• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Ovládání oken + demontáž / montáž

Stepan

nový člen
13
Mazdar, porad resim ten ovladac okna u ridice... Vitus ma taky stejnej problem, jak jsem slysel..

napadlo me jenom prohodit ty kolibky, ale pri demontazi jsem vyndal ten sroub v madle dveri - ven
to ale neslo a jakejkoli dalsi plast mi ven moc nesel.
Nechtel jsem bejt moc brutalni..

PORADTE prosim nekdo jak to rozebrat!

DIKY !!!
 
doplním, že se jedná o mechanicky nefunkční druhou polohu tlačítka řidičova okna, v mém případě se při hrubším zmáčknutí okno stáhne automaticky.


Nápad mám stejný na prohozený vnitřností čudlíku na zadní okno, ale zatím jsem to nerozebíral, není na to čas a zas tolik mě to netíží.. Kdybych se do toho pouštěl, nahodím foto a postup ,-)
 
Takze ohledne napadu prohodit v panelu jednotlive ovladace..
Nemozne, jedina moznost je koupit celej vnitrek - vrakac 2,5 K....
 
len pre info na porovnanie, lebo ta cena z vrakacu sa mi zda dost vysoka - zistoval niekto, kolko za to pytaju v Mazde/servise ?
 
Takze po delsi dobe jsem se k tomu dohrabal....

Fotky pro demontaz jsem nedelal neb jako navod slouzi tohle video

jedinej problem pri demontazi plastu je ten nastroj kterej pouziva chlapek na videu, takovy pacidylko... jsou tam plastovy zacvakavaci spojky a ty se radi lamou..
me praskly 4 takze v mazde 100 kc kus... nakonec mi je dala za 60... i tak otrava.

po demontazi z se ukazalo ze lodicky jsou opravdu natvrdo vse na jednom tistaku.. celej problem je ze se ulomi plastova osicka na ktere se pohybuje ta lodicka a ta se
neopre na tistaku o kontakt..

kupovat teda novej dil je asi ve vetsine pripadu zbytecny staci to demontovat - navrtat 2,5 vrtak, prilepit prislusnym lepidlem vhodnou tycku a jede se dal..
 
pokud se do toho nekdo budete chtit pustit, tak rad pomuzu pokud to bude v mejch moznostech....

good luck

MAZDAR
 
Tak jsem se rozhodl taky rozebrat spínač, celej se vyklal a zjistil jsem že nějakej Ital se to rozhodl chytnout vrutem kterej pak fikl flexou ale jen z vnější strany. Tak jsem ho vytáhl, vrtl spínač skrz a dal tam svařovací drát. Na konci jsem ho zaostřil a zaklepl do toho prostředního dělícího plastu.
20724336472_3565849f00_o.jpg
20740534051_238292fb38_o.jpg
 
Zdravím. Na ovládání u řidiče mi svítí pouze podsvícení tlačítka okýnka řidiče, ostatní tři ne. Je to porucha, nebo vlastnost? :) Pokud svítit mají a já to ovládání vytáhnu, dají se žárovičky nějak rozumně vyměnit?
 
Zdravím. Na ovládání u řidiče mi svítí pouze podsvícení tlačítka okýnka řidiče, ostatní tři ne. Je to porucha, nebo vlastnost? :) Pokud svítit mají a já to ovládání vytáhnu, dají se žárovičky nějak rozumně vyměnit?
Mně svítí všechny 4,ale pokud zatlačím čudl na blokaci těch třech oken mimo řidičových,tak svítí jen podsvícení toho funkčnho.Nemáš také ten čudl zatlačený?Ale vím,že u verze po FL se šetřilo,možná je problém tam.Nebo je to o výbavě.Já mám GTA
 
@Míra Tlačítko blokace ostatních okýnek jsem zkoušel, nemá na to vliv. Vlastně nesvítí ani ovládání zrcátek (pokud vůbec má). Že by se na faceliftu šetřilo AŽ TAK? :eek:
 
@Míra Tlačítko blokace ostatních okýnek jsem zkoušel, nemá na to vliv. Vlastně nesvítí ani ovládání zrcátek (pokud vůbec má). Že by se na faceliftu šetřilo AŽ TAK? :eek:
Ovládání zrcátek nesvítí ani mně,ale ještě k tomu šetření.Zadní světla ve všech verzích před FL jsou vždy ledkové.Po FL jsou ve verzi CE jsou žárovkové.
 
Před FL jsou všechny LED,liší se jen provedení a barva plexiskla,U FL jsem osobně měnil žárovku osvětlení,zpočátku jsem hleděl jak puk,nechtěl jsem majiteli věřit,že nemá LED,ale fakt to byla pravda!A už jsem to zaregistroval i na nějakém inzerátu,neměl LED světla
 
Zdar, tiež mám problém s ovládaním okien u mojej 6tky. Kolébka na ovládanie má vakl a nesedí na svojom mieste tak ako ostatné - tipujem, že to bude choroba GHčiek... To ale nie je jediný problém - ľavé predné okno ide oveľa pomalšie hore aj dole oproti ostatným. Môže to mať súvis so zlým tlačidlom na ovládači, alebo bude problém niekde v mechanizme sťahovania okna? Dík
 
Back
Top