• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Odlišnosti výbav GTA, GT, Dynamic, Top atp. podle regionů

Ale ty tady pišeš že dva roky auto stálo v salónu.
A snad vin určuje rok výroby atd a náhradní součástky pro daný rok.


Píše pravdu, však to je úplně normální. Půlka GH co jsem měl v merku byla vyrobena v prosinci 2007. Samozřejmě v inzerátu bylo pouze datum uvedení do provozu.
 
Je normální, že auta se berou na sklad, ať už dovozce nebo prodejce, a nějakou dobu tam zůstanou, než se je podaří prodat. 1,5 roku jako nic.
 
Takže všude kde se píše rok vyroby nemusí být pravda?
To snad nemyslíte vážně!
Auta můžou ležet skladem, to jo,nebo předváděcí. Ale proč by někdo psal datum prodeje stejný jako vyroby.
Proč čekáte na auta třeba půl roku, , protože jsou zaparkovaná v poslední řadě v salónu?
Až koupím součástku z roku 2009 a zjistím že tam nepůjde a budu muset koupit z roku 2007 tak vám dám za pravdu.
 
Já mám kromě navigace snad všechno :D :D :D roku výroby jsem se nedopátral, Mazda mi uvedla rok 2012, ale já si myslím, že je to jen první registrace....9/2012 dle techničáku. :) Hlavně mě překvapilo, že opravdu auto má všechno, co jsem od něj chtěl + něco navíc + nějaké věci, které jsem od auta ani nechtěl :) :)
 
Takže všude kde se píše rok vyroby nemusí být pravda?
To snad nemyslíte vážně!
...
Až koupím součástku z roku 2009 a zjistím že tam nepůjde a budu muset koupit z roku 2007 tak vám dám za pravdu.

Většinou každý právě uvádí datum uvedení do provozu. Což logicky znamená, že auto už bylo vyrobeno nějaký pátek předtím. Ono se to auto i pak líp prodává, tváří se mladší, než ve skutečnosti je. Já jsem měl první auto rok výroby 2003 a do provozu šlo až v roce 2005. Skoro dva roky stálo na salonu...Je pravda, že někteří solidní prodejci uvádějí skutečný měsíc/rok výroby a těch je minimum. Hold pravda bolí :)
 
Až koupím součástku z roku 2009 a zjistím že tam nepůjde a budu muset koupit z roku 2007 tak vám dám za pravdu.
No proto po tobě servis chce zpravidla VIN, aby ti přesnou součástku prodal (zpravidla hlavně nějaké elektronické moduly jako BCM atp.). :D Třeba od VIN 147395 se montoval lepší napínák klínového řemene s klecí ložiska s kovu a ne z plastu. Od VIN 237693 lepší tlačítko pro otevírání kufru atp.
 
No prosim, takže je to 2011, ale asi mi to až tak nevadí...nešlo mi ani tak o stáří vozu, jako o stav a tam snaaaaad to vypada mým neodborným okem dobře :), jen je zvláštní, že auto je asi SK, ale kupované tady v ČR, celou dobu servisované v ČR :)
 
No proto po tobě servis chce zpravidla VIN, aby ti přesnou součástku prodal (zpravidla hlavně nějaké elektronické moduly jako BCM atp.). :D Třeba od VIN 147395 se montoval lepší napínák klínového řemene s klecí ložiska s kovu a ne z plastu. Od VIN 237693 lepší tlačítko pro otevírání kufru atp.
Takže všechny součástky jsou stejné, jen materiálově lepší? To snad ne.
To byl nápad šťourat se v roku výroby. :mad:
 
Tak potom nerozumím tomu, proč je první registrace vozidla a první majitel až 9/2012 to to měl někdo rok v garáži ?:D nepřihlášené ?
 
Ještě bádám nad tím, jestli moje auto má upozornění při překročení nastavené rychlosti. V PP se na to proklikám, ale absolutně netuším, jak tam cokoliv nastavit. Jsou tam jen 3 vodorovné čárky " - - - ". V manuálu je, že podržet tlačítko nastavení, ale už nepíší, které to je. Mám verzi bez navigace.
 
Tak potom nerozumím tomu, proč je první registrace vozidla a první majitel až 9/2012 to to měl někdo rok v garáži ?:D nepřihlášené ?
Měli to IMO jako demo auto na svých značkách. Zbavili se toho s 6284 km až 5. září 2012.

Ještě bádám nad tím, jestli moje auto má upozornění při překročení nastavené rychlosti. V PP se na to proklikám, ale absolutně netuším, jak tam cokoliv nastavit. Jsou tam jen 3 vodorovné čárky " - - - ". V manuálu je, že podržet tlačítko nastavení, ale už nepíší, které to je. Mám verzi bez navigace.
Tlačítko SET na tempomatu?
 
Tak potom vpořádku :) děkuji moc za ověření :) lepší je to mít potvrzeno z více zdrojů...Teď jen nechat posoudit odborným okem, páč mně se zdá všechno cajk :) a pečlivě vedeno, opečováno, servisováno. Plus dohukat na finál s Maxem dutiny a příští rok snad podvozek, nechce se mi věřit, že by to někde dělali tak poctivě, jako jsem viděl foto od Maxe :) a vzhledem k tomu, že malinko barvičku to ze spodu má, tak snad bude mít příští rok volnější ruce :)
 
Tak jsem na to taky mrkl. Zvědavost mi nedala :). Jsem rád, že aspoň rok sedí. Ještě jsou zajímavé ty kódy barev exteriéru. Myslel jsem, že má JPS stejnou jako já (34K) a není tomu tak :)
 
Back
Top