• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Ostřikování předního skla, ostřikovače, náplně

Kuba

nový člen
13
Ahoj,

přestaly mi fungovat ostřikovače předních skel. Ostřikování zadního okna a předních světlometů mi funguje. Nádržku mám plnou.

Netušíte v čem je problém? Koukal jsem, jestli se něčím neucpala hadička, ale vede kolem těch 2 trysek a na každé straně pak vede někam dolů a není poznat kam. Vpravo pak pokračuje dozadu k zadnímu ostřikovači (myslím). Možná je to zavzdušněné, ale netuším jestli to jde někde odvzdušnit. Asi budu muset vyrazit do servisu, ale podle mě je to nějaká prkotina.

díky za pomoc!
 
ahoj a koukals na pojistku, resp. "vrčí" vůbec motorek ostřikovačů...? jde o to zda tam není solo zdroj pro přední okno o_O
 
Jak píše Doofer-zkusit jestli vrčí motorek, jestli ne, tak mrknout na pojistku, jestli bude dobrá tak změřit napětí na motorku (při ostřiku). Jestli bude vrčet, tak mrknout pod auto, jestli to od někud neteče-zkontrolovat jestli někde nevyjela hadička..
Jen pozor,např. u Passata kolem roku 2014 praská hadička v 5-tých dveřích a voda teče do kabeláže, to se pak rovná výměně celého kabelového svazku.....
 
Pojistka to být nemohla, protože podle manuálu to má společnou pojistku se stíráním předních oken a ty fungují.
Tak pod autem to ale teče, takže je někde přerušená hadička. Díky za tip. Teď ještě kde přesně to rozmontovat. Zítra se na to kouknu, ale spíš to vidím, že na to nebudu stačit a budu to muset hodit odborníkům do Mazdy.
 
Tak pod autem to nakonec neteče. Byl jsem v Mazdě a řekli mi, že to je vadný motorek. Údajně je dvoučinný - jedním směrem to čerpá do ostřikování předních světel a zadního skla, druhým potom přední sklo. Ten druhý směr prý nefunguje. Je to zvláštní, ale nemám šanci to posoudit.
 
no možné to je, motorek je jeden ale musí tam být nějaká "klapka" která funguje jako výhybka... pokud tam je nějaké relátko a motorek sepne až po změně směru kam má odstřikovat (zadní x přední okno), tak je to možné. jde o to zda měnit celý motorek nebo stačí jen relátko, ovšem to by chtělo vymontovat a přeměřit to
 
Mazdar, viete mi povedať majstri, či aj vám takto (slabo) ostrekuje čelné sklo? Mne sa to v poslednej dobe zdá teda bieda, čakal by som že bude ostrekovač striekať vyššie. Ale ako teraz jazdím pomenej a s ostrekom len občas, neviem si už spomenúť, ako to bolo voľakedy na porovnanie :(

video z môjho auta je tu:
 
ostřikuje mi to podobně a zdá se mi to dostačující. Pozoruju rozdíl v ostřiku v závislosti na použití různých, aktuálně zimních kapalin....
 
Vítku, díky za info a porovnanie. Dáva to zmysel, ak si dobre spomínam, začalo to niekedy po výmene letnej zmesi, takže to bude tým. Ja s tým mám aktuálne taký problém, že počas jazdy na diaľnici mi obtekajúci vzduch zráža tento (momentálne) slabý ostrek dolu, takže sa mi nedarí poriadne ostreknúť a očistiť sklo. No nič, tak teda pred ostreknutím spomalím a nabudúce kúpim inú zmes ;)
 
:)) zpomalovat netřeba. Aktuálně jsem kupoval velmi příjemně parfemovanou zimní směs na PAP OILu, která ostřikuje docela obstojně. Ale pokud valím po dálnici na hranici legální rychlosti, je potřeba ostřikovači trochu víc naložit, aby mělo smysl stírat.. Ale stěrače už taky vyhlížejí jaro a tudíž výměnu ramínek...

 
Poslední úprava:
Rád bych se optal zda nékdo neřešíl čelni ostřikovače, nékdy maji jakoby malý tlak a při jizdé strikaji nízko, co jsem se díval a zkoušel nastavit nejdou. Nebudou třeba pasovat z jiného vozu?

Edit Natural: Přesunuto do existujícího tématu
 
Ahoj, tak hlásim feedback, že ostrekovače fungujú zase poriadne a naplno. Bolo to zimnou zmesou Sonax, ktorá bola zrejme hustejšia, pretože keď sa mi v nádržke minula, doplnil som zimnú noname zmes (kúpená v OBI) a začalo to ostrekovať zase parádne, tak ako som bol zvyknutý.
 
Nevíte někdo,kolik litrů má nádobka ostřikovačů?Mám verzi s ostřikovači světel
 
s xenony=ostřikovači světel bývá 5l bez toho 3l. Ale těžko říct, co máš za auto, když nemáš vyplněný podpis ,-)
 
Ty ostrikovace začaly i me zlobit,dva roky používám stejnou zimní kapalinu,kupuju v Lidlu 5litrů za 100 + -,ale přes léto ostrikuju málo,tak mi vydrží těch 5litrů na celé léto,nějaké letní směsi,no a teď v létě mi to přestalo ostrikovat,nejdřív práva triska,potom i levá,původně šly mám pocit tři proudy striku z jedné trisky,v létě jak se to pokazilo,šel uz jen jeden proud ze striku a navíc změnil směr stříkal moc dolů,ručně sem to seridil pomocí spendliku a to sem asi neměl dělat protože od té doby to stříká pokaždé jinak,co strik to originál :)No minulý týden sem nalil zimní kapalinu kterou používám uz dva roky a neměl sem s ostrikem nikdy problém.A ostrikovace,světě div se začínají stříkat jako za mlada :) Jako i motor chce nějaké složení oleje a phm tak i blbej ostrik nemůže být jakýkoli.

Odesláno z mého HUAWEI P7-L10 pomocí Tapatalk
 
Tiez pouzivam z Lidlu, doteraz ziadny problem, az minuly tyzden mi ostrek akosi zoslabol. To mozno bude tym "letným kvetinovým vonným prídavkom" :( v tekutine
Skusim naliat zimnu zmes, som zvedavý, co to spraví na mojej mazde.o_O
Vdaka za poznatok.
 
A jinak,pokud se dobře pamatuju ze školení,čím víc voňavé kapaliny do ostrikovacu tím víc škodí polykarbonatum z kterých jsou světla vyrobená,dochází pak k zazloutnuti světel.To platí pro dlouhodobe používání a dlohodobe znamená několik let,3 a více.No a další poznatek je ze tyhle parfémy jsou z látek které narušují pryz,zároveň obsahují silikony které zabraňují vrzani steracu,ale škodí laku auta.Pak je důležitá penivost,pokud peni,není kvalitní.Potom jsou tam ještě důležité informace z čeho jsou ty kapaliny vyrobene.Normálně se vyrábí z ethanolu a methanolu,potom pokud je drahá ropa výrobci používají líh z brambor,což je fakt smrad.

Odesláno z mého HUAWEI P7-L10 pomocí Tapatalk
 
Proto mám na své CX 7 vypnutý ostřikovače světel a s porovnání s jinými je mám jak nové - rok výroby 2007
 
A kdyby někdo namítal ze světla mají zazloutla i auta bez ostrikovacu světel,tak to je díky nekvalitním zarovkam,pokud mají žárovky kremicite sklo,potom chrání polykarbonat proti ultrafialovemu záření které taky poškozuje,zluti,polykarbonat.

Odesláno z mého HUAWEI P7-L10 pomocí Tapatalk
 
Back
Top