• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Naprogramování stahování oken

Natural

správce
Člen týmu
5 199
Pokud Vám jde stahovat z místa řidiče pouze okno řidiče a ostatní okna ne, je potřeba naprogramovat právě stahování oken. Většinou je nutné okna naprogramovat po vypojení baterie.

Postup:
Je potřeba ručně aktivovat každé okno zvlášť podle následujícího postupu.

1) zapnout klíč do polohy ON (klidně může být i nastartováno)
2) okno na straně řidiče spustit dolů (stačí pár cm, tlačítko je potřeba mít úplně zamáčklé), potom vytáhnout nahoru (tlačítko je potřeba mít naplno zmáčklé) a po zavření okna tlačítko nepouštět, ale ještě ho cca 3 sekundy nechat zmáčklé (až cvakne)
3) tento postup je třeba opakovat i s tlačítkem otevírání okna na straně spolujezdce, přesednout si na zadní sedačky a zopakovat ten stejný postup se zadními okny.
4) je hotovo
 
Ještě bych doplnil, že některé Mazdy, (moje to má na origo klíči, s dokupovaným to nejde), mají vychytávku v podobě stahování všech oken přes klíč.
Podržíte "odemknout" a držíte, dokud všechna okna nesjedou až dolů, stejný postup při vyjetí.
Hodí se v létě na vyvětrání auta nebo když si po vystoupení všimnete, že jste některé okno nechali pootevřené. A pak samozřejmě na macharování ;)
 
Ještě bych doplnil, že některé Mazdy, (moje to má na origo klíči, s dokupovaným to nejde), mají vychytávku v podobě stahování všech oken přes klíč.
Podržíte "odemknout" a držíte, dokud všechna okna nesjedou až dolů, stejný postup při vyjetí.
Hodí se v létě na vyvětrání auta nebo když si po vystoupení všimnete, že jste některé okno nechali pootevřené. A pak samozřejmě na macharování ;)
Přesně tak. Jen doplním, že poslední model např. u 6tek je GH. Na skyactiv modelech už tato vychytávka chybí o_O
 
No moje to nemá, GY to bylo skoro první co sem zkoušel když sem ji koupil...pac na starým firemním sem to měl a v létě skvělá věc,na větrání.
 
Jojo, je potřeba mít origo klíč (vystřelovák). Ten byl na GG/GY až od faceliftu ;)
 
No moje to nemá, GY to bylo skoro první co sem zkoušel když sem ji koupil...pac na starým firemním sem to měl a v létě skvělá věc,na větrání.
zrovna jsem chtěl napsat, že mám tušení že to má až FL.
Ale nemusel by to být možná problém dodělat. Nebo aspoň známej měl na Polu automatické (dodělávané) zavírání okem po zamčení.
Ale fakt škoda že to není série....
 
zrovna jsem chtěl napsat, že mám tušení že to má až FL.
Ale nemusel by to být možná problém dodělat. Nebo aspoň známej měl na Polu automatické (dodělávané) zavírání okem po zamčení.
Ale fakt škoda že to není série....
Jakože automaticky mu to zavřelo okna? To by se mi na chajdě nelíbilo, páč nechávám okna pořád pootevřená :D
Ale jinak souhlasím. Všechno jde, když se chce a jsou na to šikovní lidé ;)
 
Jj, nechal otevřené okno, normálně zamčel krátce a okna vyjely. To bych taky nechtěl, ale vím že to dodělával tak možná by bylo i něco na to otevření/zavření při podržení dálky.
Naši to měli na fabii a teď roomsteru na klíček ve dveřích-podržíš klíček při odemykání a sjedou okna. Na Roomsteru mají dálku a tam to myslím funguje taky jen na zámku ve dveřích.
 
Skodivky se senzorem steracu maj funkci, ze kdyz mas stazena okna a sibr a zacne prset, zavrou se. Docela dobra ficura...
 
Ještě bych doplnil, že některé Mazdy, (moje to má na origo klíči, s dokupovaným to nejde), mají vychytávku v podobě stahování všech oken přes klíč.
Podržíte "odemknout" a držíte, dokud všechna okna nesjedou až dolů, stejný postup při vyjetí.
Hodí se v létě na vyvětrání auta nebo když si po vystoupení všimnete, že jste některé okno nechali pootevřené. A pak samozřejmě na macharování ;)
To bych taky chtěl čéče... :) Moje to nemá. :( Aby se daly stahovat/vytahovat okna, musí být klíč v zapalování... :rolleyes:
 
Ještě bych doplnil, že některé Mazdy, (moje to má na origo klíči, s dokupovaným to nejde), mají vychytávku v podobě stahování všech oken přes klíč.
Podržíte "odemknout" a držíte, dokud všechna okna nesjedou až dolů, stejný postup při vyjetí.
Hodí se v létě na vyvětrání auta nebo když si po vystoupení všimnete, že jste některé okno nechali pootevřené. A pak samozřejmě na macharování ;)


Potvrdzujem funkcnost na GH, prave som sa s tym chvilu zabaval :) Prima vecicka, vdaka za info, inak by som sa to asi nikdy nedozvedel.
 
Skús napísať správu + foto dverí predajcovi na Ali.
Na moju CX-5 KE to tiež nebude. AUTO na tlačidle okna tam nemám :(
Zrejme len verzie pred FL
 
Poslední úprava:
@Max6 nechceš tuhle "vymoženost" přidat na seznam úprav ve tvém servisu? :) Já že bych se někdy stavil, pokud by to teda šlo nahodit i na CX-3.
 
Ono se to v nazvu na YT tvari i jako pro M6 i CX3, jenom v linku na Ali to neuvadej.... ale to me zajima ;)

ještě koukám na YT, ono to nedokáže zavřít/otevří všechna okna najednou ???
 
Poslední úprava:
Back
Top