• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda CX-5 2017 (KF) - obecně

tak ja som si to presiel a zistil som, ze keby som siel do diskov, pneu, senzorov celeho nastavenia vyjde ma to na cca 1300 eur (disky 17, teraz mam 19). Zda sa mi to prehnane, kupil som len nove pneu, co je na 19 disky sialena cena (703 eur za Conti TS v tom rozmere) a budem menit na sezonu pneu, co je cca 60 eur za vymenu.
Jen nad samotnou výměnou pneu jsem taky přemýšlel, ale co na tu sviňskou sůl v zimě můžou asi říkat ty krásný 19" kola :cool:
 
Kola, pokud neni jasne dano, ze jsou to letni kola, by mely vydrzet i sul.... jsou jine komponenty, ktery soli trpi vice... neosetreny podbehy atd...
 
no nevím, zatím jsem viděl většinu ALU co si se zimou moc nerozumělo, dvě tři sezony a krásně kvetou ... Na zimu jsou asi fakt nejlepší plechy
 
Tak přezouvání se pomalu blíží, tak:
  • jak jste na tom s výběrem kol a pneu?
  • budete brát origo kola?
  • a co TPMS senzory ...

mám dotaz, Mazda už přešla kompletně na senzory ve ventilkách, nebo ještě dělá snímání přes ABS jako to mám na CX3 a můžu tedy nasadit jakýkoliv disk ??? Některé automobilky se právě snaží vyhnout těm ventilkům a pro zákazníka je to celkem výhoda
 
to sa najskor opytaj svojej penazenky :), co ta na to povie...budes chodit castejsie na umyvarku a je to..
Nechci aby to vyznělo nějak divně... ale cenu asi nemá smysl tolik řešit, jelikož když si člověk pořídí novou CX-5ku, tak asi nebude řešit nějakou tu tisícovku navíc za kola, což je jednorázová investice do budoucna.
 
Kola, pokud neni jasne dano, ze jsou to letni kola, by mely vydrzet i sul.... jsou jine komponenty, ktery soli trpi vice... neosetreny podbehy atd...
Třeba je to možný, ale riskovat to nebudu :) Navíc 2x do roka pneuservis, namáhat pneu, náhodou odrbnou ventilek ... Raději druhou sadu a přehazovat :)
 
Uvažoval jsem podobně, ale dospěl jsem k názoru, že profil 55 je pro normální provoz ok. Takže jdu i na zimu do 19tek.
 
Back
Top