• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Náhradní LEDžárovky v povinné výbavě

Jarda_Mazda

výkonný člen KLANu
270
Chlapi co máte hlavní ledsvětla, dostali jste k novému autu nějaké náhradní žárovky do hlavních světel ?
Já jen, že mám k novému autu dostat "povinná výbava+žárovky+1l oleje" a to za cenu 2.000,-Kč.
Tak jsem zvědavej, jestli na mě z krabky potom nevyskočí nějáká H4ka . Samozřejmě si to zjistím než zaplatím, jen by mě zajímalo (po dnešku , když jsem si přečet v novinách, že musím mít náhradní žárovky), jak si je asi sám vyměním ?
Asi ten balíček odmítnu, protože pochybuju, že tam budou origo ledky, jen ty led asi stojí víc než dva táci, né ?
 
To netuším, proto se ptám ? Kdyby to bylo jak říkáš, tak vlastně ty náhradní žárovky nepotřebuju.
 
No nejspis to tak bude, take jsem tenkrat vyfasoval takovou nejakou krabicku. A prakticky je to jen zavazi do kufru.

Mimochodem manual k nove CX-5 popisuje typy zarovek na strane 9-10, takze i pri "full LED" tam jsou vyjmenovane ty typy zarovek pro blinkry, RZ osvetleni a zadni mlhovku.

Jinak ja jsem pred dvema lety byl na tom s dotazy uplne stejne, takze identicke tema existuje v sekci pro GJ :D.
Povinná výbava - žárovky vs. LED
 
Jo, právě to studuju. Ale tyhle koupim za stovku a nebudu zbytečně kupovat sadu za 1300,-
 
Některé blinkry nejsou LED, tak ty se možná daj využít :)
Jinak v Auto Jeremiášova mi nebízeli povinou výbavu (bez toho oleje) za cca 1 000, tak nevim jestli máš úplně výhodnout nabídku.
 
Dá se někde sehnat náhradní sada žárovek? Nehrabal jsem se ve stávajícím osvětlení vozu,že by mělo být osvětlení vozu (z výroby)ledkové,mám jen z výbavy udávané prodejcem (prodejce Mazda,ne soukromník) do provozu 11 2018.Předpokládám-li,že jsou tam led,tak kde a jaké mají značení?
 
Od října 2018 nemusíš mít v autě žádné náhradní žárovky ani pojistky.
Pokud bys chtěl mít žárovky pro svoji potřebu v zásobě, tak určitě můžeš naskladnit: blinkry - přední PY21W, zadní W21W ; osvětlení RZ W5W a zpátečky (záleží na výbavě) W16W a mlhovku W21W.
Zbytek bude (záleží na výbavě) v LED a ty sám bez destrukce světla nevyměníš.
 
Back
Top