• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Odřené disky, co s tím?

Von Lipenz

nový člen
5
Ahoj, měl jsem neuvěřitelnou smůlu (respektive jsem holt asi na houby řidič :( ) a doslova pár dní po koupi auta jsem při zajíždění do garáží odřel disky u spolujezdce. Při odření předního disku jsem zároveň trochu pochroumal i pneumatiku. Nevyznáte se v tom někdo trochu? Je takhle ta pneu OK? Dá se s tím něco dělat, aby to nevypadalo tak blbě?

Díky moc za jakoukoliv radu nebo pomoc!
 

Přílohy

  • 20171007_203413.jpg
    20171007_203413.jpg
    198,6 KB · Zobrazení: 99
  • 20171007_203419.jpg
    20171007_203419.jpg
    175,8 KB · Zobrazení: 94
  • 20171007_203455.jpg
    20171007_203455.jpg
    130,2 KB · Zobrazení: 89
  • 20171007_203506.jpg
    20171007_203506.jpg
    128,8 KB · Zobrazení: 91
z fotky těžko říct v jaké kondici je ta pneumatika, odřené disky jsou holt realita. Často jezdím do garáží Národního divadla a to bylo stavěné na Trabanty, takže v každém patře při vší opatrnosti a maximálním najetí stejně občas disk štrejchnu ..... Disky se dají obrousit a dát do komaxitu, ale asi bych s tím nespěchal a počkal, až budou opravdu dobité všechny... počítej že za ne zcela dokonalý repas jednoho kola dáš okolo 1100 Kč vč. daně a kvalita není nijak zvlášť trvanlivá.
 
Díky za uklidnění, já už si říkal, že jsem úplný lemro :/ A to jsem jel fakt pomalu no. Ten odchlíplej kus pneumatiky má na tloušťku 2 mm nejvíc (měřil jsem to šuplérou). Asi s tím zajedu v pondělí do nějaký pneuservisu :/ Ale s těma diskama máš asi pravdu. U starýho auta jsem to neřešil, ale tady to fakt zamrzí :/
 
Opravdu smůla. Pneu bude v pořádku, v místě zesílené patky by to vadit nemělo. Pravidelně kontroluj, jestli neuchází. Když by ucházela, pak zjistit, jestli není ťuklej disk. Některé servisy to umějí opravit. Pokud bude disk v pořádku, pak přelakovat. Ale v případě, že by se prokázala ucházející pneu, tak je na vyhození...
 
Uvidím ráno, jak na tom bude s tlakem a v pondělí do pneuservisu no. Disk vypadá, že je jen sedřenej no...
 
vím, že se to těžce přijímá (i mě), kor u nového auta, ale nesmí se to tak prožívat. Naštve to, člověk by si dal pár facek, ale život jde dál :)
 
vím, že se to těžce přijímá (i mě), kor u nového auta, ale nesmí se to tak prožívat. Naštve to, člověk by si dal pár facek, ale život jde dál :)
Ale no jo, už jsem se s tím srovnal. Horší je to s tou pneumatikou. Tam budu muset zítra asi do nějakýho pneuservisu, aby mi řekli, jestli to přežije. Ale tak chybí tam nanejvýš 2 mm bočnice, to snad bude OK...
 
No mi uz se taky podarilo odrit to svoje komaxitove kolo tak to ted mam cerno-stribrne. Vzal sem lehce patnik pravym zadnim kolem ale stejne je planuju hodit jako zimaky tak to neresim.
 
Ahoj, ja tohle resim pravidelne kvuli podzemnim garazim v praci. Super vysledek za relativne malo penez, kolo sundat, skrabance prebrousit papirem zrnitosti 80 a pak 120 a cela kola pak striknout Foliatecem nebo Plastidipem, sada na vsechna 4 kola stoji treba v alze okolo 1tisk kc, a kdyz to znova skrabnu staci zakryt pneumatiku a opravit zbytkem spreje, ta barva obsahuje gumove castecky takze drobne skrabance zaceli
 
Já všechny kola co jsem odřel nechal po čase opravit u různých garážíků co se tím zabývají a vždy to pak nebylo poznat a nestálo to žádné velké peníze.
 
Back
Top