• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Nákup ojeté Mazdy 6

Ahoj všem
možná se budu blbě ptát, ale sháním info co jde. Po vytvoření dvou menších klonů sebe sama (a manželky) zvažujeme rozšíření i auta. V rámci vybírání je jedno ze dvou typů i Mazda 6, s ohledem na peníze a velikost nájezdu teda ne nové, ale ojeté (určitě GH). Samozřejmě že jsem narazil na tunu vláken o tom, jak jedničková generace Mazdy 6 rezaví. O dvojce sice něco taky, ale už nic moc aktuálního a příspěvky z roku 2012 o tom jak má někdo auto z roku 2010 super bez koroze jsou prakticky k ničemu.

Chci se zeptat, jak je to dneska se staršími kousky (kolem roku 2009), tj. 8 let staré auto? Pozink co jsem pochopil tak vůbec nemá, ale měla by být lepší odolnost než u jedničkové verze. Má vůbec smysl kupovat cca 8 let starou Mazdu 6 a čekat že třeba dalších 8 vydrží? Nerad bych vzal něco co se za tři roky rozpadne....bohužel nemám garáž, takže to potřebuju zohlednit :)
Taky záleží jaká je investice. A pokud chceš záruku na auto které se nerozpadne do 3 let, tak je třeba vzít sebou mechanika. Každopádně když se o auto nebudeš starat, tak se rozpadne tak jako tak.
 
GH jsou moc dobrá auta,viděl jsi ji někdy shnilou?A to se začala vyrábět před 10 lety.U GG za 10 let jsou přinejmenším lemy na odpis(neopečovávaný vůz).Hlavně nekoupit moc bořenou,nejlépe od nějakého fandy.
 
Zdravím. Pánové, nemáte někdo možnost prověřit toto VIN - JMZGG14F671700999 ?
Za případnou pomoc děkuji.
 
Nazdar, tak po nějaké době nevlastnění M auta si zítra pro jedno jedu a pokdu na místě nenaznám něčeho závratného, tak i dovezu.
Takže se hlásím o samolepku, ta původní zůstala na kufru mého minulého sedanu :)

https://www.sauto.cz/osobni/detail/mazda/6/17447233?goFrom=list

co vy na to? Já vím, bída výbava,ale to co od auta potřebuji to má, ty halogeny na tom nesvítí vůbec špatně a cena celkem ok.
Šlo mi u auta hlavně o historii a dobrý stav. Je u GH něco, na co si mám dát zvláště pozor při mechanické kontrole? Auto si budu i zvedat na zvedák. Díky moc
 
Kromě věcí,které kontroluješ na každém autě(bořená atd) nemá tahle Mazda GH při tomhle nájezdu žádné typické závady.Snad se jen zaměř na sedadlo řidiče,zda se neviklá nebo nevrže.Nevím,zda se jedná i o ty novější typy,ale právě nyní probíhá bezplatná svolávačka na tato sedadla.Svolávačka je i na vzpěry kufru,ale na sedany se nevztahuje.Já tu svolávačku mám za sebou a paráda.Sedadlo drží jako přikuté.
 
Hlavne se podivej jestli to ma dost oleje, to je zaklad... a sedacka vrze a kejve se snad u vsech GH, ale to je resitelny ;)
 
Tak to nakonec nedopadla, ale dopadla jiná a mnohem lepší :)
2012, servis jen Mazda, auto jak nové :) výbava GTA, liftback...zatím maximální spokojenost, teď jen obutí (lité kola na zimu byly k tomu) kouknout, jestli je vhodné lít nějaká aditiva a sehnat pojistné šrouby/matice na kola....zatím jsem neměl čas ani kouknout jestli jsou na kolech šrouby nebo matice...šrouby jsem viděl sadu za 6 litrů, tak uvidíme, jestli bude peněženka plakat moc nebo málo :)
 
Ahoj, gratuluji ke koupi, založ galerku ;)
Mazda má matky, ne šrouby. Jelikož máš disi, což je přímovstřik, tankuj ideálně Natural 98...
 
Jinak aditivum můžu doporučit VIF, používám dlouhodobě ke spokojenosti. Pokud chceš kupovat pěkný elektrony a chceš zainvestovat do matic, tak já mám toto a zatím neukradli :D
 
Mám tam ty originály od Mazdy 18" stříbrné, takže kouknu po něčem stříbrném
 
nevím, co to je za módu neuvádět rok výroby v inzerci :-/ Auto vypadá moc pěkně, kromě výrazně osahaného tlačítka na tempomat. Dokázat ho takhle sedřít za 138tkm ... no třeba byl předchozí majitel chorobný štelovatel tempomatu. Ověř si reference na bazar Auto-RE ,-)
 
Back
Top