• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Antikorozní nástřik podvozku a dutin

no co k tomu dodat :( , příště koukat po něčem jiném ...Prostě prevence musí být, jinak nám to shnije pod nohama ;)
http://www.autoforum.cz/zivot-ridic...********************************************* že by fakt sázka na něco od koncernu VW nebo švédského Volva byla jistotou ?
Podívej každý auto má něco. Něco víc a něco míň. Z mích zkušeností ti řeknu,že hnije všechno (i to volvo). Jen každej auťák hnije jinde,takže když někomu začnou hnít dveře zvenku,tak je to víc nápadný než shnilý prahy v části pod autem. Vždycky se říkalo: Mazda = shnilý zadní lemy a je to tak. Na tomhle tvrzení mě nejvíc štve,že i kdyby automobilka nepoužila lepší pozink,tak to hnití může razantně oddáli a to jen tim,kdyby nepřilepila na ten plech politej základovkou ty hnusný filcový koberce.
Koncern VW zase hnije odspod od prahů,takže to není dlouhou dobu vidět a pak najednou
skoda.jpg
nebo případně kapoty u přední masky jdou na odstřel taky.
Co jsem byl mile překvapen tak stará dobrá 206 nebo 406 od Pažouta. Ty držej jak židovská víra,ale stačí malej karambol aby se prohnul pleh,pozinková vrstva praskla a v tu chvíli to auto hnilo galaktickou rychlostí v místě nehody.
Japonci celkově hnijou převážně na území EU,takže nevim proč to...
Ale ty automobilky se to snaží pořád vylepšovat,když jim na to zbydou nějaký prachy (a vedení to povolí), takže můj osobn názor je,že u těhle novějších modelů uvidíme. Rozhodně se dá už teď říct že je to lepší než první generace M6GG přdfacelift,která vyjela shnilá snad už z autosalónu.
 
Tak jsem se celkem náhodou při pravidelném servisu dozvěděl, že nástřiky dělá i p. Mikuš v AutoPalkovice. Zítra ji tam jedu odvézt a snad se zadaří :)
Co jsem viděl a koukal, akorát tam měli jednu novější M3 co měli předchystanou na stejnou proceduru, měli ji pěkně odzbrojenou a spodek pěkně vyčištěný. Tak snad ze zadaří :) Při jejich zkušenostech z Mazdami ani nic jiného neočekávám :)
Tak dej vedet jak si dopadl..Ja jsem objednanej na nastrik na 19.9:)
 
Já jsem objednán k p. Mikušovi na 11. 9., tak dám taky vědět. Dělají to prý origo voskem od Mazdy, se kterým mají nejlepší zkušenosti. Překvapilo mě, že to vychází až na týden času: první den to odmašlí a vyčistí (vapkou atd.), pak to schne do druhýho dne (záleží taky prý na počasí - v říjnu už to prý moc nedělají), pak vlastní nástřik a zase schnutí, takže nejdříve třetí den prý to lze zase vše zakrýt. Nechám si také vyměnit první olej a filtr (po asi 4 tis. km), používají (taky po dobrých zkušenostech) Dexelii 5W30.
 
Já ji tam mám již od středy rána někdy do příštího týdne. Jak říkal, než se vše řádně odmontuje, vyčistí, zaschne + počasí k tomu atd.. Každopádně je to nezvyk kouknout z okna a nevidět ji u domu. :)
Jinak co vím, používají všechny díly origo a říkal, že téměř vše snad mají i skladem. Nátěrů/vosků mi vyjmenovával několik co všechno zkoušeli postupem času a nakonec, že používají nějaký(no na jméno si teď nevzpomenu) co mají nejlepší zkušenost. Očividně toho vyzkoušeli více, než narazili na něco kvalitnějšího a to teď používají.. Jak dostanu M6 zpět tak poreferuji. I když otázka, co jako lajk na tom poznám .. :)
 
Zdravim Vás, chtěl bych vás poprosit o radu nebo spíš zkušenost, pokud někdo máte, ale obávám se, že se mi odpovědi nedostane. Je to věc, která mě pár týdnů již nenechá v klidu spát a s blížící zimou je to horší a horší, ale asi nejsem jediný, koho trápí. :D

Potřeboval bych udělat nástřik podvozku a dutin v servise, který je na opavsku nebo ostravsku (eventuálně i někde jinde), ale někoho, kdo to udělá víceméně pořádně (umyje podvozek, ošetří rozkvetlá místa apod.) - můj mechanik mi nabízel, že za 1500,- mi to udělá, ale tuším, jak to za takovou cenu dělá. :D

Hledal jsem na Googlu servis, eventuálně firmu, která je přímo na to zaměřená. Bohužel firmy, které vypadají, že to dělají poctivě , jsou většinou v Praze. Našel jsem však jednu v Třinci - autolakovna UniCar a p. Klimpara ze Stříteže nad Bečvou. Ani jeden však nemá jakoukoli recenzi. V záloze pak mám ještě Auto Chodura v Havířově, ale o kvalitě jsem na pochybách. Vyzkoušel bych i, jak výše píšete Auto Palkovice ve FM, ale problem mám v tom, že se výjimečně nejedná o Mazdu (ta až snad někdy příště :D ).

Auto není shnilé, je tam jen na pár místech povrchovka, ale chtěl bych, aby to před zimou bylo ošetřené, ale co tak čtu fóra a různé zkušenosti apod. tak asi bude nejrozumnější udělat jen dutiny a nástřik radši nedělat, aby se zbytečně pod něj nedostávala voda apod. a nehnilo to, pod ním., když to nebude udělané pořádně.

Chtěl bych se Vás proto poprosit o radu, zda máte jakoukoli pozitivní zkušenost s nějakým servisem. Velmi děkuji za jakoukoli radu. :)
 
Jestli to chceš udělat kvalitně, kontaktuj @Max6. Je sice v Příbrami, ale ta cesta za to stojí. Mně sice podvozek nestříkal, ale v životě jsem neviděl poctivější přístup k autu než od Maxe. Jeho reference na tomto webu taky mluví za své.
 
Ja jsem četl jeho reference, názory na nástřik servisů apod. a plně se s ním ztotožňují. Kdybych neměl po dovolené, tak bych to i zkusil, takhle bych u něj auto musel nechat a jet zpět domů (přece jenom je to práce na několik dní, když to není nové auto). Paradoxně jsem byl i na dovolené před pár týdny v Berouně, což není od Příbrami daleko. Bohužel ale taky neznám nikoho jiného, který by to dělal tak, jako on a věřím, že by to stálo za to. :(
 
Zkus se s ním domluvit. Možná by to zvládl o víkendu. Hodně bude záležet na tom, jak moc se bude muset očistit podvozek a podběhy. Anebo počkej, protože jestli to ještě není kritické, tak zimu přežiješ. Za jistotu perfektně odvedené práce to stojí.
 
Zkus se s ním domluvit. Možná by to zvládl o víkendu. Hodně bude záležet na tom, jak moc se bude muset očistit podvozek a podběhy. Anebo počkej, protože jestli to ještě není kritické, tak zimu přežiješ. Za jistotu perfektně odvedené práce to stojí.

Co jsem se já osobně ptal Maxe na nástřik podvozku na víkend, tak mi řekl že až na duben 2018 má čas, takže tak.
 
Kritické to naštěstí nejspíš není, jsou orezlá jen mista, kde se 11 let držela voda (gumové ucpávky v podlaze, povrchovka zadních nosníků). Auto jsem koupil v červnu a když jsem sundal plastové nadkolí, tak všude byl šedobilý povlak, který jsem okamžitě umyl - doteď jsme měli jen bílá auta, tak jsem si to až tak neuvědomoval. A od té doby přemýšlím jak a kde bych to nechal opravit. Radši asi nechám udělat jen dutiny, tim by se nic zkazit nemělo a příští rok bych se mohl zkusit Maxe zeptat. ;)
 
Já ji tam mám již od středy rána někdy do příštího týdne. Jak říkal, než se vše řádně odmontuje, vyčistí, zaschne + počasí k tomu atd.. Každopádně je to nezvyk kouknout z okna a nevidět ji u domu. :)
Jinak co vím, používají všechny díly origo a říkal, že téměř vše snad mají i skladem. Nátěrů/vosků mi vyjmenovával několik co všechno zkoušeli postupem času a nakonec, že používají nějaký(no na jméno si teď nevzpomenu) co mají nejlepší zkušenost. Očividně toho vyzkoušeli více, než narazili na něco kvalitnějšího a to teď používají.. Jak dostanu M6 zpět tak poreferuji. I když otázka, co jako lajk na tom poznám .. :)
Tak jaks byl spokojený u Mikušů?
 
Tak jaks byl spokojený u Mikušů?

Auto jsme měl po víkendu hotové a asi.. super. Když nakouknu z boku či do podběhů, jde vidět, že je hezky nastříkáno. I v dutinách vyplněno dle zbytků vosku po plnění... Má po FL verze prý ve velmi dobrém stavu před střikem, což mě také uklidnilo.. No a zvedlé jsme to nikde neměl a ani nemám nyní možnost, takže těžko popisovat něco podrobněji. Nicméně lepší pocit na zimu určitě mám :)
 
Mam novou Mazdu 3 od Spořilova :) Ano je to ta se zrezlými sedačkami. Koho mi doporučíte v Prahy 9 na nástřik dutin a podvozku, než začnu jezdit v "blátivé" zimní Praze.. moc díky za tipy
 
no měli dělat spodek a dutiny. chci to podchytit hned od začátku. snad už je to hotovo akorát teď to počasí je spatne tak nevím kdy si ji odvezu aby ta práce nepřišla vniveč
 
Mam novou Mazdu 3 od Spořilova :) Ano je to ta se zrezlými sedačkami. Koho mi doporučíte v Prahy 9 na nástřik dutin a podvozku, než začnu jezdit v "blátivé" zimní Praze.. moc díky za tipy
A co já? Max má do příštího roku plno. Našel jsem někoho na Praze 8, jaké máte zkušenosti s http://antikoroze.cz ??

Dříve než padne zima..
 
mám s nimi osobní zkušenost a byla dobrá, nechal jsem u nich před cca 2 roky dělat podvozek, dutiny a výfuk na Mitsubishi ASX. Auto tam bylo 3 dny a výsledek vypadal dobře, ale cena byla kolem 10 000 kč :eek:. Když to porovnám s @Max6 a viděl jsem jak se tomu věnoval a co všechno to obnášelo , tak si myslím, že jinde to líp neudělají , akorát si za to řeknu několikanásobně vyšší cenu http://www.autoklempirstvi.cz/cenik-dle-typu-vozu, hodím ti sem foto jak vypadalo ASX po nástřiku a na nástřik od @Max6 tu je fotek a recenzí dost ( vyplatí se počkat, jestli bude mít volno )
 

Přílohy

  • Mitsubishi ASX - nástřik Autoklempířství Trendl..jpg
    Mitsubishi ASX - nástřik Autoklempířství Trendl..jpg
    778,2 KB · Zobrazení: 135
  • Mitsubishi ASX - nástřik Autoklempířství Trendl.jpg
    Mitsubishi ASX - nástřik Autoklempířství Trendl.jpg
    821,3 KB · Zobrazení: 133
  • CX3 _ nástřik Max6..jpg
    CX3 _ nástřik Max6..jpg
    768,1 KB · Zobrazení: 131
  • CX3 _ nástřik Max6.jpg
    CX3 _ nástřik Max6.jpg
    685,1 KB · Zobrazení: 132
Poslední úprava:
Back
Top