• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Nákup ojeté Mazdy 6

Spolehlivé jsou - osobně mám na 2.0 MZR-CD najeto 280000km a mám vše původní. Ale samozřejmě na netu je dost lidí, co mají s tím problémy.
Přesně tak, RF 2.0 MZR-CD bych se nebál nazvat (a už dlouho nazývám) vůbec nejlepším diesel motorem od Mazdy ;)

Bohužel mnoho lidí neví, jak se o motory starat, popřípadě jedno z druhým si je kupují k nevhodnému využití do měst atd, takže vzhledem k velkému počtu kusů na trhu, je velice lehké se spálit koupí ne zrovna kusu ve nejlepší kondici. Potom přichází k problémy a vzhledem k množství a ceně komponentů, pláče nejenom peněženka.

Nájezd momentálně na GH skoro stejný, jako @sedvo a na jiných RF v jiných mazdách i hodně vyšší nájezdy absolutně bez problémů ;) Tolik k otázce spolehlivosti.

poznámky / doporučení? ( na co si dát pozor atd ? )
Určitě pročti popřípadě vyfiltruj tohle téma, najdeš tu dosti rad ;)

A ja dycky myslel že na tyhle kratke tratě je lepší benzín..
Tak ono taky záleží, jestli 100km v kuse, nebo mezitím bude 20 chcípnutí/nastartování motoru ;)
 
včera jsem si na Mazdařích s majitelem psal. Přijde mi, že vůbec netuší s čím jezdí, což v případě tohoto motoru nemusí být dobré.......
 
Zdravím, jdu přímo ke zdroji :) už dlouho vyhlížím tohle auto, vzhledem k tomu, že mého nissanka mi popravil taxikář, tak se z vyhlížení stala skoro zoufalá akce na nákup vozu :) do svatební cesty (odjíždíme zítra půjčeným vozem) už to nezvládnu :) bohužel finance nedovolí nákup nejnovějšího krasavce, strop mám někde na 150k. Chtěl bych benzín z přesvědčení a hlavně málo najedu :D každopádně kdybyste někdo doporučil, nebo někde viděl zajímavý kousek, pořádně nevím kde hledat. Benzínů je pramálo. Pár jsem jich už viděl, ale většinou durch prahy :(
 
jak říkáš, benzínů je pramálo, chce to se dět u inzerce a refreshovat..... občas tu někdo nahodí svou káru před inzercí na bazarech, tak sleduj i Klaňáckou inzerci! Good luck
 
Zdravim ve spolek
Premyslim o koupi noveho auta a nejvic me zaujala prave Mazda 6, avsak mam dost specificky pozadavky, Automat, benzin, bud kupe nebo kombi, cervena karoserie, vyroba od roku 2012 do 2015 Cena pod 550kc. Takze se musim podivat do nemecka, techto aut tady v CZ moc neni. No, ono jich neni ani moc v Nemecku:
Tohle me vyhazuje filtr na mobile.de
https://www.mobile.de/cz/osobní-vůz/mazda-6/vhc:car,srt:price,sro:asc,ms1:16800_7_,frn:2012,prx:22500,ful:petrol,ger:automatic_gear,exc:red
............... Bude to moje druhy auto, moc extra zkusenosti a znalosti nemam (respektive jsem tak trochu mimon v teto oblasti), tak proto tak veliky pruzkum, nezli do neceho vrazim pul mega.

Tak nakonec pujdu asi do tohoto kusu:
https://www.mobile.de/cz/Osobní-vůz...tomatic_gear,exc:red/pg:vipcar/251127960.html
 
Kdybys slevil z AT a z barvy, tak já bych šel rychle do tohoto (mělo by to být nové, MY 2016)... https://www.mazdaihned.cz/car/ipjuzeuw/
Souhlasím s efface. Po započtení nákladů na dovoz (čekal bych tak 20tis.) bych si radši připlatil 50tis. a měl auto po FL i s mnohem lepší výbavou (19" kola, Head-up display, Bose, kamera,...) Krom toho bych od Mazda dealera měl větší pocit jistoty ohledně původu auta.
 
Kdybys slevil z AT a z barvy, tak já bych šel rychle do tohoto (mělo by to být nové, MY 2016)... https://www.mazdaihned.cz/car/ipjuzeuw/

no, prave ted se na divam jeste na dostupnost moji specifikace (kombi, automat, benzin, od 2013) v jinych barvach u nas v republice nezli cervena. Preci jenom dovoz se vsim vsudy me vyjde tak na cca 25-30k a to uz preci jenom muze byt duvod vykaslat se na barvu (jak jsem nikdy neresil barvu auta, tak cervena mazda je fakt proste kus). Zaujalo me i tohle: https://www.sauto.cz/osobni/detail/mazda/6/17108995?goFrom=list
 
Ta v DE nemá xenon a to bych už od takového auta chtěl, vlastně i požadoval.
 
jak říkáš, benzínů je pramálo, chce to se dět u inzerce a refreshovat..... občas tu někdo nahodí svou káru před inzercí na bazarech, tak sleduj i Klaňáckou inzerci! Good luck
Je to hrozný :) koukám přes Tipcars, něco tam je, ale musím to objezdit :) Bohužel se to teď pěkně sešlo, auto nabouraný a rekonstrukce kuchyně v plném proudu :) Pořádně se do toho zakousnu tak za tři neděle - měsíc :(
 
Ahoj všem
možná se budu blbě ptát, ale sháním info co jde. Po vytvoření dvou menších klonů sebe sama (a manželky) zvažujeme rozšíření i auta. V rámci vybírání je jedno ze dvou typů i Mazda 6, s ohledem na peníze a velikost nájezdu teda ne nové, ale ojeté (určitě GH). Samozřejmě že jsem narazil na tunu vláken o tom, jak jedničková generace Mazdy 6 rezaví. O dvojce sice něco taky, ale už nic moc aktuálního a příspěvky z roku 2012 o tom jak má někdo auto z roku 2010 super bez koroze jsou prakticky k ničemu.

Chci se zeptat, jak je to dneska se staršími kousky (kolem roku 2009), tj. 8 let staré auto? Pozink co jsem pochopil tak vůbec nemá, ale měla by být lepší odolnost než u jedničkové verze. Má vůbec smysl kupovat cca 8 let starou Mazdu 6 a čekat že třeba dalších 8 vydrží? Nerad bych vzal něco co se za tři roky rozpadne....bohužel nemám garáž, takže to potřebuju zohlednit :)
 
je to jako u všech aut ... najdeš krásné kusy a najdeš zrezlé vraky. Letos v květnu jsem prodával GH 2008 a byla jak ze škatulky, záleží jak se kdo staral.....
 
Back
Top