• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Naturalovy reference leštění / Vosk od Doris

Mám s prací Naturala/voskem od Doris:

  • Negativní zkušenost

    Hlasy: 0 0,0%

  • Celkem voličů
    64
Já jsem chtěl původně až po zimě, ale taky vyzkouším napíglovat před, když už ty lektvary budou tak rychle;)
 
Určitě nebudeš litovat. Já vždy radím a dodržuji pravidlo voskování 2x do roka (před zimou a po zimě). Po zbytek roku stačí na údržbu pouze čistá voda a auto si chrochtá blahem a leskem ;)
 
A kdo to byl ten štastlivec, myslím včerá jsem auto potkal u skládky v Kozlanech
 
Parádní video, Robine! Díky za skvělou inspiraci. Já to říkám pořád, že Tvá práce je nepřekonatelná. Jsi opravdu šikula!
Voskem lze solidně zmírnit nebo i zcela odstranit mělké škrábance a také výrazně zlepšit stav zničeného laku od kartáčových myček (fotografie v dolní části stránky v přiloženém odkazu jsou opět prací našeho Robina):
http://www.mazdaclub.cz/user_images_category.php?id=678

Robinova práce - takhle dokázal uzdravit zničený lak černé Audiny:
22465795923_557e193fc8_o.jpg

23098287731_88ec8317a2_o.jpg


Potenciál toho vosku je opravdu znamenitý a těší mne, když klienti přicházejí na další nápady. Mne se vosk osvědčil i v domácnosti a na baráku - výrazně mi usnadňuje i mytí oken a čištění bílých plastových rámů, výborně se osvědčil při leštění nerezu (kliky, kování, armatury) a už mnoho let je to neocenitelný pomocník v modelařině, když leštím a konzervuji lak na modelech aut - ten musí být jako zrcadlo a bez jediného hologramu. Ovšem takovýto lak je mnohem jemnější a náročnější na kvalitu a šetrnost použitého vosku. Na skutečných autech je při správné aplikaci vosku (nutno důsledně dodržovat postup i dobu reaktivity/zasýchání vosku dle návodu, který jsem uvedla i zde na MK) výsledek nádherný a hlavně trvanlivý.
http://modelforum.cz/viewtopic.php?f=155&t=76469&hilit=japonské+vozy+doris&start=180#p1492997
http://modelforum.cz/viewtopic.php?f=155&t=76469&hilit=japonské+vozy+doris&start=45#p1465814

22463708284_8b14f25a40_o.jpg

BTW: Voskování = konzervace auta před zimou považuji doslova za nutnost, pokud Vám záleží na zachování zánovního vzhledu auta a jeho dlouhodobou ochranu před nepříznivými vlivy provozu a počasí.....
 
Poslední úprava moderátorem:
Přikládám nové video, které názorně ukazuje co vše dokáže vosk od @Doris v kombinaci šikovných rukou s praxí :)



Kdopak ti ho takhle odřel ? =-O

Jinak se těším také na Vosk na jaře a co to tedy s Auty udělá nebo neudělá :) věřím že majdu přítelkyně (modrou) to hezky rozzáří :)
 
Díky moc všem za pochvaly. Jsem moc rád, že se má práce líbí stále více lidem a velice mě to těší. Velké poděkování hlavně patří @Doris za přípravu těch nejlepších přípravků (ať už vosků nebo přípravků na plasty a interiéry), které se značnou měrou projevují na výsledcích práce a bez kterých by to nešlo ;)

Je to možné, v Kozlanech je přímo točené video a foceno mnoho výsledků voskovaní.

Potenciál toho vosku je....... vosk osvědčil i v domácnosti...
Mohu jen podepsat. Vosk je opravdu výborný i na věci mimo automobilový průmysl. A nejenom vosk. Sám používám Tvůj přípravek na kůži a ušlechtilé plasty s lanolinem na boty ;)

Přidávám foto z práce na RX8, kde jsou vidět rozsáhlé materiálové možnosti použití vosku. Od laku, přes pogumované části, až po chrom a nerez.
2015-09-16-5045.jpg 2015-09-16-5027.jpg 32015-09-16-5016.jpg 32015-09-16-5062.jpg

Skutecne jen s voskem bez nejake retusovaci tuzky? Paradni prace ;).
Ano skutečně jde pouze o čistou práci s voskem. Žádného jiného přípravku nebo barvy nebylo použito. Mám v PC celé nesestříhané video z tohohle "kouzlení" (má pár desítek minut) ;)
Když se člověk podívá detailněji z blízka tak samozřejmě nějaké poškození tam spatřit lze (fyzika se ošálit nedá a hluboké rýhy nebo popraskaný lak se voskem nerozleští), ale očekávání tato práce rozhodně splnila a kdo neví, že bylo auto poškozeno, ničeho si volným okem nevšimne :)
 
ať už vosků nebo přípravků na plasty a interiéry

potvrzuju na vlastní Mazdu, že krom špičkového vosku speciálně míchaného @Doris dle VIN kódu na danou barvu auta, neuvěřitelně funguje i její přípravek na interierové a exterierové plasty. Vyzkoušel jsem několik přípravků na interierové plasty, nejvíc mě vždycky štvaly černé plastové kryty prahů, které jsou vždycky ošlapané od bot, zdrápané a i když to člověk 4x umyje, škrábance a nečistoty vždycky po uschnutí vylezou. Po aplikaci přípravku na interierové plasty jsem nevěřil vlastním očím, že to všechno fakt zmizelo, jsou vidět jen černé, čisté plasty a je to zmizelé i po několika měsících od aplikace.

Připadám si teď trochu jako Horst Fuchs, ale fakt to skvěle funguje :D Nakonec....kdo vyzkoušel, pěje stejné ódy ;)
 
Poslední úprava:
Nakonec....kdo vyzkoušel, pěje stejné ódy
Přesně tak, musím se připojit, že o přípravcích od @Doris se píše samo a vždy jdou ty superlativy samy do řádků. Prostě kdo zkusil pochopí ;)

Taky mám zkušenost, že mi všichni říkají, jak pořád musím auto jenom uklízet a něco na něm dělat, když je v takovém stavu (Má slečna vždy jen potvrdí, že dělám, ale na všech jiných autech a ne na svém :D ) Opravdu díky přípravkům naší Doris je péče o naše mazdy velice jednoduchá a výsledky dlouhodobé :)
 
Od kamínku by byl spíše vryp. Tohle vypadalo na šrám od někoho "hodného" na parkovišti.
 
Zdravím vás,
kdybych nedělal v oboru a neprošlo mi rukama X desítek vosků a různých typů ochran, tak bych těmto vašim chvalozpěvům i věřil.
Ono pro laika to vypadá rozumně, ale pro někoho, jako já, kdo se zajímá i o zahraniční dění v oblasti pokroku co se týče péče o auta, opravdu mi ty chvalozpěvy připadají jako klamání lidí byť nevědomé.


Posviťte si led zdrojem(ideálně blesk z telefonu) na váš lak a uvidíte co váš super přípravek umí-v lepším případě u staršího auta uvidíte škrábance, které se neodstranili, v horším případě je uvidíte i u nových aut "zavoskovaných" tím přípravkem.
Chápu, že laikům to může připadat jako super přípravek, takže vysvětlím na jakém principu to funguje:
Každý někdy umýval auto a ví, že když je celé mokré, tak vypadá perfektně bez sebemenšího škrábanečku, jenže jakmile auto osuší a zasvítí na něj sluníčko je vidět miliony škrábanečků a lak ztratí jakoby hloubku, lesk i sytost. Toto je z d
ůvodu toho, že světlo se na povrchu škrábanečků láme/tříští a kazí optický dojem z laku.
Ta leštěnka funguje jako voda-dokud nesleze z laku tak může na první pohled vypadat dobře.
Netuším jakým principem paní Doris v domácích podmínkách vyzkoumala správný typ vazebních můstků jejího vosku, když velké firmy tím zaměstnávají v laboratořích inženýry.
Mimochodem obdivuju lidi nechající nanášet na lak nových aut něco, co není nijak ověřené nezávislým objektivním a především odborným institutem.

Rukama mi prošlo X aut, takže opravdu vím co dělám, pokud máte nějaký dotaz, ptejte se třeba na mail joshiki@seznam.cz
Případně pokud jste někdo z jižní Moravy, kdo si to nechával dát na nové auto, rád se sejdu a zdokumentuju co to s lakem udělalo.


24342550371_7febde56ff_o.jpg
23796826494_73281ee7f9_o.jpg
24342570311_d4090a985d_o.jpg
24398823636_27dee9ecfd_o.jpg
24342609871_73003dc567_o.jpg
24425088365_b04d199b5e_o.jpg
23798450833_2cd2aa44d3_o.jpg
 
Back
Top