• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Navigace - podle čeho jezdíte?

Vitus

správce
Člen týmu
5 942
vestavěnou navigaci v autě používám vyjímečně, spíš v zahraničí nebo když potřebuju na displeji telefonu něco jiného

V telefonu mám:
online navigace:
v našich luzích a hájích jezdím nejradši s WAZE, protože je dokonale aktuální, se všemi online informac emi o provozu a aktuální situaci na cestě. Český Waze: www.waze.com/cs/. Perfektní je, že vidím kde problém začíná i kde končí, jaká je průměrná rychlost ve zpomaleném úseku a relativně inteligentně podle dopravy dokáže cestu přeplánovat

Google maps - asi každý zná, používám v terénu nebo pro pěší orientaci

offline navigace
Be on the road - zdarma pro iPhone
Sygic - pro mě nejlepší navigace vůbec - Iphone, Andriod, WM, PC ..... placená
 
Používám vestavený NB-1 (TomTom) v GJ, mám předplacené za 900 Kč mapy ještě do srpna. Co mě štve jsou radary, TomTom prodává za dlouhý peníz absolutně neaktuální a ty ov2 z POI.cz/SCDB.info samozřejmě nefungují jako radary, ale jako body zájmu se vším všudy. Jinak mám v mobilu koupený Sygic World (tehdy před lety ještě Aura) s doživotní licencí a samozřejmě Waze. Waze pro Android je ale hrozný klient, ti Izraelci to šijí horkou jehlou, ergonomie nula nula nic, různé záseky a nestabilita renderování - liší se to verze od verze - některé byly stabilní, jiné méně, divím se, že se do toho ještě nepustili vývojáři Google. Už dlouho si říkám, že přehodím v TomTomu kartu za rychlejší...
 
musím pochválit, že Waze v mém jablečném zázraku funguje naprosto dokonale :)
 
Já jedu Sygic Aura (symbian - Nokia N8) - Dal jsem na Vitusovo doporučení a jsem naprosto spokojen. Ve Švýcarsku a na pár dalších místech mi už ušetřil i nějakou tu fotku od radaru ;)
 
Doteď jsem nezprovoznil vestavěnou navi, ještě mam víc jak 30dní na stáhnutí aktualizace, pak je semnou ámen.
Dělám vše podle návodu a nic! :(
 
Používám vestavený NB-1 (TomTom) v GJ, mám předplacené za 900 Kč mapy ještě do srpna. Co mě štve jsou radary, TomTom prodává za dlouhý peníz absolutně neaktuální a ty ov2 z POI.cz/SCDB.info samozřejmě nefungují jako radary, ale jako body zájmu se vším všudy. Jinak mám v mobilu koupený Sygic World (tehdy před lety ještě Aura) s doživotní licencí a samozřejmě Waze. Waze pro Android je ale hrozný klient, ti Izraelci to šijí horkou jehlou, ergonomie nula nula nic, různé záseky a nestabilita renderování - liší se to verze od verze - některé byly stabilní, jiné méně, divím se, že se do toho ještě nepustili vývojáři Google. Už dlouho si říkám, že přehodím v TomTomu kartu za rychlejší...
Dá se koupit nová karta s mapama na TomTom nebo bych musel na Mazdu A za kolik?
 
Poslední úprava:
To je to co mi nejde už sem kvůli tomu koupil dnes třetí kartu
Tom toma používám už řadu let, ale každou novou sprasí víc a víc a tahle je fakt vrchol .
nejlepší byla myslím č. 920 člověk mohl lehce přidávat atd, vše fachalo jak má.
tohle vestavěné kurvítko je sráč na entou.
nepřipojim v PC ani tu origoš.
inicializovat jinou kartu v navi auta taky nejde, ta kráva co naviguje mírná odbočka a je z toho serpentýna 360 stupnů atd. + zadávání ..... to musel dělat totální retarda!
Nemluvě otom sekání navi nebo si uprostřed nalajnované trasy vzpomene :
přepočítávám a otočí tě někam do prdele, připočte 50km ... do prahy by člověk dle toho šmejdu jel 230km
 
Poslední úprava:
Mno ty ale nemáš TomTom, nýbrž NNG. :D

NNG? To je tam iGO? To by možná změnilo můj názor na použitelnost navigace v CX-5 :)
Víc než vestavěnou navigaci za cenu mobilu + navigace s doživotní aktualizací map bych ale ocenil mirrorlink ;)

V mobilu mi nejvíc vyhovuje Aponia. Sygic považuju za vyhozené peníze (mám ho koupený, stejně jako Aponia a Viago, ale prostě mi nesedí český hlasu ani to, jak si vymýšlí trasy; kdyby se dalo koupit do mobilu iGO, neváhám, jenže ono nejde). Sem tam jedu s Waze, ale informace o provozu beru s rezervou, nejednou jsem ucpanou cestu ve Waze v reálu projel aniž bych pozoroval nějakou kolonu. Vůči stabilitě Waze nemám námitky, rendrování mi taky přijde v pohodě, s ergonimií máš pravdu, ale dá se na to zvyknout. Sygic mi padne při delších cestách vždycky a zásadně v okamžiku, kdy se to nejmíň hodí.
Do budoucna vidím celkem potenciál v Here, teď je to spíš ale pro hodně nenáročné uživatele (IMHO). Jinak je to asi jedno, nakonec do cíle dovede každá navigace a když člověk trochu sleduje ukazatele u cesty, tak se ani nemusí nechat "povodit" :D
 
mě teda Waze mystifikoval jen jednou, když mi při cestě do Zlína tvrdil, že kolona končí na exitu 194, jenže se ukázalo že na 194 všichni Wazeři sjeli z D1 a kolona vesele pokračovala dál směr Brno .... jinak po Praze naprosto geniální.
 
podla orig. navigacie Mazda updatovanej pomocou Volvo aktualizacie a , obcas si pomozem Here navigaciou v mobile
 
Já jezdím podle HERE a musím říct, že jsem spokojená.
Je teda pravda, že já jsem schopná zabloudit i podle navigace. :D Ale HERE mi vyhovuje. A když by náhodou zkolabovala, tak mám SOS navigaci na telefonu, která ví, že kdykoliv se ztratím, tak volám. :D
 
Sygic, zabudovana navigace -podklady Navteq (v Mazde mapy pro SAAB a v sobovi original SAAB mapy) Autoatlas :)
 
Koupil jsem si cca před rokem Sygic do iPhone a naprostá spokojenost. Pokud je aktuální uzavírka (například přes noc na D1), zapínám mapy od Apple.
Waze jsem kdysi používal - než to koupil Google (nemám ho rád :D)
 
Garmin Nüvi 1390. Mám ji už pár let a je celkem spolehlivá. Kupoval jsem, protože byla jako jedna z prvních s "doživotní" aktualizací map a na Heuréce celkem oblíbená. Zatím si s ní vystačím, ale někdy mě vleče různýma "zkratkama" docela nesmyslně...
 
Back
Top