• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda CX-5 2017 (KF) - obecně

Dosud jsem nepochopil, proc ma CX-5 podle ceniku nizsi maximalni rychlost u benzinovych variant oproti dieselovym. Vykonove 2.5i proti 2.2d pisou 143 vs. 129 kW. Ve stejne vybave, se stejnym pohonem i prevodovkou je dieselova varianta i tezsi, ale stejne je tam 195 km/h pro benzin a 206 km/h pro diesel? Jakto?
 
VAROVÁNÍ!!!
Z 18.1. na 19.1.2018 byly v Ústí nad Labem odcizeny dvě Mazdy CX-5. Bohužel jedna byla moje - 2,0, 121kW, výbava Attraction, barva Soul.
 
Bohužel není. Moje ukradli z placeného parkoviště. Závoru objeli přes několik cca 20 cm vysokých obrubníků. Obě auta zakoupena na podzim roku 2017 v Ústí nad Labem, stejná motorizace a barva. Druhé auto odcizili cca 1 km od mého bydliště. Je to nový trend. Kradou Mazdy CX-5 a Toyoty RAV 4. Údajně to dělají Poláci.
 
A kua.Dufam ze si mal na nu aspon dobre poistky.Ja som si dal cez havarijnu az po Gap.tiez som kupoval pred zimou vlani.

Odoslané z Redmi Note 4 pomocou Tapatalku
 
Vždycky jsem si myslel, že se mazdy na rozdíl od koncernových aut nekradou. Měl jsi nějaké mechanické zabezpečení, třeba zámek řad.páky, nebo to byl automat? Každopádně i kdybys měl pojištění s GAP je to starost, proto prosím příjmi mou upřímnou soustrast.
 
Vždycky jsem si myslel, že se mazdy na rozdíl od koncernových aut nekradou. Měl jsi nějaké mechanické zabezpečení, třeba zámek řad.páky, nebo to byl automat? Každopádně i kdybys měl pojištění s GAP je to starost, proto prosím příjmi mou upřímnou soustrast.
Tak to bude prekvapeny aj technik co mi montoval alarm do mazdy CX5. Kedze ide o bezklucove otvaranie, tak funkcny alarm musi byt nezavisly od zamykania auta. Za cca 600 eur pri cene auta 33000eur mozem kludne spavat, kedze mam online monitoring auta, pre tych co si myslia, ze ked zapne zlodej rusicku - akonahle auto neodosle info v def. intervale, dostavam smsku z monitorovacieho centra, ze je problem, rusit GSM a GPS naraz asi je problem..Japonci sa nekradnu (vraj zlozite kodovanie, no vidim, ze uz ano to nie je pravda, casy sa menia)
 
Ten alarm teda musíš vypínať a zapínať zvlášť? Tým pádom stráca zmysel keyless.
Lepšie mi príde GAP poistenie...
 
Tak to bude prekvapeny aj technik co mi montoval alarm do mazdy CX5. Kedze ide o bezklucove otvaranie, tak funkcny alarm musi byt nezavisly od zamykania auta. Za cca 600 eur pri cene auta 33000eur mozem kludne spavat, kedze mam online monitoring auta, pre tych co si myslia, ze ked zapne zlodej rusicku - akonahle auto neodosle info v def. intervale, dostavam smsku z monitorovacieho centra, ze je problem, rusit GSM a GPS naraz asi je problem..Japonci sa nekradnu (vraj zlozite kodovanie, no vidim, ze uz ano to nie je pravda, casy sa menia)

Kradnutie takýchto aút je len záležitosť dopytu. Ak trh chce, japonci sa kradnú. Nové Mazdy 6 sa v Poľsku kradli (kradnú?) vzhľadom k počtu vozidiel veľmi často. Ja mám GAPko.
 
Funguje to, mám Revolution. Na levé páčce přepneš na AUTO a dáš dálkové. Chová se to různě podle okolního osvětlení to vyhodnocuje, jestli nejsi ve městě atd. pak to nechá jen tlumené.
Tak som to včera skúšal ešte raz a máš pravdu, funguje to, ale len od určitej rýchlosti a len mimo obec, pri prvom teste som asi nesplnil obe podmienky.
 
... ale len od určitej rýchlosti a len mimo obec, pri prvom teste som asi nesplnil obe podmienky.
Neni to vlastne jen jedna podminka - rychlost? Mazda nema svuj system tak daleko, aby auto vedelo, ze jsi v obci. Ta obec jen omezuje Tvou rychlost, pripadne svetelne podminky :D.
 
Neni to vlastne jen jedna podminka - rychlost? Mazda nema svuj system tak daleko, aby auto vedelo, ze jsi v obci. Ta obec jen omezuje Tvou rychlost, pripadne svetelne podminky :D.
Je to možné ale v mojom prípade to včera preplo viac krát v podstate hneď ako som minul koniec obce.
 
Ten alarm teda musíš vypínať a zapínať zvlášť? Tým pádom stráca zmysel keyless.
Lepšie mi príde GAP poistenie...
alarm zapinam len ked auto nemam pod kontrolou, verejne parkoviska a podobne, keyless podla technika od alarmov je najvacsi pruser pre majitela, doteraz som nemal keyless na aute , tak som si neodvykol stlacat alarm pri klucoch. je ale fakt, ze sa mi obcas stane, ze zabudnem vypnut a alarm sa zapne...
 
Zdravim mazdakov,
chcem sa spytat ci niekto menil origo bezpecnostne matice na kolesach, v servise pri vymene kolies mi chlapik hovori, ze aby som si zohnal ine matice, ze menit koleso s uchytom ako je na origo, mozem mat problem (pevnost uchytenia kluca je slabe), preto hladam nejake drazkovane. Viem co je to zhanat servis, ktory pri strhnuti bezp. srobu zavitu to da dole..Dakujem za navrhy na matice.
 
Mal si origos mazdacke,ci nejake univerzalky?Ja mam origos.Nevidim preco by tam.mal byt problem.Mechanik sa asi stretava s 10€ Blatom

Odoslané z Redmi Note 4 pomocou Tapatalku
 
Mal si origos mazdacke,ci nejake univerzalky?Ja mam origos.Nevidim preco by tam.mal byt problem.Mechanik sa asi stretava s 10€ Blatom

Odoslané z Redmi Note 4 pomocou Tapatalku
mam tam origo ale mal som aj VW origo a ten tvar uchytneho systemu je vydratelny, staci trochu horsie nasadit kluc a zavit resp. uchytny system je v keli, pozeral som na webe a nasiel som, len bohuzial dostupne v USA (gorilla vyrobca).
 
Ale treba mat kvalitne naradie,nie z lidlu a povolovat to vydlicovym klucom,potom to nezoderies

Odoslané z Redmi Note 4 pomocou Tapatalku
 
Back
Top