• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Neohleduplnost na silnici

Cetl jsem je...ale neni tam nic psano o tom, ze kdyz je ve meste 50, tak ty muzes jet rychleji nez 50.
Tim samzrejme neobhajuji jizdu v levym, taky to nemam rad - jen resim to "rychleji"
 
Tady ale nerešíme rychlost...Ale lidi kteří jedou v soubeznem pruhu stejnou rychlosti a blokují dopravu,ikdyz je pravý pruh zcela volný. Howgh.
 
Lidi se slabšími nervy dnes nejezděte na D6 Praha- Karlovy Vary. Provoz jak prase, v levým pruhu to někdo s fábii blokuje 120 km rychlostí, přejíždění z pruhu do pruhu bez bliknrů......:(
 
Pokud je v obci pravej jízdní pruh prázdnej, tak bezproblému smíš auto jedoucí v levym tím pravým předjet. Uhnout ti z něj musí pouze pokud je i pravý jízdní pruh obsazen a nelze jej využít k jeho předjetí.
 
Nevím, jak dlouho máš řidičák a jak dlouho jezdíš, ....
Řidičák mám od 15 let, od 18 pak na auto a od 21 na náklaďák a traktor. Je mi 53 let. Jezdím od těch 15.let Jaký to má vztah k bezohledným tupcům, kteří neznají a ani nechtějí znát zákon, však nechápu. Tomu tupému levičákovi, o kterém píši výše je asi 60 let a kdysi jezdil i autobusem. Že v obci mohu předjet i zprava samozřejmě vím, a často tak činím, jenže to musí být vpravo dostatek místa. Často je vpravém pruhu místo na zařazení dodávky, na objetí levičáka to ale nestačí, na objetí potřebuješ mnohem více místa, než na zařazení se. Nehledě na to, že by bylo mnohem bezpečnější, kdyby se i v obci jezdilo primárně vpravo, než kydž jsou auta rozházená ve všech pruzích, mezi nimi rozestupy na 2 autobusy a kdo se nechce loudat pod rychlostním limitem, tak musí co chvíli měnit jízdní pruh.

Rekl bych, ze kdyz je tam 50, tak je nemas pravo predjet rychleji.
V zákoně ale není napsáno, že si povinen uhnout jen pokud jedeš pomaleji, než stanuvoje rychlostní limit. I kdybys jel na 50 třeba 65, tak jsi povinen uvolnit levý krajní jízdní pruh...

Jednou jsem vezl na pohotovost sousedovic děcko s rozbitou hlavou. Jednou jsem vezl na pohotovost strýce v bězvědoví, se srdeční zástavou. Děcko přežilo, strýc zemřel. Dovede si představit, že bych v takové situaci dojel nějakého bezohledného blbečka, který by by mi blokoval cestu s odůvodněním, že v obci může? Nebo že jel 50 tak přeci nemám nárok jet rychleji? A já bych mu pak šel říct, že kvůli němu mi zemřel strýc.
Přestaňte proboha už řešit ty debilní rychlostní limity. Realita ukazuje, že rychlostní limity zvyšují počty dopravních nehod. A čím přísněji se trestá jejich porušení, tím více je dopravních nehod. Rychlostní limity nebyly zavedeny kvůli bezpečnosti, ale kvůli ropné krizi. Kde byly limity zrušeny, klesl počet nehod. Kde byl limit zvýšen, klesl počet dopravních nehod. Nevěřte lžím Bespipu a dalších "bezpečnostních odborníků". Že rychlost zabíjí je lež. Čumění na tachometr zabíjí, ne rychlost. Dát na 4proudou výpadovku z Prahy, navíc v místech, kde není obytná zástavba, padesátku nezvyšuje bezpečnost. V policejních statistikách se v příčinách nehod překročení rychlostního limitu vůbec neobjevuje, protože není příčinou dopravních nehod.
http://www.autoforum.cz/fascinace/p...*********************************************
http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/vyssi-rychlost-snizuje-pocet-nehod-rika-danska-studie/
http://www.autoforum.cz/zivot-ridic...losti-na-dalnici-limit-nic-dobreho-neprinesl/
http://www.autoforum.cz/zajimavosti...*********************************************
https://www.autorevue.cz/rakouskych-160-km/h-na-dalnici-se-osvedcilo
 
Hádanka pro policii ČR. Který pruh na D1 Praha - Mirošovice je nejrýchleší. Odpověď: ývarp. Za poslední rok jsem na tomto úsek potkal policejní auto jenom když řeší nějakou havárii a to bez výjimky, v levém pruhu. Jinak skutečnost je taková, že dle vyhlášek nejpomalejší pruh, je ve skutečnosti nejrýchlejší, dokonce i v zúžení, tam napr. dnes nejelo mimo několika kamionů, žádné auto. A přitom je tam místa na šířku nejvíce.
Mám rád jízdu autem, i nad hranice možností, ale pokud nezačne policie tvrdě buzerovat řidiče za jízdu v prostředním a levém pruhu, i když je vpravo volno, situace bude neúnosná. Za rok najedu cca 60 tis km, ale jízda po české dálnici je na hlavu postavená a pro mne stresující - kolem D1 již znám dobře všechny okresky a vždy je to příjemnější cesta:oops:
 
Řidičák mám od 15 let, od 18 pak na auto a od 21 na náklaďák a traktor. Je mi 53 let. Jezdím od těch 15.let Jaký to má vztah k bezohledným tupcům, kteří neznají a ani nechtějí znát zákon, však nechápu. Tomu tupému levičákovi, o kterém píši výše je asi 60 let a kdysi jezdil i autobusem. Že v obci mohu předjet i zprava samozřejmě vím, a často tak činím, jenže to musí být vpravo dostatek místa. Často je vpravém pruhu místo na zařazení dodávky, na objetí levičáka to ale nestačí, na objetí potřebuješ mnohem více místa, než na zařazení se. Nehledě na to, že by bylo mnohem bezpečnější, kdyby se i v obci jezdilo primárně vpravo, než kydž jsou auta rozházená ve všech pruzích, mezi nimi rozestupy na 2 autobusy a kdo se nechce loudat pod rychlostním limitem, tak musí co chvíli měnit jízdní pruh.

V zákoně ale není napsáno, že si povinen uhnout jen pokud jedeš pomaleji, než stanuvoje rychlostní limit. I kdybys jel na 50 třeba 65, tak jsi povinen uvolnit levý krajní jízdní pruh...

Jednou jsem vezl na pohotovost sousedovic děcko s rozbitou hlavou. Jednou jsem vezl na pohotovost strýce v bězvědoví, se srdeční zástavou. Děcko přežilo, strýc zemřel. Dovede si představit, že bych v takové situaci dojel nějakého bezohledného blbečka, který by by mi blokoval cestu s odůvodněním, že v obci může? Nebo že jel 50 tak přeci nemám nárok jet rychleji? A já bych mu pak šel říct, že kvůli němu mi zemřel strýc.
Přestaňte proboha už řešit ty debilní rychlostní limity. Realita ukazuje, že rychlostní limity zvyšují počty dopravních nehod. A čím přísněji se trestá jejich porušení, tím více je dopravních nehod. Rychlostní limity nebyly zavedeny kvůli bezpečnosti, ale kvůli ropné krizi. Kde byly limity zrušeny, klesl počet nehod. Kde byl limit zvýšen, klesl počet dopravních nehod. Nevěřte lžím Bespipu a dalších "bezpečnostních odborníků". Že rychlost zabíjí je lež. Čumění na tachometr zabíjí, ne rychlost. Dát na 4proudou výpadovku z Prahy, navíc v místech, kde není obytná zástavba, padesátku nezvyšuje bezpečnost. V policejních statistikách se v příčinách nehod překročení rychlostního limitu vůbec neobjevuje, protože není příčinou dopravních nehod.
http://www.autoforum.cz/fascinace/p...*********************************************
http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/vyssi-rychlost-snizuje-pocet-nehod-rika-danska-studie/
http://www.autoforum.cz/zivot-ridic...losti-na-dalnici-limit-nic-dobreho-neprinesl/
http://www.autoforum.cz/zajimavosti...*********************************************
https://www.autorevue.cz/rakouskych-160-km/h-na-dalnici-se-osvedcilo

Jen si našli dobrý způsob, jak lidi strašit nebo z nich vytáhnout víc peněz...
 
Dle Tvých názorů jsem myslel, že jsi nevyblázněný dvacetiletý puberťák, který si myslí, že silnice patří jenom jemu. Možná nerespektuješ 50 v obci, ale zkus z vyšší rychlosti zabrzdit, když Ti někdo vlétne na přechod. Nechtěl bych Tě potkat na cestě.
Řidičák mám od 15 let, od 18 pak na auto a od 21 na náklaďák a traktor. Je mi 53 let. Jezdím od těch 15.let Jaký to má vztah k bezohledným tupcům, kteří neznají a ani nechtějí znát zákon, však nechápu. Tomu tupému levičákovi, o kterém píši výše je asi 60 let a kdysi jezdil i autobusem. Že v obci mohu předjet i zprava samozřejmě vím, a často tak činím, jenže to musí být vpravo dostatek místa. Často je vpravém pruhu místo na zařazení dodávky, na objetí levičáka to ale nestačí, na objetí potřebuješ mnohem více místa, než na zařazení se. Nehledě na to, že by bylo mnohem bezpečnější, kdyby se i v obci jezdilo primárně vpravo, než kydž jsou auta rozházená ve všech pruzích, mezi nimi rozestupy na 2 autobusy a kdo se nechce loudat pod rychlostním limitem, tak musí co chvíli měnit jízdní pruh.

V zákoně ale není napsáno, že si povinen uhnout jen pokud jedeš pomaleji, než stanuvoje rychlostní limit. I kdybys jel na 50 třeba 65, tak jsi povinen uvolnit levý krajní jízdní pruh...

Jednou jsem vezl na pohotovost sousedovic děcko s rozbitou hlavou. Jednou jsem vezl na pohotovost strýce v bězvědoví, se srdeční zástavou. Děcko přežilo, strýc zemřel. Dovede si představit, že bych v takové situaci dojel nějakého bezohledného blbečka, který by by mi blokoval cestu s odůvodněním, že v obci může? Nebo že jel 50 tak přeci nemám nárok jet rychleji? A já bych mu pak šel říct, že kvůli němu mi zemřel strýc.
Přestaňte proboha už řešit ty debilní rychlostní limity. Realita ukazuje, že rychlostní limity zvyšují počty dopravních nehod. A čím přísněji se trestá jejich porušení, tím více je dopravních nehod. Rychlostní limity nebyly zavedeny kvůli bezpečnosti, ale kvůli ropné krizi. Kde byly limity zrušeny, klesl počet nehod. Kde byl limit zvýšen, klesl počet dopravních nehod. Nevěřte lžím Bespipu a dalších "bezpečnostních odborníků". Že rychlost zabíjí je lež. Čumění na tachometr zabíjí, ne rychlost. Dát na 4proudou výpadovku z Prahy, navíc v místech, kde není obytná zástavba, padesátku nezvyšuje bezpečnost. V policejních statistikách se v příčinách nehod překročení rychlostního limitu vůbec neobjevuje, protože není příčinou dopravních nehod.
http://www.autoforum.cz/fascinace/p...*********************************************
http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/vyssi-rychlost-snizuje-pocet-nehod-rika-danska-studie/
http://www.autoforum.cz/zivot-ridic...losti-na-dalnici-limit-nic-dobreho-neprinesl/
http://www.autoforum.cz/zajimavosti...*********************************************
https://www.autorevue.cz/rakouskych-160-km/h-na-dalnici-se-osvedcilo
 
Dle Tvých názorů jsem myslel, že jsi nevyblázněný dvacetiletý puberťák, který si myslí, že silnice patří jenom jemu. Možná nerespektuješ 50 v obci, ale zkus z vyšší rychlosti zabrzdit, když Ti někdo vlétne na přechod. Nechtěl bych Tě potkat na cestě.
Já si rozhodně nemyslím, že silnice patří jen mě, to spíš ti levičáci si myslí, že levý pruh patří jen jim. O rychlosti to není, jsi povinen levý pruh uvolnit při jakékoli rychlosti. A já bych zase nechtěl potkat tebe, až povezu někoho na pohotovost (nestává se to často, ale stává se). V případě, který jsem popisoval šlo o čtařproudou výpadovku z Prahy v místech, kde není zástavba, není tam žádný přechod, silnice je směrově rozdělena svodidly (které by musel ten vlítnuvší chodec přelézt) a za desítky let, co tam jezdím, jsem tam chodce neviděl. Tak nevím, jak by mi tam někdo mohl vlétnout na přechod. Navíc se na přechod vstupuje po porzhlédnutí a pouze v době, kdy není bezprostředně před přechodem žádné auto.... I kdybych tam tu 50 překročil, pořád to bude mnohem bezpečnější, než když jedu povolených 50 na sídlišti kolem řady zaparkovaných aut.
Mimochodem není ti divné, že je stanoveno, údajně kvůli bezpečnosti, jet mimo obec max. 90 pro zánovní sportovní auto řízené zkušených 35letým chlapíkem na suché silnici za slunečného dne a stejný limit platí pro stařičký plně naložený náklaďák, řízený 21letým mladíkem v noci za namrzající mlze? Pro oba platí stejný limit. Jasně, jsou povinni přizpůsobit rychlost jízdy stavu a povaze vozovky.... Ale proč je tu potom ten limit? Dají někdy policajti pokutu řidiči za to, že na devadesátce jel za hustého deště v noci třeba 80? Nedají. Přitom to může být velmi nebezpečné, mnohem nebězpečnější, než jet ve dne na suché silnici 100. Předevčírem jsem jel u Mnichova Hradiště po dálnici 110, chvílema i pomaleji, protože hustě pršelo. Přitom mne dost aut předjíždělo o poznání vyšší rychlostí. Prostě dodržovali limit 130. Ale pokutu jim nikdo nedá (pokud nenabourají a i pak dostanou zpravidla mírnější trest než za překročení rychlostního limitu). Tak proč jiní dostávají pokutu za 145 na suché dálnici? Když se na to podíváš z hlediska fyzikálních zákonů, tak musíš o přínosu rachlostních limitů minimálně zapochybovat.
 
Nevím už kde jsem to četl, ale v nějakém městě odstranili všechny značky, dokonce i vyznačení hlavních a vedlejších cest. A počet dopravních nehod výrazně poklesl. Řidiči byli mnohem ohleduplnější, opatrnější, častěji dávali přednost a doprava se paradoxně stala plynulejší. Vím, že to není řešení všude, ale přinejmenším je to zajímavé zjištění.

Jinak souhlas tím, co píše @Murbach o rychlosti. Sám se přistihnu, jak často a opakovaně koukám na tachometr, jestli jedu podle předpisů. Ještě že existují tempomaty... :grumpy: Každopádně, ta současná posedlost měřit rychlost hlavně tam, kde to sype, je prasárna. Zrovna předevčírem jsem viděl dvakrát měřit rychlost policajty na asi kilometr rovném a přehledném úseku, jediném široko daleko, kde je možné předjíždět. To je taky důvod, proč český policajt bude vždycky za burana. Pomáhat a chránit, to je jen prázdné heslo. Omluva všem normálním policajtům a poděkování jiným řidičům, kteří nás blikáním na tuhle ubohost upozornili.
 
Nevím už kde jsem to četl, ale v nějakém městě odstranili všechny značky, ...
Ano také jsem to četl. Je to extrém použitelný v minimu obcí, protože vždy je užitečné, když je alespoň hlavní průjezd vesnicí označen jako hlavní silnice. Přemíra dopravních značení však velmi škodí. Třeba v Praze chodím pravidelně kolem semaforů, u kterých je na hlavním tahu dlouhá zelená, takže nejčastěji na vedlejším pořád postávají auta a na tom hlavním zase chodci. Asi tak 1x ročně jsou semafory několik dní rozbité - světe div se, nikdo nečeká, žádné kolony, naprosto plynulá doprava.
Světlým příkladem v praxi jsou Pardubice, kde osvícení radní (zřejmě hlavně primátor) kvůli velkým dopravním zácpám rozhodli o pokusném zrušení jízdních pruhů vyhrazených pro MHD. Okamžitě se ozvalo mnoho kritiků, včetně ředitele dopravního podniku, který strašil kolapsem hromadné dopravy. Kolaps nenastal, dprava se stala plynulejší a dokonce i zdravotníci a hasiči si pochvalovali, že se jejich průjezd zrychlil, protože nenarážejí na stojící kolony aut, která nemají kam uhnout.
https://www.pardubice.eu/urad/radni...-otestuje-zruseni-vyhrazenych-jizdnich-pruhu/
http://www.mestoperniku.cz/vyhrazene-jizdni-pruhy-v-centru-pardubic-se-definitivne-rusi/
Zato v Praze již spoustu let škodí vyhrazený pruh ve Vrchlického a Duškově ulici a nedávno přibyl totálně nesmyslný vyhrazený pruh v podjezdu Barandovského mostu na Strakonické ve směru do centra a naprosto zbytečný rovněž ve Strakonické u Chuchelského závodiště ve směru do centra. A příkůadů by se jistě našlo více (Jižní spojka, Evropská...).
 
Mimochodem, ten příklad dvou hlídek, co měřili na rovném a přehledném úseku, je z mé cesty do Rakouska dne 5.7. Včera mi došla pokuta z Břeclavi za rychlost 56 km/h. Stejný den 5.7. Na Valtické je někde skrytý, neoznačený radar v automatickém módu. Holt, asi mi to bylo souzeno.

Nechápu, já si na rychlost v obci dávám fakt bacha. Každopádně, je to znovu rovný, přehledný úsek, výpadovka z obce, kde už trochu šlápnete na plyn, protože se rozjíždíte. Nikdo tam nejel, nikdo tam nebyl, prostě státní svátek. Nikoho jsem neohrozil ani neomezil. Přestože jsem rychlost asi překročil, takové jednání nenaplňuje skutkovou podstatu přestupku a není nebezpečné pro společnost. To je vyjádření Nejvyššího soudu. Má ale vůbec cenu se s nějakým byrokratem dohadovat kvůli pětistovce? Na to samozřejmě spoléhají. :( Každopádně, požádal jsem je, aby mi doložili kalibraci radaru, minimálně v tomhle je budu otravovat. A chci doložit fotku, protože pokud bude záměrný kříž mimo mé auto, pošlu je slušně někam.

upload_2018-7-14_7-58-53.png
 
Mimochodem, ten příklad dvou hlídek, co měřili na rovném a přehledném úseku, je z mé cesty do Rakouska dne 5.7. Včera mi došla pokuta z Břeclavi za rychlost 56 km/h. Stejný den 5.7. Na Valtické je někde skrytý, neoznačený radar v automatickém módu. Holt, asi mi to bylo souzeno.

Nechápu, já si na rychlost v obci dávám fakt bacha. Každopádně, je to znovu rovný, přehledný úsek, výpadovka z obce, kde už trochu šlápnete na plyn, protože se rozjíždíte. Nikdo tam nejel, nikdo tam nebyl, prostě státní svátek. Nikoho jsem neohrozil ani neomezil. Přestože jsem rychlost asi překročil, takové jednání nenaplňuje skutkovou podstatu přestupku a není nebezpečné pro společnost. To je vyjádření Nejvyššího soudu. Má ale vůbec cenu se s nějakým byrokratem dohadovat kvůli pětistovce? Na to samozřejmě spoléhají. :( Každopádně, požádal jsem je, aby mi doložili kalibraci radaru, minimálně v tomhle je budu otravovat. A chci doložit fotku, protože pokud bude záměrný kříž mimo mé auto, pošlu je slušně někam.

Zobrazit přílohu 14798
Z téhle silniční buzerace à la Great Britain se mi chce blejt... :mad::vomit:
 
Za 56km/hod to jako vážně?

jj 56km/h. :confused: První jsem se rozzuřil, ale pak už mi to přišlo k smíchu. My fakt budeme jezdit s očima přilepenýma na tachometr. Oni samozřejmě použili zaklínadlo, že je tam tolerance +/-3 km/h, takže jsem prý mohl jet až 59km/h. Přesto, ať se na mě nikdo nezlobí, skutečně tohle chceme? Proč si my lidi takhle vzájemně otravujeme život? Ať měří u škol, školek, zdravotnických středisek a v centrech měst. Ale tohle prostě je buzerace, úmyslná šikana řidičů. Za chvíli nezbude nic jiného, než ke značce obce dojet přesně povolenou rychlostí, jinak se každá cesta pěkně prodraží. Pětistovka není velká částka. Jde mi spíše o to, jaké šílenství se rozmáhá úplně všude. :(

upload_2018-7-14_8-40-20.png
 
Stejně tak si mohl jet 53km/hod a za toto se by se prostě pokuta neměla dávat. Ať žije zlovůle úřadů :eek::mad:.
 
Pro MilduMPS: Asi jsem diky tobe prave pochopil, proc nekteri ve meste jezdi radeji 45km/h. Par takovych zkusenosti kdy jedes lehce pres 50km/h a buch pokutka, tak pak jezdis jak posr*ny. A vsechny ostatni ucastniky timto jednanim akorat otravuje.o_O
 
Pro MilduMPS: Asi jsem diky tobe prav....
blbý je že obyčejný policista za to ani kolikrát nemůže a na spoustě míst už maj auta s radary která automaticky zasílaj snímek na stanici,tedy se nedá už ani pořádně domluvit a vyřešit na místě. Několikrát jsem o tom s nima mluvil a dokonce mi to i kamarád ukázal....
 
Asi odedneška přestanu mejt přední značku, jak je vidět, přílišná čistota je někdy na škodu.:eek:
 
Back
Top