• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Ochrana motorového prostoru před hlodavci

shr3k

správce
Člen týmu
6 186
Jak jistě víte, hladovým a teplochtivým hlodavcům chutnají hlukové/tepelné izolace kapot (krom těch nejnovějších pěnověk) a přepážek mezi motorovým prostorem a kabinou našich mazd. Jaké máte zkušenosti s různými ochranami, které se prodávají? Elektronické plašičky, spreje, lidské vlasy v pytlíku týden nemyté... ;)
Já jsem pomocí předchozího balení (lehce vizuálně odlišného) spreje "Tschüss Marder" např. http://www.oleje.cz/p/kuny-tschuss-marder-300-ml-spray--1339 úspěšně ochránil od ohryzání už dvě svá poslední auta (klepu na dřevo, abych to nezakřikl).
 
já mám vyžranou izolaci kapoty a na doporučený pytlík s lidskými vlasy se mi kuna vysmála tím, že si přímo na tom pytlíku pochutnala na kusu chleba a nechala mi ho tam :-/ Tchuss Marder jsem zatím nezkoušel, prubnu :)
 
Já před každou zimou nastříkám na izolaci kapoty (cca 30cm pruh od kabiny) a přepážku mezi motorovým prostorem a kabinou silikonový olej. Během zimy ještě jednou nebo 2x tento nástřik obnovím. Musím taky zaklepat na dřevo, ale od té doby kdy tohle provádím, tak hlodavcům izolace nechutná a je netknutá ;)
Začal jsem to provádět po tom, co se mi hlodavci pustili do izolace na modré GY. Od té doby pokoj :cool:
 

Přílohy

  • 10980706_437252236438048_5375904859629517968_n.jpg
    10980706_437252236438048_5375904859629517968_n.jpg
    82,4 KB · Zobrazení: 167
onehdá na kamarádově Dodge Durango jsme otevřeli haubnu a na motoru byl ohlodanej skoro celej chleba :) A jiný známý si koupil funglovku Civica a po 14ti dnech nasedne, otočí klíčkem a ani kontrolka. Něco mu přehryzalo kabely .... zlatá vyžraná izolace haubny
 
U té modré jsem měl taky nakousanej chleba neustále na krytu motoru :D
To už mi kámoši i říkali, že nemusím názorně ukazovat, že je to tak čistý, až se z toho dá jíst :D
 
To jsem možná poťapkal já,když jsem prohlížel jestli není ještě něco pohryzané.Teprve pak mě to napadlo vyfotit :(
 
To jsem možná poťapkal já,když jsem prohlížel jestli není ještě něco pohryzané.Teprve pak mě to napadlo vyfotit :(
Takhle přesně to vypadá od pěkného hlodavce s mokrými tlapičkami. A tu výplň, tu definitivně ochutnal.
 
Takhle přesně to vypadá od pěkného hlodavce s mokrými tlapičkami. A tu výplň, tu definitivně ochutnal.
Tak to ti pěkně děkuji ;).No tak vyhlásíme boj kuňákovi. Potrestal mě asi za to,že jsem udělal nové podbití a vyhnal ho.

Odesláno z mého C2105 pomocí Tapatalk
 
Tak i naší mazdičku navštívil nějaký hladový hlodavec,na stejném místě 12let stála trojka a nikdy nic.CX-3 je asi tak pěkný auto,že do týdne začal papat izolaci
trubky klimatizace.Nejdřív jsem si myslel, že to je vada z výroby,ale když jsem byl u Maxe na nástřiku tak jsme se schodli že to je zasra.. hlodavec:eek:Po přečtení příspěvku od @shr3k jsem obědnal Tsuchss-Marder.Minulý pátek jsem umyl auto a motorový prostor s tím, že v sobotu vystříkám motorový prostor.V sobotu
otevřu kapotu a čumim:eek:zaťapkanej horní kryt motoru,znova otřít, nechat oschnout a pořadně ošetřit přípravkem Tsuchss-Master.Čtyři dny a zatim klid.
@shr3k ..u díky za radu:) Dostal jsem ještě jednu radu,navěsit do mot.prostoru voňavé stromečky;)
 
u mě po skoro roce od nastříkání Tchuss Marder si kuny nelajsly hlodnout do auta. Stejně tak i několikrát spatřená kuna na půdě chalupy po nastříkání tohoto přípravku, si našla jiné útočiště !! Ted bych potřeboval něco na cizího smrdutýho kocoura, kteří sviní všechno kolem sebe hůř nežli tchoř značkováním ......
 
To znám,když nám značkovali sklepní okna a vchodové dveře.Hlavně v létě.Rada,,dobrý pes nebo střelná zbrań,,
 
První návštěva v motoru !!! Tak jsem včera zvednul kapotu a koukam, že tam byl nevítaný host. Horní kryt motoru byl zapatlany blátem a tapotama - nevím jestli od kočky, kuny, lasice ...
 
První návštěva v motoru !!! Tak jsem včera zvednul kapotu a koukam, že tam byl nevítaný host. Horní kryt motoru byl zapatlany blátem a tapotama - nevím jestli od kočky, kuny, lasice ...
Přesně ten samej problém mám taky.Tsuchss-Marder nefunguje,blbý je že nevim co tam leze teď skusim další radu,voňavé stromečky.
 
Back
Top