1. Aby bylo snadnější používat naše webové stránky, používáme soubory cookie. Protože však Evropská unie ve své nekonečné moudrosti stanovila povinnost jasně vás o této skutečnosti informovat, činíme tak tímto textem. Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním souborů cookie. Zde se dozvíte více.
 2. Ahoj Host,

  dovolte nám předem několik poznámek k problematice ochrany osobních údajů na těchto stránkách. Veškeré osobní údaje, které zpracováváme a které jsou uživatelem zadávány při registraci, spadají pod oprávněný zájem - údaje jsou nutné k provozu internetového fóra a k věkovému omezení jeho uživatelů (nad 13 let). Zpracovávané osobní údaje lze kdykoliv odstranit pomocí funkce Odstranit účet. Mimo osobních údajů zadávaných při registraci zpracováváme (a periodicky odstraňujeme) IP adresy příchozích návštěvníků formou logů. Tyto de facto technické údaje jsou nezbytné pro diagnostiku, vyhledávání možných bezpečnostních incidentů atp. a taktéž spadají pod oprávněný zájem. Jiné osobní údaje nezpracováváme, ani nevyžadujeme.

Neohleduplnost na silnici

Diskuzi v 'Mimo téma' zahájil Murbach, 3. 5. 2018.

 1. Murbach

  Murbach nový člen

  27
  19
  3
  V posledních asi tak 2 letech se stále častěji setkávám s řidiči, kteří jízdou vlevo brání ostatním řidičům v jízdě. Sice se to stávalo i dříve, ale zdaleka ne tak často a ne tak bezohledně. Dříve třeba po bliknutí levým blinkrem uhnuli dopravého pruhu, dnes často neuhnou ani po použití klaksonu. Pokud se tak děje v obci, dalo by se to ještě omluvit neznalostí zákona, ale i těm neznalým by přeci stačila obyčejná ohleduplnost. A mimo obec, na dálnicích, tam to už vůbec nechápu. Dnes to jeden řidič dodávky dotáhl k dokonalosti - na čtyřproudé komunikaci mimo obec (asi 1km před začátkem dálnice) neuhnul sanitce se zapnutým majákem. Nakonec ho musela objet zprava, kde byla spousta místa.
  Je-li mezi čtenáři takových řidičů, prozraďte mi, prosím, proč to děláte. Já to nechápu. Fakt nechápu. 95 km/hod v levém pruhu dálnice, vpravo prázdno, jen v dálce vpředu jeden kamion. Vysvětlete mi to prosím, proč to děláte? Jaký je důvod? Jaké uspokojení vám to přináší?
  Předem děkuji
   
 2. vladas75

  vladas75 rodinný člen KLANu

  1 065
  578
  113
  tak s tímhle se setkávám skoro denně :mad: . U nás je dvouproudé stoupání a pokaždé se najde inteligent, který jede v levém pruhu i když je vpravo volno a schválně neuhne, ještě je dotčený když ho musím předjet zprava. Fakt paka takovýto řidiči. Někdy je horší pomalý idiot, než rychlý blázen ...
   
 3. Radfire

  Radfire výkonný člen KLANu

  125
  72
  28
  jsou silnice kde je pravy pruh v tak dezolatnim stavu ze znali jezdi vlevo...
  nicmene osobne kdyz vidim nekoho za sebou tak poustim :cool:
   
  pjetro, PHiLiPZ a Maleax se to líbí.
 4. Vitus

  Vitus správce Člen týmu

  4 663
  2 816
  183
  Spritmonitor.de
  spíš bych řekl, že pitomců docela ubylo. Ale zase přibylo spousta kamionů.....
   
 5. Milda6

  Milda6 rodinný člen KLANu

  903
  320
  63
  Je plno situací co se děje nepochopitelného na silnicích a myslím že nemá cenu se nad nimi pozastavovat, to by se člověk už jinak nemohl vůbec soustředit na provoz a jen řešit blbce. Jen si myslím v hlavě to své a hodím blinkr do prava a podjedu ho.
  Každopádně je pech že se musí pak brzdit kvůli nim když si myslíte že uhnou.
   
 6. MCX3

  MCX3 výkonný člen KLANu

  281
  183
  43
  Řeším to zahoukáním,probliknutím, když nic dám se vpravo a jedu stejně rychle jako on.
  Spíš mě vic prudí pozdě nebo vůbec nedávání směrovek ,ale to je jiné téma.
   
 7. Dup82

  Dup82 nový člen

  8
  1
  3
  problém je v tom že ty ho správně podjed z prava nemůžeš a nejvíc co mě sere je prázdná silnice jedeš po D1 z Prahy a kokot jede v prostředním a já jak debil pak jedu z prava až do levého a pak zpátky a ješte kouká co jsem to za debila a blbé je že to pozoruji poslední dobou i od Cizinců. O signalizaci změny směru nemá cenu ani mluvit(i kdyz kolikrát jsem si všiml,že řidiči ho dají ale bohužel vozidlo ho má tak blbě že nejni na daném kruháči viďet
   
 8. Milda6

  Milda6 rodinný člen KLANu

  903
  320
  63
  Změnil bych téma na "neohledoplnost na silnici"
  To bychom si početli a nevěřícně kroutili hlavou co je vše možné.
  I když stačí mrknout na youtube vis.Ukrajina atd. To člověk nevymyslí co se tam na silnicích
  děje.
   
 9. Ter Leeloo II

  Ter Leeloo II rodinný člen KLANu

  1 385
  636
  113
  Spritmonitor.de
  Ja to beru proste tak, ze nedavaji pozor, co se deje okolo nich. Jedou si svoje, koukaji dopredu a nic je nezajima. Mozna jeste maji pustene radio tak, ze ani to troubeni neslysi :D. Ale ja si teda moc z toho predjizdeni zprava nedelam, no.
   
 10. Milda6

  Milda6 rodinný člen KLANu

  903
  320
  63
  Říkají si že jedou v limitu tak proč by je měl někdo předjíždět.
  A už je nezajímá že někdo pospíchá vypnout zapomenutý sporák:D
   
  Radfire se to líbí.
 11. Dup82

  Dup82 nový člen

  8
  1
  3
  v poslední době co mě vytočilo bylo při cestě z práce tedy z Prahy na jih Čech u Votic,byla práce na silnici a pře demnou 4 kamiony za sebou říkám si v klidu za chvilku je rozdvojení a v kopci je předjedu,ale co se nestalo2kamiony začaly předjíždět a celý ten Votičák jsem se táhnul za nima,no hrůza
   
 12. slayer

  slayer nový člen

  8
  9
  3
  Nevím jaká je vaše zkušenost s probliknutím někoho kdo se zapomene v levém a ne a ne uhnout. Nicméně se mi poslední dobou stává, že jakmile si jej dovolím probliknout, tak jim automaticky spadne noha z plynu a začně zpomalovat :( prostě je nas*ru, že jsem si dovolil bliknout
   
 13. Milda6

  Milda6 rodinný člen KLANu

  903
  320
  63
  Co je pravidlem:mad:
  Jedu si svižně po hlavní za mnou nic nejede a debil z vedlejší mi to tam střelí. Jako by už nemohl 5 vteřin počkat. Tak na brzdy a po 200 metrech odbočuje a diví se proč jsem mu metr od zadku.
   
 14. skokan

  skokan výkonný člen KLANu

  168
  104
  43
  Tohle dělaj většinou ženský. Nemaj ten odhad vzdálenosti jak chlapi. Buď stojí a stojí dokud si není 200% jistá, že nic nejede a nebo to tam napere naprosto v klidu a pomalu a tebe vůbec neřeší :)
   
 15. slayer

  slayer nový člen

  8
  9
  3
  A když už to tam pošle, tak pak není dotyčný ani schopný stisknout porádně ten pravý pedál a rozjet to :(
   
 16. Milda6

  Milda6 rodinný člen KLANu

  903
  320
  63
  Kruhový objezd: dávám přednost, v kruháku auto co zapomnělo vypnout pravý blinkr,tak najíždím v domění že bude opouštět kruháč a on ne a ještě se rozčiluje že jsem nedal přednost.
  No děs.
  Měli by blikat ikdyž kopírují kruháč, ale zase ty auta co mají blinkr na hraně světla to moc vidět není.
  Takže jak mi vždy policie říkala ikdyž jsem byl poškozeny a v nevině:Měl jste pane předvídat!!!Ženská mi dáva přednost, Čeká, Čeká a pak se rozjede, ja na motorce a už jsem šel přes zadní kufr auta vzduchem. Od té doby se rozhlížím i na hlavni silnici.
   
  PHiLiPZ se to líbí.
 17. Murbach

  Murbach nový člen

  27
  19
  3
  Děkuji všem za příspěvky, vidím, že nejsem sám, kdo má problém s levičáky. Bohužel se zatím nenašel žádný levičík, který by měl odvahu napsat sem, proč to dělá. Takže zatím tu máme jen doměnku, že to dělají z nepozornosti, případně mají i nahlas puštěné rádio. Tu nepozornost mohu potvrdit, ale jen v některých případech. Občas se stane, že na probliknutí levičák nereaguje, ale na krátké zatroubení reaguje okamžitě. Když ho pak předjíždím, vidím, že si hraje s mobilem.
  A pak je tu další skupina levičáků, jak naznačil slayer, kteří to dělají schválně. Už se mi několikrát stalo, že na probliknutí reagovali zabržděním. Nebo když jsem je v obci začal předjíždět zprava, tak najednou prudce akcelerovali, nebo když řidička cca 30 let konečně uhnula do pravého pruhu dálnice a já ji předjížděl, ukázala mi Topolánkův prostředníček (což mne u dámy fakt překvapilo), atd. atd.
  Až budu mít čas, dám sem nějaká videa (snad mne nikdo nezažaluje za porušení jakési eurosměrnice).
   
 18. Milda6

  Milda6 rodinný člen KLANu

  903
  320
  63
  Já jsem levičák, , protože málo, málo kdy musím někomu uhnout;)
  Jezdím pořád v levo a to z důvodu kdyby mi nějaké zvířátko vběhlo do silnice, tak mám čas na reakci.
  A jsem taky levák:)
  A blinkr dávám jen když za mnou někdo jede a to většinou jen trojblik, jinak na to prdím.
  Přiznání je polehčující okolnost. o_O
   
 19. Jannicko

  Jannicko nový člen

  14
  4
  3
  Ak si správne pamätám, tak keď ideš stále vpravo, tak sa to za predbiehanie nepovažuje, lebo nemeníš pruh. Ak by si išiel v strede a prejdeš vpravo (vľavo) a vrátiš sa do stredu, tak si ho predbehol. Obvykle to takto riešim a reakcia dotyčného je, že sa zaradí do prava :D
  Na cestách mám pocit že je to stále horšie
   
 20. Radfire

  Radfire výkonný člen KLANu

  125
  72
  28
  uz mam objednane piratske vlajecky na antenu :jimlad::D
   

Sdílet tuto stránku