• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Nákup ojeté Mazdy 6

určitě hladina oleje, jestli je olej pod min ryskou tak rychle pryč. Prohlédnout zespoda - trocha rzi na výfuku, podvozku = nelakovaných částech je normál, je třeba prohlédnout všechny gumové prachovky, manžety ....... poslechnout si motor, zdali nevydává neobvyklé zvuky, zkontrolovat vůle, souměrnost brždění .... vyzkoušet VŠECHNY funkce auta ....řazení - podřazování, tempomat, klimatizaci (musí fungovat i v zimě nad 4 stupně třeba jako odmrazování předního okna), vyhřívání zadního skla a zrcátek.... souměrné opotřebení pneumatik, a tak dále a tak dále, to bude určitě vědět ten mechanik. Speciálně pro Mazdu hladina oleje, řazení a detailní kontrola potencionální koroze, funkce tlačítka otevírání kufru u tohoto liftbacku....
 
Poslední úprava:
O víkendu se jedu mrknout na tu krásnou stormy blue. Beru si s sebou mechanika, aby mi ji prohlídl. Ale i tak se chci zeptat, jestli jsou nějaká místa či věci na které se zaměřit a pořádně prohlídnout. Určitě máte své zkušenosti co by mohlo dělat potíže. Děkuju :)
Přepínač nastavování zrcátek bývá vymačkaný, taky spínač otevírání 5. dveří. Přední ložiska. Jinak viz Vitus.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
Výbava Dynamic (ne Exclusive - opět to má blbě, jak je zvykem), barva Stormy Blue, pěkně vyplněná serviska, stále jeden servis Wetzlar-Dutenhofen, najel s tím cca 15000 km za rok.
V auto-re je GH na letních kolech,které jsou téměř durch sjeté,tak to na nich trošku plave.Mají k nim místo slevy nachystané zimačky,tak by možná stálo za to je požádat o možnost testu na zimních a kousek dál to otestovat,budou asi chtít dát možnost testu jen cca kilák v dědině a kilák na pekelné okresce,ale asi je vše o domluvě...Jinak celkový dojem z M6 nebyl špatný ,ale nejsem mechanik...
 
Já bych šel do nafty, v GH funguje dobře, rozumná spotřeba, pořizovačka většinou nižší jak u benzínu. Ale beru to na sebe jelikož mám ustálené jízdy a denně dám 70km, za rok je to průměrně 30000km.

A proč jsou nafty v bazarech, to je jednoduché vysvětlení - mladá auta prodávají jenom leasingovky (operativní leasing) a manažeři firem berou z 99,5% naftu (spotřeba, nižší cena paliva atd.). Benzín kupují lidé do privátu a ty se nebudou aut zbavovat tak rychle a není důvod, protože není nájezd. Proto je nedostatek benzínových aut na trhu ojetin a bude to tak stále. Pak člověku nezbývá nic jiného než kupovat ,,staré" benzíny a jelikož je poptávka, tak ceny lezou nahoru.
 
Zdravím vás, už nejakou dobu pozorně ctu celé tohle vlakno, uz ted diky za dost zajimavych informaci. Pripravuju se na nakup noveho mazlika idealne v letosnim lete. Aktualne mame M3 BK, ale radeji bychom neco novejsiho a lepsiho, takze vede sestka GH jak diky prijatelnym cenam, tak diky mnohe chvale nejen zde:) Cim dal tim vic touzim po benzinu 2,5l, kdyz tak o nem pisete. Zatim je to pro me teda jen zajic v pytli, v aute jsem zatim ani neseděl, to musim nekde dohnat.

Ale k dotazu - na fotkach u toho kousku v auto-re je na fotce zpetneho zrcatka videt naproti jeste jedna sestka GH. Jestli to neni diesel, tak podle kol a zadnich svetel tipuju ze je to taky 2,5l. Nevidel nekdo z vas, kdo se tam byl podívat?
 
V neděli tam jedu mrknout na modrou 2.5. Tak dám vědět co tam aktuálně mají a hlavně jak jednají a jaký je celkový přístup :)
Snad si i něco dovezu domů


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
V neděli tam jedu mrknout na modrou 2.5. Tak dám vědět co tam aktuálně mají a hlavně jak jednají a jaký je celkový přístup :)
Snad si i něco dovezu domů


Sent from my iPhone using Tapatalk
Kdybych to neměl tak z ruky, taky bych se jel mrknout, minimálně se pokochat:)
 
Taky to mám +- 200km ze Zlína, ale chci tam koupit m6, tak tu cestu podniknu. :) snad vše vyjde jak má


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jak se oficiálně jmenuje ta světle modrá barva? Tváří se jako stříbrná, je neskutečně zajímavá.
 
Už to tu bylo několikrát zmíněno, na auto-re si dávat pozor.

Taky to mám +- 200km ze Zlína, ale chci tam koupit m6, tak tu cestu podniknu. :) snad vše vyjde jak má


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pokud jsi ze Zlína, zajdi si napřed do Autoefektu se pozeptat.
 
Nechával jsem si auto prověřit tady ve Zlíně v autoefektu skrze servisní knihu. Autoefekt sleduji už delší dobu a nic co bych chtěl tam v nabídce bohužel nemají. Jinak by to byla jasná volba.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Back
Top