• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

OUT

Tak co vy a houby? U nas na Opavsku/Ostravsku jsou zne (po znich k turkovi :D)...Nepamatuju posledni roky ze by bylo takhle luxusne....Fotky nemam ale je to fakt masakr...
 
Tak co vy a houby? U nas na Opavsku/Ostravsku jsou zne (po znich k turkovi :D)...Nepamatuju posledni roky ze by bylo takhle luxusne....Fotky nemam ale je to fakt masakr...
Potvrzuji. Hřiby se u nás nehledají, ale sbírají. A ještě si člověk může vybírat. :)
 
643639-gallery1-b1qw3.jpg

M6 vypadá bitelně :) Po srážce s kanci...

Viděl jsem Renault Magnum po stejné srážce a na něm nezůstalo vůbec nic.
 
Návod užívateľský CZ_ SK pre Mazda 121 r. 1991

Viete mi poradit kde by som taky navod nasiel ?????


Camera1020_2017_11_11_16_11_02_303.jpg
 
Protože náš civic má nalítáno lehce přes 91000km a bude mu už 10 let (předchozí majitel s autem moc nejezdil), tak jsem hledal v manuálu jaký typ oleje přijde do převodovky u tohodle auta a to samý s chladící kapalinou. Mimo typickejch výhrůžek že se smí použít pouze originální voda a olej (dokonce nenapsali ani specifikace pro alternativu) jsem kouknul na zjednodušený plán údržby a to je masox... Jestli někdo někdy nechápal proč u mazdy měnit olej po 10000km, tak tady se mění po 5000km a třeba taková vůle ventilů která u mazdy (pokud nemá LPG a pod...) se provádí po 90000-140000km, tak u hondy je to po 40000km :D
IMG_20171113_0808348~2.jpg IMG_20171113_0811370~2.jpg
 
zjednodušený plán údržby a to je masox
tak papír snese všechno víš jak...spíš se tím chrání kdyby něco. taky máme ufona a termíny všeho dělám stejně jako u mazdy. navíc například m.olej od výměny do výměny v ufonovi neubude ani o deci v porovnání s mazdou nebe a dudy. ale každý auto má něco, třeba tlumiče u ufona stojí za hovínko
 
tak papír snese všechno víš jak...spíš se tím chrání kdyby něco. taky máme ufona a termíny všeho dělám stejně jako u mazdy. navíc například m.olej od výměny do výměny v ufonovi neubude ani o deci v porovnání s mazdou nebe a dudy. ale každý auto má něco, třeba tlumiče u ufona stojí za hovínko
S tlumičema naprosto souhlasim.Někdy mám pocit že předchozí majitel tam dělal nějaký samodomo úpravy co mu nevyšly,ale všechno je tam "origo" a tak jak má bejt. Hlavně horní uložení na předku vykazuje nonstop klepavý zvuky a je to tak profláknutý,že eBay je plnej horního uložení na ufo car. A jak je něčeho plnej ebay,tak to znamená,že to jde rychle do kopřiv a často se to mění - například hlavní řemenice a věci s tím spojený na Myšivbuši 2.5TD (konkrétně už jsem dělal na L200). Takže jen co udělam/dodělam pravidelnou údržbu (už zbývá jen chladící kapalina a olej v převodovce),tak se pustim do tý přední nápravy.
Jinak s olejem nevím. Na našich GJ a BM neubyde, na MPS se něco ztratí a co jsem měl dřív 323BJ s 2.0 tak do opravy si to vzalo 1 litr 7000km,ale v ufonovy (1.8 i-Vtec) za 6000km co jsme s nim zatím najeli ubylo půl rysky, ale to se doladí :)

Jinač ještě k Civicovi. Protože mě @TomT neuvěřitelně zlákal odhlučněnim auta,tak jsem koupil pár kusů materiálu od ahifi na svojí BM. Nejdřív jsem, ale udělal trošku tuning na civicovi,že jsem mu odhlučnil kapotu. Sundal jsem ten originální filc (kdyby jsi ho @Doofer měl nějakej zničenej,tak ti ten svůj rád pošlu ať ho nemusim vyhodit) a vytapetoval jsem kapotu Alubutyl 25 proti vybracím a AERO Wave na utlumení hluku. Nic víc jsem na tom neudělal,a už vůbec jsem nečekal že z toho bude AUDI A8,ale musim říct,že v běžných otáčkách do 3500ot. je to auto opravdu od motoru tišší. Takže se těšim až to nandam i na BM.
 
Poslední úprava:
Back
Top