• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Naturalovy reference leštění / Vosk od Doris

Mám s prací Naturala/voskem od Doris:

  • Negativní zkušenost

    Hlasy: 0 0,0%

  • Celkem voličů
    64
Díky za vyčerpávající odpověď :) Budu to muset očíhnout někdy v nejbližší době :)
 
Parádní odpověď Doris, ostatně jako vždy. Na mě už jen zbude abych napsal, že nemůžu nic jiného než plně souhlasit. :)

edemsx: Určitě na srazu Prague Unit. Zatím je na 24.5. v plánu jedna "snowflake white pearl" 3BM ;)
 
Jj, s tou Prahou pocitam Ale jenom okouknout zatim, ted to mam aktualne cerstve vypucovany, ale treba me to presvedci si to rozmyslet
 
Novinka pro ošetření strukturovaných plastů, pneu, pryže a gumy + dílů z těchto materiálů v motorovém prostoru
Jak jsem již informovala Robina, péči o exteriér aut jsem rozšířila o nový přípravek, který velice snadnou cestou dokáže krásně oživit, chránit a dlouhodobě konzervovat veškeré strukturované plasty, pneumatiky, pryžové a gumové díly a též předměty z těchto materiálů v motorovém prostoru včetně izolačních materiálů kabeláže.

Přípravek vznikl částečně ze směsi vosků, které už mnoho let úspěšně aplikuji na lak a další hladké materiály na exteriéru aut včetně plastů, přičemž u těch s drsným/strukturovaným povrchem byla aplikace i rozleštění pracnější, aby byl výsledek dokonalý. Ostatně je to vidět i na tomto videu,
kde tím voskem opečovávám Yarise a plast s hrubou strukturou pod čelním sklem bylo třeba leštit mnohem pečlivěji a ideálně hned po nanesení vosku, aby to vypadalo takto ( dovoluji si zde vložit odkaz na konkurenční fórum, tak snad to nebude vadit);):

http://www.mazdaclub.cz/f...lect=140457#message140457

Rozhodla jsem se proto vytvořit nový přípravek, který by tuto pracnou cestu zcela odboural a byl použitelný i na materiály, pro které nebyl původní vosk určen (například pneumatiky, pryžové a gumové díly). Dalším mezníkem pro vznik tohoto přípravku byla nutnost snadného a hloubkového ošetření komlikovaně tvarovaných dílů (například mřížky výdechů v drsném plastu pod čelním sklem, nebo plastové mřížky v náraznících aj.), kde by se vosk velmi špatně aplikoval i leštil.

Opět se jedná o směs, která však primárně obsahuje přísady ideální pro ošetření výše uvedených materiálů a zanechává perfetkní a trvanlivý výsledek.

Aplikace se provádí pomocí měkkého a tenkého hadříku nebo menšího kousku houbky, stačí minimální množství přípravku (spotřeba se pohybuje v řádech mililitrů), který se nanáší stejnoměrně a velmi lehce se roztírá. Po zavadnutí (cca 10-15 minut) se zbytky přípravku vyleští suchým měkkým hadříkem (může být i mikrovlákno). Následně se auto ponechá nějakou dobu v klidu, ideálně na sluníčku.

Výsledek je velmi trvanlivý, povrch účinně odpuzuje vodu i nečistoty a snadno se umývá - tyto vlastnosti jsou "zděděné" ze směsi vosků, která se chová podobně.

Složení nového přípravku bude mít kromě renovačních a ochranných vlastností ještě další výhodu v tom, že nechutná kunám ani dalším škůdcům, takže díly v motorovém prostoru budou lépe chráněné před jejich řáděním.

Ošetřila jsem tím i pneumatiky a díly v motorovém prostoru, postupně to nafotím, abyste viděli výsledek. Nyní přikládám alespoň malou ochutnávku - foto Yarise po vydatných deštích:
 

Přílohy

  • DSC_0074.JPG
    DSC_0074.JPG
    2,1 MB · Zobrazení: 74
Poslední úprava moderátorem:
Super Doris, parádní práce. Zrovna jsem chtěl psát, ať se podělíš s novinkou i na MK ;)
Už se těším na výsledky práce s touto směsí. :cool:
Vypadá to na definitivní konec silikonového oleje :rolleyes:
 
Jj, tohle se Ti bude hodně líbit. Už se moc těším, až Ti to ukážu naživo.:)
 
těším se na to. Dneska jsem věnoval několik hodin úklidu interieru auta a ošetření plastů bych rád svěřil nějakému funkčnímu prostředku. Sice mám auto jak ze škatulky, ale přesto je pár detailů, které by zasloužily chytřejší "chemii" k ošetření. Hlavně pak plastové části interieru auta, jako jsou prahy, různé krytky a podobně. Fungovalo by to i na palubní desku .... ?
 
Poslední úprava:
Určitě všechno ozkoušíme a dáme vědět. Třeba už bych mohl vzít novou machrovinku na sraz :)
Ohledně palubní desky musím říct, že nemám rád, když se mi leskne. Uvidíme kde všude se osvědčí ;)
 
neřekl jsem, že se to má lesknout ;) Naopak matná palubka na GH mi přijde fajná ... A je hromada plastů jako jsou prahy, kryty předních sedaček, loketní opěrka a podobně, které je potřeba omýt a následně ošetřit..... leskle či matně ...
 
Zkoušela jsem tím dělat i interiérové díly, ošetření je krásně znát a plasty to zrenovuje dokonale, ovšem pro "kontaktní" díly ( volant, řadička aj) a palubovku je vhodný přípravek, který nemá takovou kluznost - ta je především ideální při údržbě exteriéru pro snadnější mytí a následné údržbě, protože to umí velmi účinně odpuzovat nečistoty. Pro interiér by to chtělo obohatit přípravek lanolinem i pro kvalitní péči o kůži, která v autech bývá ve větší či menší míře. Mám nyní na to více času, tak se tomu pověnuji a udělám testy.
 
když se to umí, je to brnkačka a když je k tomu navíc pořádnej přípravek, jde to skoro samo :))
To video je skvělé, jste moc šikovní!

Nedávno jsem voskovala zánovní M6/bílá perleť pro klienta, který vyžadoval opravdu precizní výsledek a šetrnou péči pro svůj vůz. Několik fotografií už tady dával Mirek:
https://www.mazdaklan.cz/threads/detailing-pece-o-lak.210/

Práci jsem si docela užívala, protože voskovat takový skvost bylo pro mne potěšením.

Přikládám i několik bližších záběrů na navoskovaný vůz ještě v garáži:
 

Přílohy

  • 10980_m6-2015-pearl-white-1.jpg
    10980_m6-2015-pearl-white-1.jpg
    274,4 KB · Zobrazení: 93
  • 10981_m6-2015-pearl-white-2.jpg
    10981_m6-2015-pearl-white-2.jpg
    246,9 KB · Zobrazení: 90
  • 10982_m6-2015-pearl-white-3.jpg
    10982_m6-2015-pearl-white-3.jpg
    159,3 KB · Zobrazení: 90
  • 10983_m6-2015-pearl-white6.jpg
    10983_m6-2015-pearl-white6.jpg
    154,4 KB · Zobrazení: 89
  • 10984_m6-2015-pearl-white.jpg
    10984_m6-2015-pearl-white.jpg
    272,4 KB · Zobrazení: 90
  • 10985_m6-2015-pearl-white-5.jpg
    10985_m6-2015-pearl-white-5.jpg
    151,9 KB · Zobrazení: 90
Poslední úprava moderátorem:
Děkujeme moc za pochvalu Doris :)
A hned musím pochválit i já. Nádherná precizní práce, jako vždy od Tebe a nádherné auto. Parádní kombinace. Je prostě hned vidět, když práce baví. Za mě obrovský palec nahoru ;)
 
Ahoj Robine,
moc děkuji za pochvalu a slova uznání, velice si toho vážím! Od Tebe mne to těší dvojnásob!
Nyní opět vydatně pršelo, tak jsem udělala pár snímků pro názornost, jak vosk funguje s odstupem času. Přední kapota a víko kufru byly ošetřeny před dvěma měsíci - ošetření kapoty je vidět i na videu, které jsem zde prezentovala (https://www.youtube.com/w...Y-aM3S50&feature=youtu.be) a strukturované plasty jsou ošetřeny nedávno kvůli ukázce funkčnosti nového přípravku. Zbytek auta jsem voskovala začátkem listopadu minulého roku a to ještě za dost chladného a mizerného počasí, kdy nebylo moc prostoru nechat ho v klidu na laku působit. Auto není garážované a je denně v provozu, myje se však často (je to i z důvodu testování odolnosti a výdrže vosku). Pouze na střeše jsou kapičky vody o něco větší - je to i důsledek častého stírání sněhu během zimy, kdy dostal vosk i lak hodně zabrat + Yaris je poměrně vysoké auto a voskování střechy jsem neudělala tak důsledně, jak by bylo třeba - příště si k tomu vezmu asi stoličku.....;) Na ostatních dílech je krásně vidět, že vosk ani po půl roce ze své funkčnosti a konzervace skoro nic neztratil, lak je navíc stále krásně hladký.
 

Přílohy

  • 1.jpg
    1.jpg
    1,4 MB · Zobrazení: 63
  • 2.jpg
    2.jpg
    1,6 MB · Zobrazení: 65
  • 4.jpg
    4.jpg
    1,5 MB · Zobrazení: 63
  • 6.jpg
    6.jpg
    1,6 MB · Zobrazení: 60
  • 5.jpg
    5.jpg
    1,3 MB · Zobrazení: 59
  • 7.jpg
    7.jpg
    1,3 MB · Zobrazení: 58
  • 8.jpg
    8.jpg
    1,3 MB · Zobrazení: 58
No já se musím po víkendu trocha pochlubit a pochválit, že jsem si udělal konečně čas i na naše GH. Takže obě kovářovy kobyly už nechodí bosé :) Mazda byla naposledy voskována v září a vrstva vosku byla stále znát, takže práce byla tou pravou radostí :)
I když jsem si trocha zanadával, když jsem viděl, co za šrámy opět přibylo na karoserii na našem slavném sídlišti. Utrhat ruce málo.:mad: Nicméně většina šrámu se podařila opět pěkně a šetrně zamaskovat ;):cool:
Pár foto zde: https://www.facebook.com/nejlepsipe...140501324777/1430290403943120/?type=1&theater
 

Přílohy

  • 2015-05-07-3242.jpg
    2015-05-07-3242.jpg
    587,2 KB · Zobrazení: 72
  • 2015-05-07-3244.jpg
    2015-05-07-3244.jpg
    561,6 KB · Zobrazení: 70
  • 2015-05-07-3269.jpg
    2015-05-07-3269.jpg
    448,5 KB · Zobrazení: 72
  • 2015-05-07-3290.jpg
    2015-05-07-3290.jpg
    550,5 KB · Zobrazení: 72
  • 2015-05-07-3300.jpg
    2015-05-07-3300.jpg
    459,9 KB · Zobrazení: 71
  • 2015-05-07-3302.jpg
    2015-05-07-3302.jpg
    403,3 KB · Zobrazení: 72
Back
Top