
 
Včera som skontroloval konektor našej Mazdy a..... rovnaký nález :eek:, dnes sa pustím do čistenia...
20180918_191246.jpg
 
Back
Top