• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda CX-5 2017 (KF) - obecně

Mám prvých 3000km, a už mi niečo búcha pri ľavom prednom kolese. A to som sa včera smial kamarátovi, ktorý kúpil v auguste dva Swifty a na jednom odišla spojka :D
To je dan za kupenie novinky. Nastastie nova CX-5 nie je az taka nova a nepredpokladam, ze bude vela problemov.
 
Mám, možná pro někoho hloupý, dotaz: mám 19 kola a na zimu bych chtěl 17, jak je to s čidly na přímé měření tlaku? Nastavují se menší kola v palubním počítači, nebo se musí zajet do servisu na nastavení? Dřív jsem měl jenom nepřímé měření, které se nastavovalo ručně čuplíkem a s čidly nemám žádné zkušenosti. Díky za radu.
Priame meranie tlaku , myslis tym na cidla priamo na ventiloch na kolesach ?
 
Podle mě se nic nenastavuje. Pokud dáš 17ky místo 19tek, tak zase používáš vyšší pneumatiky, takže obvod kola, nebo celkovej průměr nasazené pneumatiky by měl být vždy stejný, už třeba kvůli ukazateli rychlosti. Jinak při výměně by se po nějakédobě čidla měla spárovat sama.
 
Zdravim vsetkych. Chcel som sa spytat co uz mate novu cx5 doma, davali ste montovat alarm? Po dlhej dobe diler konecne zistil ze origos alarm ma len cidla na neopravnene otvorenie dveri. Cize ked vam vlezie niekto do auta cez okno, tak si to ani nevsimne. Pripadne davali ste nejaky iny alarm (pripadne aky)?
 
Obyč alarm je dobrej tak akorát pro pojišťovnu a místo drahýho jsem si připlatil na pojistce a sjednal GAP na 3 roky.
 
diler konecne zistil ze origos alarm ma len cidla na neopravnene otvorenie dveri. Cize ked vam vlezie niekto do auta cez okno, tak si to ani nevsimne

zajímavý. Moje GJ 2014 musí mít infračidla, onehdá se to zamklo s otevřenýma oknama a když jsem dovnitř hodil svetr, začlo to houkat .....
 
Poslední úprava:
Můžu potvrdit, moje M6 GL 2017 určitě má nějakou detekci pohybu. Jednou jsem odešel s klíčem v kapse a auto automaticky zamklo manželku uvnitř a po chvilce auto začalo houkat, protože se pohnula. Během toho jsem byl na benzínce na záchodě a po příchodu k autu byla manželka celkem vyděšená :D
 
Podle mě se nic nenastavuje. Pokud dáš 17ky místo 19tek, tak zase používáš vyšší pneumatiky, takže obvod kola, nebo celkovej průměr nasazené pneumatiky by měl být vždy stejný, už třeba kvůli ukazateli rychlosti. Jinak při výměně by se po nějakédobě čidla měla spárovat sama.
Díky za radu, to jsem rád .
 
Kdyz uz jsme ve foru nove CX5 tak by nejaky majitel mohl popsat hlavne ty funkce ktere nejsou v M6 GL. Automaticke zavirani zadnich dveri, automaticka parkovacka, adaptivni tempomat apod
 
Já přesedlal z 10 let starý M6ky, takže to ber s rezervou.
Automaticke zavirani zadnich dveri - funkce pro mě úžasná a vyžadoval jsem jí, ale zvuk při manipulaci je takovej hračkoidní.
automaticka parkovacka - nevím co tím myslíš ?
adaptivni tempomat - první kterej používám, předtím v M6 jen obyčejnej. Co jsem zatím vyzkoušel, tak funguje perfektně. Třeba když tě někdo předjede a zařadí se tesně před tebe, tak samo že brzdí, ale stečí dát blinkr a vybočit a sám zrychlí. Nebo v koloně umí úplně zastavit. Ale jak říkám, raduju se i z běžných věcí. Jestli tě zajímá něco konkrétně, tak se ptej, pro mě je toho novýho moc a nezvládnu to tu popsat. Chystám se založit profil vozidla, ale až zvládnu všechny ty nové funkce a vychytávky, abych tu nepsal bláboly.
 
Musim rict, ze nejvic me zamrzel ten adaptivni tempomat. Zil sem v dimneni ze kompletne zastavi.. to mi v autosalone dostatecne nevysvetlili.
Asi spojili adaptivni tempomat s tim nouzovym brzdenim ale to nemam nervy vyuzivat v provozu
 
Mel ses prijit poradit na forum predem, my bychom Ti to rekli :cool:. Ne, jasne. Ja jsem take forum hledal az po tom, co jsem mel objednano.
 
Vyzkousej i DAB radio, tesil sem se na nej ale casto vypadava tak nevim jestli to tak je v mem regionu nebo je to autem
 
Back
Top