• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Nákup ojeté Mazdy 3

Vitus

správce
Člen týmu
5 942
sem směřujte své dotazy a zkušenosti s pořízením ojeté trojky
 
Do nafty bych nesel.benzinaky jsou temer bez poruch.at se podiva na zadni lemy jestli moc nereznou
 
Noo on by chtel idealne 2l benzin. Ale pry se blbe shani. A ani nema na to nic moc rozpocet. Nejlepe do 100tis ...takze moc hitparadu asi za to nesezene

Odesláno z mého SM-N9005 pomocí Tapatalk
 
To je blbe.stejne musi do toho neco zainvestovat.naftak uz bude za chvilu potrebovat vymenit rozvodak.max 240000 km.u benzinu nemusis.a kdovi jak vypadaji vstriky a jine veci v nafte ze?
 
Jj to mi povidej :) vim svy... takze spis radeji ten benzin nebo mas neco konkretniho vuci 1.6 nafte?
 
Tak u nafty vseobecne pri nakupu ojetiny ty invesyice budou ve vetsi mire nez u benzinu. Zalezi taky, jak by to vyuzival... hlavne neni kam spechat v koupi, lepsi dlouho vybirat, nezli pote dlouho investovat ;)
Ja mou 6tku taky vybiral asi 5 mesicu :) good luck !

odeslano z htc
 
Ahoj přátelé, chtěl bych vás poprosit, zda byste mi mohli napsat nějaké choulostivé věci, na které si dát pozor při nákupu. Auto vybírám velmi dlouho, až nedávno jsem zahlédl pár mazd na prodej a řekl jsem si proč ne. Samozřejmě první věc na kterou jsem natrefil byla koroze, ale nějak nemohu najit nějaké typické "dětské" nemoci. Čtu jak je vcelku spolehlivá apod. ale nemohu najít nějaké kazy apod.
Jedná se mi o to, že v sobotu se jedu na jednu podívat (viz. odkaz), tak bych se chtěl připravit. Pán zněl velmi rozumně, ptal jsem se ho na nějaké závady, po dobu užívání a říkal, ze se muselo v motoru udělat zakladní nastavení (bohužel mi nedokázal popsat konkrétně čeho, neuměl to pojmenovat, ale řekl bych že myslel nějaký akční člen) a ještě prý a nevím jestli jsem si to zapatoval dobře ale tušim řekl že nešly kontrolky na palubce, že se ale resetovala ŘJ a od té doby to funguje, jinak je prý plně funkční, nikde nerezava (možná zatim :D), servisku to nemělo, ale nechával to servisovat v servise.
Pakliže byste na ni chtěli mrknout, tak zde je odkaz.
Děkuji za pomoc. :)
 
Vlastnil jsem stejný rok,stejnou barvu a korát to byl sedan.Musel jsem nechat udělat zadní lemi a pomalu začali reznou dveře
řidiče.Na 13 let starym autě určitě něco najdeš,na fotkách vypadá velmi pěkně.Za 12let provozu,najeto 120 000km žádná
porucha,pouze výměna zadního tlumiče výfuku.Samozřejmě vzít někoho kdo ví kam koukat;) Držim palce ať dobře vybereš.:)
 
Já osobně bych auto z ciziny nechtěl jedině ,že bych tam nezajel pro něj sám.Takhle to je loterie.
Jinak jsem z OV a klidně se na ni zajedu podívat.:)
 
Řekl jsem si, že po zkušenosti s Felicii už nechci žádné auto, které bude rychle rezavět. Proto jsem chtěl původně nějakého fanouše - nejlépe Renault Megane II, kterého máme doma. Ale prostě vzhled, recenze a svezení (sice to byla BT 50, což je trochu jiný oddíl :D ) apod. mě přesvědčily, že to bude mazda, no a vzhledem k tomu, že sháním něco do těch cca 100t Kč, tak pro me tedy nejlépe vyšla Mazda 3. Ale přiznám se, mám strach hlavně z té elektroniky (hlavně automatická klima, tu jsme v autě nikdy neměli) apod. že se to bude kazit, protože když vidím co takový šotek dokáže udělat v renaultu... :D . Na druhou stranu chci zkusit něco, co má už nějakou lepší výbavu, protože ve Felicii mám sociální výbavu, kde nic není a to mi dost vadí - ale co tam není, to se zase nerozbije. ;) Ale beru s sebou na prohlídku kamaráda a dědu, coby mechanika aut, tak snad to klapne :)
 
Já osobně bych auto z ciziny nechtěl jedině ,že bych tam nezajel pro něj sám.Takhle to je loterie.
Jinak jsem z OV a klidně se na ni zajedu podívat.:)
Děkuji za nabídku, já jsem z Opavy, takže to je v pohodě, takové sobotní rozptýlení a malá projížďka neuškodí :) . Já se přiznám, že když jsem koukal po rendlikovi, tal jsem chtěl z ČR, což co se týče stavu nebyl zase problém, ale sehnat Mazdu z ČR, která není nějak výrazně napadená rzí mi přišlo pomalu snad nemožné. Občas se něco našlo co by stálo za zhlédnutí, ale buď to bylo daleko a po pár zkušenostech už pro auto víc jak 100km nejedu, nebo to byla nafta apod. Bohužel se ale obávám, že z té Itálie přišla stočená, ale to zkusím přes Mazdu v Benešově nějak pořešit jestli by to šlo dohledat apod. Hlavně ji chci omrknout jako takovou, protože jsem neměl tu možnost se v takovém autě projet a jsem opravdu zvědavý, jaká je. :)
 
Zrovna první Mazdy3 zas tolik té elektroniky nemají. Z ovládní klimy bych strachy neměl, ta spíš může být děravá např. v trubkách.
 
Já osobně bych auto z ciziny nechtěl
Jasně,je to loterie.Měl jsem osm ojetin z dovozu,asi jsem měl štěstí;) Ale co neni loterie při koupi staršího auta i unás.
Zeťák dělá ojetiny 18 let tak trošku do toho vidim.
 
Dusha: Hlavně s mazdou3 poznáš, že auto má i jízdní vlastnosti. Což co se feldě říct nedá. Ta už byla zastaralá jako nová. :D
 
Jasně,je to loterie.Měl jsem osm ojetin z dovozu,asi jsem měl štěstí;) Ale co neni loterie při koupi staršího auta i unás.
Zeťák dělá ojetiny 18 let tak trošku do toho vidim.
No tak určitě víš že se vozí auta převážně bourane a jak se přivezou tak se jim hrabe hned do tachometru v nejhorším případě kradené.
Tak odpadnul kamarád z práce před měsícem si přišla policie pro jeho auto v hodnotě 250tis s podezřením že je kradené. Taky dovoz a samozřejmě kradené vše bylo tak perfektně udělané že policie přišla na to až po kontrole vin na airbagach.
Teď mu zůstaly akorát oči pro pláč.
 
A jako když tam pojedeš osobně co zjistíš ?To jako budeš koukat na airbagi ? To tě poženou.Jak píšu,zeťák dělá ojetiny
z dovozu a kradený tam ještě neměli.JE TO LOTERIE.
Ale tohle neni téma prvotního dotazu;)
 
Zrovna první Mazdy3 zas tolik té elektroniky nemají. Z ovládní klimy bych strachy neměl, ta spíš může být děravá např. v trubkách.
Tak to je fajn, jak toho není tolik :)

Dusha: Hlavně s mazdou3 poznáš, že auto má i jízdní vlastnosti. Což co se feldě říct nedá. Ta už byla zastaralá jako nová. :D
Kéž by jen zastaralá :) , ale na to že když jsem to kupoval v roce 2011 při 133t km, tak už tenkrát měla kompletně vymlácený podvozek (horní uložení, silentbloly ramen, tlumiče,...), dodnes jsem to neopravoval, protože pořád opravuji něco jiného, ale hlavně už skoro rok sháním jiné auto. Tak doufám, že se Mazdy dočkám, a že stupeň opotřebení nebude tak katastrofický, jak u feldy, ale tak je to staré auto, co má něco najeto, tak se s výměnou počítá. ;)
 
Bohužel se ale obávám, že z té Itálie přišla stočená,
Podle fotek bych věřil že jsou skutečná.Syn má Mazda 3 BK 2.0.sport hadchback 2006 najeto 280000 km,zatim žádná porucha,můžu ti poslat jak vypadá volant,řadící hlavice po těchto km.Kylometry se dají poznat i podle čalounění sedačky
řidiče,ošlapaný pedáli,sedřený práh u řidiče a spoustu jiných věcí které se běžně používají.Klimatizace bych se nebál ta
dle mého funguje spolehlivě.Každej nemusí mít velkej nájezd mi třeba 10 000 km a víc ani boha,neni nato čas ani peníze:(
Přeju ti ať se rozhodneš správně,držim palce;)
 
Poslední úprava:
Děkuji za nabídku, docela by mě ty fotky zajímaly, pokud ty fotky máš v PC a mohl by jsi je prosím někde uploadovat, byl bych rád :) Všiml jsem si, že za oknem má roční dálniční známku z minulého roku, tak možná Mazda "dostávala po ložisku" :D Uvidíme zítra, jedeme se na ni kouknout, předešlý zájemce se nedostavil ani nezavolal, tak je řada na mě a snad mi to nikdo nevyfoukne mezitím. Děkuji :)
 
Back
Top