• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda CX-5 2017 (KF) - obecně

Zrovna jsem to sem vkládal :D Po shrekove odkazu na Stinger, jsem hned koukal na Mazdu :) Super
 
Pre mna je nepochopitelna modelova politika Mazda v CZ/SK
Planujem nove auto. Poziadavky mam 4x2, AT, adaptivny tempomat.
M3, CX3, ani nova CX5 podla cennika, tak jednoduchu kombinaciu nevie.... smutné zistenie :(
 
Pre mna je nepochopitelna modelova politika Mazda v CZ/SK
Planujem nove auto. Poziadavky mam 4x2, AT, adaptivny tempomat.
M3, CX3, ani nova CX5 podla cennika, tak jednoduchu kombinaciu nevie.... smutné zistenie :(
Takže zbývá jedině M6... :)
 
V SK to mate stejne, jako u nas? Ale kdyz uz jsi ochoten koukat do zahranici, tak uz muzes rovnou o ten jeden stat dal do DE a tam asi uspejes, ne?
 
Takže zbývá jedině M6... :)
Ano, keby svojou dlzkou 48..mm mi nerobila problemy M6 v garazi, uz by som ju mozno davno mal doma.
Dovoz CX3/CX5 z DE, z PL by prieniesol este hromadu administrativy a poplatkov pri registracii.
Nechce sa mi uz riesit take problemy.
Asi dojde na to , že kúpim ňáký koncernový, technický zázrak o_O
 
Pani, to me nenapadlo, ze by se auto vybiralo podle garaze. Asi proto, ze jsem garaz nikdy nemel. Chapu, to je smula o_O.
 
Kvůli minulému autu jsem ubourával pilíře v garáží kvůli zrcátkám ;)
 
Tu je nová CX5 Top výbava s hroznými 17 kami prelezená japončíkom skrz-naskrz
zmeny od MY2016 okrem designu čo som zbadal:
- predné výškové repro v stĺpikoch (podľa ďalšieho zdroja celé nové audio - menšie repro v predných dverách a subwoofer v kufri )
- autohold tlačidlo
- vyhrievaný volant
- USB vpredu už v lakťovej schránke
- 1 bočná kamera
- otváranie nádrže nie na podlahe ale pri otváraní kapoty
- ostrekovače pr. svetlometov
- nezbadal som krytky na otvory strešný nosič (hádam nie úchyty o hranu dverí ?)
- predná lakťová opierka stále neposuvná
- headup display
- výduchy ventilácie vzadu
- vyhrievanie zadných sedadiel a 2 USB vzadu v lakť opierke
- el otváranie 5 dverí
- celočalúnený kufor
Samozrejme otázka akú Top socku verziu zasa nakonfigurujú pre náš trh

Podľa tohto chlapíka má aj vyhrievanú časť predného skla pod prednými stieračmi, 2 polohy sklonu zadného operadla :)

a kto má chuť na hodinovú prezentáciu:
 
Poslední úprava:
Ked vzadu sedia traja, jeden uz musi vystupit, aby mohli sklopit lakt. opierku a zapnut vyhrievanie zadnych sedadiel ? :eek:
(iní vyrobcovia to maju v opierke v zadnych dverach)
Jam mam v 5 rocnej M3 posuvne laktove operadlo, kolko asi usetrili nakladov , ked ten machanizmus posuvu vynechali z CX5 ?
Mam rovnaky subwoofer v kufri a este naviac aj rezervne koleso ...... kde je technicky pokrok ? ...... o_O

Mam dojem, ze mazda asi prepustila svojich projektantov komfortu pre kabinu.
Jazdne vlastnosti jimba itai, ci ako sa to vola, istotne potesia (nie kazdy si ale na to potrpi), ale trochu viac luxusu, vychytavok v interieri. by potesilo asi kazdeho. :oops:
 
No nevim, jak jine aktualni modely, ale ovladani vyhrivani sedacek mam i ja v GJ ve stredove operce vzadu. Zrovna minuly tyden jsme to komentovali s kolegama, kdyz jsem je vezl na obed. Tak si libovali, ze si urcite zatopi, akorat ve trech vzadu meli smulu.

Ale daleko horsi mi prijde to, ze si to v te operce uplne v pohode pustis pod zadkem omylem. A klidne nekolikrat za jizdy. Znam to osobne, kdyz ridi manzelka a ja sedim s malym vzadu.
 
No asi si budu muste změnit nick na delayed nebo tak něco... :). Jinak si ale myslím, že to není tak zlý, třeba na Subaru se čeká 6 měsíců, a kdyby tenhle kousek CX-5 nebyl zrovna volnej a už objednanej, čekal bych cca 5 měsíců.. prej :). Ale jak to vydržím nevím, jsem fakt zvědavej na spoustu věcí... :)
 
Jinak doufám že nebudu zklamanej z 2.0 benzínu, u nás měli na zkoušku jenom 2.5 AT, což jelo, ale ten automat mi přišel nějakej divnej, ale asi bych se s ním sžil. Ale znám 2.0 bez turba z Foresteru a to ujde, teď mám 1.6 Turbodiesel, tak to bude změna slušná.
 
Back
Top