• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Někdo mi přeříznul výfukové potrubí :(

Jára

výkonný člen KLANu
136
Zaparkoval jsem v Brně v Komárově a když jsem přišel k autu tak jsem normálně nastartoval a odjel. Myslel jsem si, že mi proreznul výfuk a je v něm díra, ale nenapadlo mě, že někdo pilkou přeřízne výfukové potrubí. Na fotce je vidět špona. Přitom se nic dalšího nepoškodilo a když jsem se díval zrcátkem do filtru, tak vypadá nepoškozený.
To auto mohlo začít za jízdy hořet, protože spaliny unikaly pod kabinu!
PreriznutyVyfuk.jpg
Stalo se tohle už někomu? To abych se bál někde zaparkovat a přitom mám 10 let staré auto.
 
Našel jsem autoservis se specializací na výfuky https://spei.cz/ a slíbili mi svaření výfuku do 1000Kč.

Dnes jsem našel 3 dalsí preríznuté komponenty - napr. koncovky výfuku. Ty nemají zádnou hodnotu a spíse nez na krádež katalyzátoru mi to ted pripadá, ze me někdo chtěl "ztrestat" za parkování na veřejném parkovišti.
Bavil jsem se s kamarádem a ten katalyzátor v benzínovém autě má po deseti letech prakticky nulovou hodnotu.

DSC_0272.jpg
 
...Dnes jsem našel 3 dalsí preríznuté komponenty - napr. koncovky výfuku. Ty nemají zádnou hodnotu a spíse nez na krádež katalyzátoru mi to ted pripadá, ze me někdo chtěl "ztrestat" za parkování na veřejném parkovišti.

Pochybuju. Kdyby te chtel jenom "ztrestat", obejde ti auto klicem - jde to udelat rychleji a nenapadneji (bohuzel sem to zazil). Ten rez je cistej, to vypada na "profesionalni" praci. Dle meho nazoru to ani nedelal pilou, to by delalo velkej ramus. Taky netusim jak by se tam vesel (bez toho aby auto zvedl).
 
Dej si do vyhledávače "výkup katalyzátoru" a uvidíš tu nulovou hodnotu.
Chtěl jsem najít cenu za výkup katalyzátoru, bohužel nikde cenu přímo neuvádějí: https://www.druhotnesuroviny.cz/sluzby/vykup-katalyzatoru.htm
Jak probíhá výkup katalyzátorů
  1. Rozřízneme kovový obal a vyndáme keramickou vložku (pokud poté odstoupíte od prodeje, zpoplatňujeme toto částkou 75 Kč/kus).
  2. U keramické vložky katalyzátoru (filtru pevných částic) změříme obsah drahých kovů.
  3. Dle hmotnosti keramické vložky a skutečného množství drahého kovu stanovíme výkupní cenu.
  4. Vyplatíme vám peníze.

A to ani tady ne, je to šalamounsky uvedeno procentem platiny: https://www.kovy.cz/vykup/vykup-katalyzatoru-cenik
 
Poslední úprava:
Pro shr3k - jedná se o Mazdu 6 GY.

Zloděj se asi snažil zasunout lešenářskou trubku do levého zadního kola a při tom poškodil brzdu. Na brzdě je vidět mechanické poškození. Potom rozlámal levý práh auta. Ale auto se mu asi zvednout nepovedlo. Za tohle nemůže typ auta, kdybych měl cokoliv jiného, tak žádné auto není odolné proti tomu, že si někdo vezme pilku a vespod něco řeže. Mohu být rád, že takto silně poškozené auto dojelo domů.
ZadniBrzda.jpg
 
Poslední úprava:
Back
Top