• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Navigace - podle čeho jezdíte?

Jak jsem se dozvěděl, nejsem zdaleka jediný, kdo tam nedávno pokutu dostal. :) A Waze neumí navigovat. Sygic nebo navigace od Mazdy nabízí logičtější trasy. Waze jsem zkoušel asi pětkrát a pokaždé to bylo navigační fiasko. Asi umí jen ty radary, takže ho budu muset znovu nainstalovat jen kvůli nim. :)

// Vitus: přesunuto z jiného tématu
 
Poslední úprava moderátorem:
Tak to ja mam teda presne opacnou zkusenost s Waze vs. Mazda navigace. Integrovanou navigaci v aute jsem pouzil asi 3x a byl jsem dost nespokojeny. Uz si ani nedelam ty mapove updaty.
 
Já jezdím některé trasy pravidelně a znám je dokonale. Nepotřebuji na ně navigaci. Tu zapínám jen proto, abych si hlídal traffic. A když jsem na těchto známých trasách použil Waze, vedl mě úplně nesmyslně po bočních cestách. Ne pokaždé, jen sem tam jakoby zazmatkoval. Třeba cesta přes Přerov naposledy, to bylo absolutní fiasko. Přitom dopravní situace byla ok a navigace Sygic nebo Mazda mě vedly podle předpokladu. Několikrát jsem měl totiž zapnuté tři navigace najednou. Jedině Waze mě navigoval úplně idiotsky. Kontroloval jsem nastavení, ale žádný problém jsem neodhalil. Od té doby navigaci Waze nevěřím.
 
Nechci se prit, ale troufam si rict ze naplanovat trasu ucpanou Prahou, kterou znam celkem dokonale, je mozne mnoha trasami. Waze pomerne vhodne voli trasy. Mam s nim projetou celou Evropu a taky bez problemu vcetne tras, ktere velmi dobre znam.
 
Nechci se prit, ale troufam si rict ze naplanovat trasu ucpanou Prahou, kterou znam celkem dokonale, je mozne mnoha trasami. Waze pomerne vhodne voli trasy. Mam s nim projetou celou Evropu a taky bez problemu vcetne tras, ktere velmi dobre znam.

Já se nepřu. :) Taky jste mě všichni tady přesvědčili, abych dal Waze ještě jednu šanci. Minimálně kvůli těm kamerám. :) A za to díky!
 
Tak já se přidám na stranu @Krabat vzhledem k navigaci mimo Prahu. V Praze souhlasím s @Vitus tady naviguje asi nejlíp. Mobil s androidem ani iOSem nemám, ale nechal jsem to naistalovat manželce, případně když s kolegou jedem na Slovensko, tak to zapneme i když všechny objížďky znám už nazpaměť. Takže když se v květnu těsně pred námi vytvořila v zúžení na 190Km D1 10km kolona Waze nás nejdřív navigovalo dobře, ale pak nás dovedlo do další kolony na Kývalce (stojící). Tak jsem to otočil a v chrlicích jsem byl o 15 min dřív jak kolega s Waze. Stejně tak cesty z Benešovska do Prahy, po tom jak se opravuje D1 na 12-17 km nás Waze naviguje např. na místa, kde je uzavírka (stará Benešovská u Kamenice nebo spojka mezi Nespeky a Pyšely) nebo po okreskách kde je to fakt pomalejší (Mnichovice).
Jediná výhoda je asi fakt, že má aktuální informace, které ale mimo Prahu dost pokulhávají.
 
Já chtěl původně napsat, že Waze naviguje dobře asi jen v Praze. :D Mám s ním fakt mizernou zkušenost. Sygic je neskonale lepší, ale zase nemá moc aktuální radary. Dopravu umí celkem slušně. Ale třeba i navigace Mazdy je docela dobrá a má naprosto geniální přehled o dopravní situaci. Bohužel, pouze v Rakousku a Německu. V Česku je dopravní hlášení naprosto nefunkční a pokud člověk nejezdí za hranice, nemá smysl jej platit.
 
Každému dle situace vyhovuje něco jiného. ;)
Strašně záleží kde kdo žije a kde jezdí a jaké má potřeby.
 
Ok, iPhone jsem připojil k Mazda connect, pustil Waze, automaticky to bylo přes BT propojené na Mazda a...nejdou vůbec žádné hlasové pokyny. Čekal jsem, že když budu mít puštěné rádio, že se při pokynu zeslabí rádio a nahlásí Waze odbočení.

Jak to máte vy?
 
Zdar borci, kde aktualne nejlepe splasit navigacni kartu do soucasne M3 pro oziveni navigace? Vim, ze tech vlaken je tu nekolik, ale potreboval bych aktualni info. Co jsem se dival na ebay, tak tam jsou vsechno karty s podklady 2016 anebo 2018, ale USA.

Jak se to pak aktualizuje, kdyz to clovek koupi touto cestou?
 
Objednával jsem na eBay.uk je to cca 14 dni.
Je tam docela výběr. Horší je, ze ne všichni posílají do ČR. Takže to řeším přes UK adresu. Bohužel to borec poslal špatně, takže druhé kolo.
 
Tak jsem vzal nakonec z ebay.de. Je o par "pismenek" novejsi, nez ta na bazosi a vysla na 1700. Tak snad bude fungovat :rolleyes:
 
Karta dnes dosla, po vlozeni do SD slotu se chytila a normalne funguje. Dle kodu je to "L". Usetreno 10.800,-Kc, spokojenost.
 
V pátek vloženo na UK Post. Čekám. V každém případě jsem to chtěl spíše odzkoušet pokud jde o ty značky o rychlosti.
Jezdim tak nějak s Waze a budu. ;)
 
Tak ono je vcelku jedno jestli to je E, F, L... Stejně když ji updatuješ dostaneš nejnovější verzi.
 
Back
Top