• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Ostřikování předního skla, ostřikovače, náplně

taky kupuju Lidl kapalinu. 5litrů za kilo mi přijde ok cena a funguje to dobře. U Shellky prodávají 4 litry za 299Kč, to mě pani fakt rozesmála ......
 
taky kupuju Lidl kapalinu. 5litrů za kilo mi přijde ok cena a funguje to dobře. U Shellky prodávají 4 litry za 299Kč, to mě pani fakt rozesmála ......

Ok, tak to asi kouknu taky po Lidlu, jestli ji budou mít u nás. Mimochodem, jde původní tekutinu nějak lehce vypustit nebo ji musím "vypustit" na okno?
 
Já leju Sheron a spokojenost.

@dJn3o Pokud máš hodně náplně a potřebuješ nutně vypustit, tak se vypustit dá. Rozpojíš hadičku (viz. foto), strčíš konec do prázdné nádoby (nejlépe když bude někdo přidržovat), přivřeš kapotu, dáš stěrače nahoru (automaticky se při vypouštění spustí) a taháš páčku ostřiku do doby než je nádobka prázdná. A potom vše uvedeš do původního stavu a doleješ. Hlavně nezvedat kapotu, když jsou stěrače nahoře! Zbytečně se sedře lak na hraně kapoty. Po výměně zimní kapaliny doporučuju prostříknout i dozadu aby hadička (letní směs v ní) nezamrzla při teplotách pod bodem mrazu.
2016-06-05-6972.jpg
Pokud máš náplně málo, tak ji dostříkej na okno a je to ;)
 
Já leju Sheron a spokojenost.

@dJn3o Pokud máš hodně náplně a potřebuješ nutně vypustit, tak se vypustit dá. Rozpojíš hadičku (viz. foto), strčíš konec do prázdné nádoby (nejlépe když bude někdo přidržovat), přivřeš kapotu, dáš stěrače nahoru (automaticky se při vypouštění spustí) a taháš páčku ostřiku do doby než je nádobka prázdná. A potom vše uvedeš do původního stavu a doleješ. Po výměně zimní kapaliny doporučuju prostříknout i dozadu aby hadička (letní směs v ní) nezamrzla při teplotách pod bodem mrazu.
Zobrazit přílohu 6866
Pokud máš náplně málo, tak ji dostříkej na okno a je to ;)

Good. Někde jsem četl, vytahnout to pusou, ale nemám zájem mít v žaludku bublinky. :D
 
Bacha na to "vytaháváí pusou". Zimní už dost dlouho místo ethanolu obsahují methanol stejně jako nemrznoucí kapaliny do chladič. Ten je prudce jedovatý!!! Viz methanolová aféra s levným alkoholem...
 
Good. Někde jsem četl, vytahnout to pusou, ale nemám zájem mít v žaludku bublinky. :D

Jasný, já se na to ani nechystal. :D

na vyčerpání letní směsy používám roky tuto pumpu za pár kaček a je to rozhodně lepší než " vytahávání pusou " . Jen jsem si dokoupil potravinářskou hadičku, protože je měkká a krásně se dostane až do nádržky http://www.autokelly.cz/Product/DO-...=unspecified&utm_campaign=Akcni-letak-2016-10

To je dobrej nápad, nebudu ždímat baterku, díky. ;)
 
Hoši co lijete do ostřikovačů? Doporučte nějakou dobrou značku nebo s čím máte dobré zkušenosti. Já naposledy nedávno kupoval něco na benzínce (tuším že to byla značka Sheron nebo tak nějak), ale nevím jestli dělám něco špatně,ale dneska jak sem jel, tak sem chtěl ostříknout okno, ale ono to sotva teklo (pamatuji si, že na obalu bylo, že to je do -30 stupňů). A když už se teda něco dostalo na sklo a stěrače to rozetřeli, tak mě zůstali na skle takové světlé šmouhy. Sem musel regulérně zastavit a hadříkem to utřít. No peklo.
Tak pokud máte nějaký ověřený typ, tak sem sním. Optimálně něco, co bych nemusel ředit a mohl to tam rovnou nalít.

EDIT: já věděl, že jsem tady na fóru viděl tohle téma, jen sem to za boha nemohl najít, takže díky za přesunutí. ;)
A jak tak čtu, tak asi zkusím tu kapalinu z Lidlu.
 
Poslední úprava:
no nevím jestli to bude jen kapalinou do ostřikovačů , zkoušel jsem Sheron, Carlson ,Starline, Cinol Carline i tu z Lidlu. Tu z Lidlu jsem kupoval na začátek zimy , bral jsem tu do - 20 stupňů a shcválně jí změřil refraktometrem - byl jsem překvapenej ukazovalo to - 22 stupňů. Ale já bych řekl, že ten kdo stojí za ostřikovačema u CX3 by zasloužil vykuchat tupým nožem - to je to nejhorší co jsem měl. VW co jsem měl byl r.v 2008 a už měl krásné rozprašovače i ta stará škodověnka měla 4 trysky ( kuličky ) které se daly tak nějak naštelovat, ale u CX3 je to fakt tragédie a to už jsem to jehlou nastavoval jak se dalo ...Nevím jak to mají ostatní Mazdy,ale na CX3 se to fakt nepovedlo
 
Poslední úprava:
no nevím jestli to bude jen kapalinou do ostřikovačů , zkoušel jsem Sheron, Carlson ,Starline, Cinol Carline i tu z Lidlu. Tu z Lidlu jsem kupoval na začátek zimy , bral jsem tu do - 20 stupňů a shcválně jí změřil refraktometrem - byl jsem překvapenej ukazovalo to - 22 stupňů. Ale já bych řekl, že ten kdo stojí za ostřikovačema u CX3 by zasloužil vykuchat tupým nožem - to je to nejhorší co jsem měl. VW co jsem měl byl r.v 2008 a už měl krásné rozprašovače i ta stará škodověnka měla 4 trysky ( kuličky ) které se daly tak nějak naštelovat, ale u CX3 je to fakt tragédie a to už jsem to jehlou nastavoval jak se dalo ...Nevím jak to mají ostatní Mazdy,ale na CX3 se to fakt nepovedlo
Ty trysky se dají vyměnit. Nevím jak u CX3,ale M3BM je to takovej "skoro rozprašovač",ale fungujou dobře. Pokud to někdo chce vyměnit za dvoj,čtyř trysky nebo celorozprašovač, tak to jde a není podmínkou je brát přímo na mazdu, někdy pasujou i z jinejch značek.
 
Hoši co lijete do ostřikovačů? Doporučte nějakou dobrou značku nebo s čím máte dobré zkušenosti. Já naposledy nedávno kupoval něco na benzínce (tuším že to byla značka Sheron nebo tak nějak), ale nevím jestli dělám něco špatně,ale dneska jak sem jel, tak sem chtěl ostříknout okno, ale ono to sotva teklo (pamatuji si, že na obalu bylo, že to je do -30 stupňů). A když už se teda něco dostalo na sklo a stěrače to rozetřeli, tak mě zůstali na skle takové světlé šmouhy. Sem musel regulérně zastavit a hadříkem to utřít. No peklo.
Tak pokud máte nějaký ověřený typ, tak sem sním. Optimálně něco, co bych nemusel ředit a mohl to tam rovnou nalít.

EDIT: já věděl, že jsem tady na fóru viděl tohle téma, jen sem to za boha nemohl najít, takže díky za přesunutí. ;)
A jak tak čtu, tak asi zkusím tu kapalinu z Lidlu.

Tak tu kapalinu budou teď mít v Lidlu v akci od 9.1 za 80 Kč do - 20 stupňů
 
Ty trysky se dají vyměnit. Nevím jak u CX3,ale M3BM je to takovej "skoro rozprašovač",ale fungujou dobře. Pokud to někdo chce vyměnit za dvoj,čtyř trysky nebo celorozprašovač, tak to jde a není podmínkou je brát přímo na mazdu, někdy pasujou i z jinejch značek.

No to bych to asi zkusil. Stejně k tobě musím v únoru zajet, tak bysme na to mohly mrknout. Napíšu ti SZ
 
No to bych to asi zkusil. Stejně k tobě musím v únoru zajet, tak bysme na to mohly mrknout. Napíšu ti SZ
Jasný, teďka jsem je zrovna zkoumal u Romina a jsou to pořád klasický ostřikovače,takže se dají bez problémů vyměnit za jaký chceš. Koukal jsem i na ceny a pohybují se od 30Kč (slovy třicet korun :D) do 400Kč podle značky a typu rozprašování,ale pokud by jsi chtěl rozprašovače jako rozprašovače (ne ty dvou nebo čtyř tryskový),tak ty jsou od 150-250Kč za nějaký kvalitnější.
 
No to je super, do rozprašovacich půjdu, klidně nějaký vem a hned v únoru je u tebe vyměníme a samozřejmě něco kvalitnějšího. To si mě teda potěšil ;) Cokoliv bude asi lepší než to co tam je teď, to si ze zimni kapalinou moc neporadí....
 
Poslední úprava:
Souhlas s @vladas75 ty trysky jsou asi fakt celkem na prd. Ono to i v létě stříkalo tak nějak nic moc. A teď v zimě je to ještě horší.
btw. až to teda vyměníte ty rozprašovače, tak dejte vědět. Taky bych do toho pak šel.
 
Už jsem dal nějaký druhy objednat (každý má rád něco),tak potom až někdo první přijede,tak pokud mi to připomene,tak se to nafotí a může se vybírat kdo a jaký chce...
P.S.: Pro jistotu ještě beru různý silikonový hadice o různých průměrech, aby se to vytůnilo na co nejlepší tlak (budou i v červený barvě aby to přidalo pár koní :D:D:D)
 
Poslední úprava:
Back
Top