• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Ochranné fólie na karosérii

Ja jsem tam byl ve stredu a okukoval jsem to tam. A prave jsem se podivoval, ze jsou sundana zrcatka i kliky od dveri. Ja totiz pro sebe tenkrat chtel udelat transparentni misticky pod kliky, aby to tam netrpelo pri otevirani. Jenze tenkrat mi rekli, ze se jim nepodarilo jednoduse odmotnovat celou kliku. Ted mi povedeli, ze zakaznik si to primo pral (asi kvuli celopolepu), tak museli odstrojit dvere zevnitr, sundat tapec a pak uz klika sla dolu. Tim jsem jen chtel rict, ze si s tim docela vyhrali, ostatne vcetne toho celopolepu.

Hadam, ze udelani tech chromovych casti a log snad zvladnou za den.
 
Ja jsem tam byl ve stredu a okukoval jsem to tam. A prave jsem se podivoval, ze jsou sundana zrcatka i kliky od dveri. Ja totiz pro sebe tenkrat chtel udelat transparentni misticky pod kliky, aby to tam netrpelo pri otevirani. Jenze tenkrat mi rekli, ze se jim nepodarilo jednoduse odmotnovat celou kliku. Ted mi povedeli, ze zakaznik si to primo pral (asi kvuli celopolepu), tak museli odstrojit dvere zevnitr, sundat tapec a pak uz klika sla dolu. Tim jsem jen chtel rict, ze si s tim docela vyhrali, ostatne vcetne toho celopolepu.

Hadam, ze udelani tech chromovych casti a log snad zvladnou za den.

JJ to si myslim ze ty chromove casti za den zvladnou. U toho loga je to plasti dip, ale to schne tusim kolem 2-4h
 
Máte někdo reference na nějakou firmu na polepy foliema? Kromě wrapstylu, kde jsem je třikrát urgoval o cenovou nabídku a nikdy mi nic neposlali? Řeším částečný polep proti kamínkům, maska, přední nárazník, kapota, zrcátka a prahy a nějak nevím, komu to svěřit.
 
Nemate nekdo tuseni, zda jeste nemaji nekde k prodeji kousek folie Arlon 856 True Blood? Je to zatim asi nejblizsi folie k Soul Red 41V, co jsem videl. Akorat Arlon ji pry uz prestal vyrabet, tak patram, kde jeste sehnat.

Nebo pokud by mel nekdo lepsi tip na folii, co je stejna jako Soul Red, sem s tim.
 
Zdravím všechny, podělte se prosím o zkušeností s polepem auta ochrannou folií...

Našel jsem v Olomouci firmu, která celopolep auta nabízí:
https://www.rucni-myti-olomouc.cz/cenik-autofolii/

Vyplatí se to?
Jaká tloušťka? 100, nebo 200mikronu?
Jaká je ve skutečnosti životnost?
Nebo raději volit jinou ochranu?

Děkuji Radek
 
Za mě jedině polyuretan. Vinyl se prosekne raz-dva. Životnost je podle značky fólie a jejího složení, zatímco dříve třeba žloutly pod vlivem UV záření, dnes se používají fólie odolné, vícevrstvé, i se samozacelovací schopností.
 
Vyplatí se to?

Napíšu svůj názor a hodně lidí se mnou asi nebude souhlasit. Nevyplatí se to. Je to drahé, je to poznat a užitek z ochrany laku bude mít jedině další majitel vozu, který Vás bude podezírat, že je auto přelakované.

- Polep celého auta je tak drahý, že za stejné peníze v klidu mohu nechat přelakovat předek auta.

- Ještě jsem neviděl auto, kde by fólie dokonale splynula s nechráněným lakem. Tvrdili mi opak, viděl jsem několik aut, pokaždé jsem viděl rozdíl. Fólie byla poškrábanější, případně změnila lesk vozu nebo dokonce i barvu. Uznávám, že kdybych jen prošel kolem a nevěděl o tom, nevšimnu si rozdílu. Takže účel by to splnilo, ale jak už o tom vím, vidím ten rozdíl pořád.

- Na svém autě mám najeto pomalu 25 tisíc km a vypadá jako nové. Na kapotě je jediný malinký úder po kamínku. Prostě se nelepím na auto před sebou, umývám na bezkontaktní myčce a občas jej navoskuji.

- No a jak už jsem napsal, jediný užitek z Vaší investice bude mít nový majitel. Raději mu doložte, že na autě byla fólie, protože u ojetého auta s tak zachovaným lakem každého napadne, že je bourané a přelakované.
 
Fólie byla poškrábanější, případně změnila lesk vozu nebo dokonce i barvu.
Existují fólie, které jsou po aplikaci lesklejší, než původní lak. :) Stav se ve Zlíně ve WrapStyle a Čepica ti to předvede...
 
Mu to prodas rovnou s folii, ne? At si ji pak sunda on.

No jasně, ale pak platí zase ta druhá věta, že jediný užitek z toho bude mít další majitel. :) Pro Tebe to byla investice a pokud tu fólii před prodejem nesundáš, pak ani nezvýšíš cenu auta. Ve finále mi tak smysl této akce uniká.

Nespatřuji smysl ani v tom chránit luxusní vozy typu Ferrari. Ty jezdí tak málo, a v zimě vůbec, že pokud majitel není úplné hovado, bude mít lak v luxusním stavu i bez fólie. Jediný užitek fólie vidím v tom, že si mohu relativně levně přebarvit auto, pokud jsem si koupil ojetinu v barvě, která se mi nelíbí.
 
Pravda je, že když jsem to poptával a s kvalitnější folii mi řekl 80.000,-, tak mi spadla brada. 45.000,- s obyčejnější folii, kterou prý musím za 5let sundat.
 
Existují fólie, které jsou po aplikaci lesklejší, než původní lak. :) Stav se ve Zlíně ve WrapStyle a Čepica ti to předvede...

To já vím, že existují. Ale ještě jsem neviděl "neviditelnou" fólii. Ukazovali mi různé na autech několika barev, protože sám jsem zvažoval, že auto olepím, aspoň předek. Ale když jsem viděl v reálu, jak to vypadá, tak jsem se k tomu neodhodlal. Cena šílená, pokud to má být lepší fólie, a mně to prostě nedávalo ekonomicky smysl. To radši slevím na ojetém autě, aby si nový majitel nechal přelakovat kapotu nebo nárazník. Nejvíce jsem najel asi 200K km na OII Scout a auto stále vypadalo parádně. Ano, pár kamínků zanechalo stopy, ale na nový lak to zdaleka nebylo.

Kámoš má BMW 5 přelepené z bílé barvy na hnědou metalízu. Ta fólie je dokonalá, stála ho však přes 80K Kč. Výsledek je skutečně ohromující. Nicméně, po dvou letech už se v okolí blatníku poškodila a opravit to není snadné.
 
Moje auto resp. kapota, přední nárazník a zrcátka vypadají po 4 letech furt stejně, jako když to bylo nalepeno ještě než to vyjelo ze autosalónu. Stálo mě to cca 14 bez DPH a byla to nejlepší investice. Nehledě na to, že to mouchy z toho jdou pohodlně wapkou s teplou vodou, aniž bych nějak odprýsknul naseknutý lak.
 
Moje auto resp. kapota, přední nárazník a zrcátka vypadají po 4 letech furt stejně, jako když to bylo nalepeno ještě než to vyjelo ze autosalónu. Stálo mě to cca 14 bez DPH a byla to nejlepší investice. Nehledě na to, že to mouchy z toho jdou pohodlně wapkou s teplou vodou, aniž bych nějak odprýsknul naseknutý lak.

Ahoj, to zní dobře, myslíš ze ta cena je po letech stále reálná a dal bys mi případně kontakt na zhotovitele? Hodně o tom přemýšlím ..



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Tak konečne už mám predok autaofoliovane.Max.spokojnost.Obehal som pár firiem v BA a táto bola naj.ked som bol po auto,akurat robili jedno SUV Maserati.Ja som tam bol taký chudacik. Kto by mal záujem.www.colorchange.sk. Veľké priestory bezprasne,nie ako u niektorých v garazi.Celá sranda má stála700€ od vyrobcu Bodyfence.Garantovana vydrz 7 rokov.Vraj vydrží aj 10,ale potom to ide ťažko dole..rano som auto doniesol a na druhy den poobede bolo pripravene.Dal som robiť predný nárazník,svetlá,kapotu,zrkadlá a strechu do ciernej1332e7739b20d7d83afa54520ab42a64.jpg1ee31d0fcff4b308f321398be9b29350.jpg33665fa5450929015f637008383b60a3.jpg1dc396d969633d2a7b03c310a0c5058a.jpgc31398ad609e599140cdc2b33fd663ee.jpga8c624ddb784bb5a66889869c1636556.jpg3a8fc1b5ba0aaee94befa27c6ed81049.jpgdc9210c7ba7044fa73fc1b88d3c6a164.jpg122a6890395957b7a6b82ec593ecc35d.jpgdfafa7b85dbab4bd01178031c2c2ffbb.jpga657d246f3646198defbc0e56f9b808b.jpg22293ce3c435f74d63d21179cf392543.jpgdbad2439e18e5d05bd361151e6089445.jpge6b406602935442a609ac15bd2b4520e.jpgb030c617ffd33123a5c6f4c4490a6c77.jpg31408163ec4de5e873ed1fdce501b155.jpg7dac9baac177f2f7c667a470f73135e9.jpgedadb876b8361d70478b400507a7ce5a.jpg9d1879768f01607bce023c4bddad0d78.jpg66fc507caa39ac4066282fec70b988e8.jpg

Odoslané z Redmi Note 4 pomocou Tapatalku
 
Back
Top