• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Ochrana motorového prostoru před hlodavci

Po první kuní návštěvě jsem si do auta nechal namontovat ultrazvukovou plašičku, viz konec mojí recenze (link v podpisu). Minimálně ještě jednou se tam ukázala (ťápoty v prostoru baterky), ale ta vyžraná díra v tepecu kapoty se nijak nezvětšuje. Naštěstí prý nežerou japonský hadičky a kabely, jen tapec.
 
Riešil niekto výmenu izolácie po návšteve kuny? Koľko zhruba stojí vymena? Ta "pavučina" ma tam docela desí :D

IMG_20181224_090427.jpg
 
Abedron: u sveho predchoziho auta, ktere dopadlo jeste hure, nez to na obrazku, jsem to resil nasledovne - nakoupil jsem Gladen Aero Wave (muselo to byt z nekolika kusu), sundal jsem tu rozkousanou deku a udelal si z ni sablonu, do vyrezu v kapote jsem coby zpevneni nalepil tenci butylove pasy a namisto deky posleze nalepil ten ppdle sablony vyrezany WAVE. Pohledove perfektni, tlumicim efektem nesrovnatelne. Kupoval jsem material ve sleve, cili to vyslo jeste levneji, nez nova deka.
 
Zdravím členov.

Pustila sa mi kuna (asi) do čalúnenia kapoty motora, zistil som to dnes.
Tak som začal s protiopatreniami a síce kúpil som sprej na odpudzovanie a elektrický ultrazvukový odpudzovač.

A práve ohľadom ultrazvukového odpudzovača mám otázku.
Odporúča sa to zapojiť na terminál 15, aby sa to aktivovalo len pri vypnutom zapaľovaní, lebo ak sa to zapojí priamo na autobatériu, ide to vkuse, aj počas jazdy.

Vie niekto poradiť, kde hľadať v motorovom priestore terminál 15 a ako to tam zapojiť?

Dík.
 
Chystám se příští víkend na návštěvu za mámou, kde taky rády řádí kuny, zatím mám po ruce jen silikonový olej, který občas může pomoci, tak bych měl takový hloupý dotaz. Kam ho mám nebo můžu v tom motorovém prostoru stříknout a kam bych ho naopak určitě stříknout neměl? :bookworm: Tak nějak laicky bych řekl, že nejlépe rovnou na to tlumení kapoty?
 
Ahoj vsem. Chtel bych se informovat kde nejlepe v motorovem prostoru nainstalovat ultrazvukovou plasicku na kuny a hldavce. Mam Mazdu 6 2018 2.5l. Plasicku jsem poridil od Deramaxu. Diky moc vsem za info
 
Poraďte mi ono číslo dílu toho tlumení, jak to mám dohledat na Google. Zatím jsem našel jen na verzi starších Mazda 3. Ne však na verzi 2015.
20190511_173031.jpg
 
Ahoj,
poradí mi prosím někdo, jak/čím zafixovat poničený filc (tapecír) nějakým hlodavcem v části motorový prostor/kabina (přepážka)?
Napadlo mě použít např. https://www.sportovniautodoplnky.cz/thermopaska-paska-s-hlinikovou-vrstvou-epman-5-cm-x-100-cm/ nebo https://speedpro.eu/produkt/tepelna-samolepici-izolace-alufolie-1m/. Jde o to, aby to dobře drželo na tom filci a zafixovalo to ty vypadávající chuchvalce vaty a taky aby to sneslo vyšší teplotu a trochu to vypadalo :). Nebo nějaké jiné nápady? Dá se to vyměnit (koupit nový orig. třeba)?

Mazda 6 GH Kombi 2009

Diky za tipy!
 
Back
Top