• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Navigace - podle čeho jezdíte?

pokud se nepletu, sosá to "aktuální" info z RDS . I moje vestavěná navigace v GH to takto sosá, ale informace se týkají spíše stálých uzavírek, nežli opravdu aktuálních dopravních informací........
 
RDS-TMC má data z JSDI http://portal.dopravniinfo.cz/jsdi > http://www.dopravniinfo.cz/seznam.aspx a vysílá jej ČRO-Radiožurnál. Vestavěná navigace v GH/GJ a novějších má dvojitý tuner a zatímco ten první hraje, ten druhý přelaďuje pásmo a hledá RDS pomocí služby AFC (Automatic Frequency Control) silnější signál stejné stanice, která je naladěna a zároveň se zastavuje na frekvenci Radiožurnálu a stahuje TMC data.
 
Brzo budu jezdit podle vestavěné navi, bo mi v Mazda Aspekta Plzeň technik při kontrole zjistil závadu a Mazda doporučila výměnu řídící jednotky.
Jen moc škoda že do téhle navi nejdou nahrát POI body
 
tak hurá, to cos popisoval nebylo standardní chování vestavěné navigace snad ani v Hundaj :))))
 
No vidis ty pesimisto, treba to auto zacnes mit zase rad

Odeslano z Lenovo Vibe pomoci aplikace Tapatalk
 
tak hurá, to cos popisoval nebylo standardní chování vestavěné navigace snad ani v Hundaj :))))

Přesně - huráá.
Snad to bude v Aspektě pokračovat ve stejném duchu dál, protože na autě jsou ještě další vypasené masařky které je třeba odstranit :D
 
No ja bych stejne nejasal, precejen zas takova vyhra to s tou vestavenou navigaci neni. To, ze Te to obcas povede polnackou, Ti s novou ridici jednotkou nezmizi ;).
 
No ja bych stejne nejasal, precejen zas takova vyhra to s tou vestavenou navigaci neni. To, ze Te to obcas povede polnackou, Ti s novou ridici jednotkou nezmizi ;).

To netvrdim, ale asponmne to dovede po dalnici z bodu A do bodu B. Coz sem doposud nezazil. :)
Waze je prostě Waze.......

Je supr ale v zahranici kde ho prevazne potrebuji, jsou data dost draha a foun moc nedrzi na tom soklu pod navio_O
 
V telefonu uz leta pouzivam sygic nic neplatim data nepotrebuji jelikoz jede offline a vzdy me dovedla kam jsem potreboval
 
Ted v cervenci jsem se ve Waze dostal na level "Royalty Wazer". Zhruba po sesti letech, co jsem Waze objevil. Ikdyz jsem to jednu dobu vubec nepouzival.

Od ted me oslovujte: "Vase velicenstvo!" :D
 
Back
Top