• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Ozvučení CX-3 - hudba, muzika

S

Szopi

host
Ahojte Mazďáci. Oslovujem hlavne majiteľov CX3 v základnej výbave, no reakcia každého z Vás bude nápomocná. Rád by som vedel ako ste spokojný s ozvučením Vašeho auta, hlavne čo sa basov týka, či to nepotrebuje nejaký subwoofer pridať. Proste, či hudobný výstup zo 4 reproduktorov je kvalitný a využiteľný vo všetkých úrovniach výšok, stredov a basov? Za odpovede ďakujem.
 
@P55P - Ide hlavne o to, či je dobre počuť všetky úrovne aj pri nie hlasitom počúvaní. Aj doma som si musel zakúpiť kvalitný reciever a k tomu výborné reproduktory z ktorých sa vysokokvalitný hudobný výstup dá počúvať aj pri nižšej hlasitosti tzn., že to nemusím vypeckovávať aby som si užil aj basy. Viem, že sa to s autom porovnať nedá, to iba pre predstavu že o čo mi ide :)
 
Hmm, no nevim ja to moc neposloucham, v aute mam radeji zvuk motoru a zde je pekne slyset a je moc sexy :D , ale u radia nebo USB s myma oblibenyma nemam problem s nejakym nedoslechem basu apod. i u hlasitosti na min. jde o to, ze to prehlusi motor tak, ze musi byt hlasitost minimalne na 20 ze 100 myslim :D
Takze za me, pokud chces nejakou vysokou kvalitu zvuku tak v tomhle zakladu ji nenajdes ale az o nekolik trid vys a u jinych aut.
Tady nepomuze ani BOSE, kvalitu muze pozvednout, ale pokud jsi fajnsmekr na muziku tak tu zde nehledej, tohle je dobrej stroj na jizdu ne na koncertovani :D
My normalni hlusi smrtelnici s tim nemame problem v CX-3jce :D
 
ja pouzivam tlacitko mute na volante ked mam motor v 3000 az 5000 otackach ;) aj aj to radio v zaklade je super
 
@P55P - cože, já tě asi špatně sliším. Nebo co o_O
Jasné, že je fajn vedieť že to hrá aj v základe kvalitne, díky @Onicx . Ja hudbu v aute počúvam často, hlavne keď je v pohybe :D A zase Ludwig či Gustav ma v aute nebavia ;)
 
V predošlej 6 som mal zakladne audio (Attraction) a nebolo to nic moc. BOSE je lepsie, ale je to taky štandard. Pamätam si Lexus IS (predosly model), kde zakladne audio s 11 repro bolo o level lepsie ako BOSE v Mazde. Ale mne staci aj to BOSE v Mazde. V CX-3 nebude, ale manzelke je to jedno.
 
Ja totiz nevim jak ti odpovedet jinak, proste to v zakladu hraje slusne, ale znam lidi ktery reknou, ze to nema basy a divne bzuci apodobny nesmysly, kterych si ja jako bezny uzivatel nevsimam a nevsimnu.
Proto jsem to tak rozepisoval, proste normalni smrtelnik je spokojeny, fajnsmekr by brecel v jakemkoliv aute. Ja nevim na jake jsi urovni tak se to snazim vztahnout na sebe a pak je to hodne dobry ten zaklad.
 
To si nejsem jsit jestli ti to nepocucha vnitrnosti :D
Ja to pochopil tu narazku, jen jsem chtel podat spravne info aby nebyla mylka :D
 
Dám to pod sedadlo spolujazdca, aspoň bude masážne :D Vychádzam zo skúseností s autami čo som doteraz jazdil, a síce Š-Fabia, Peugeot 307 a 2008, Toyota Avensis a Mercedes Benz. Okrem posledných dvoch menovaných bol ten zvuk žalostný. Vo Fabii to čiastočne vyriešila výmena rádia (stále ale slabé) a Peugeoty tak tie sú akože hrôza na počúvanie muziky. Viem, že riešiť niečo čo ešte nemám je trochu choré, no snažím sa na nové auto pripraviť, aby ma nič neprekvapilo :rolleyes:
 
Poslední úprava moderátorem:
@P55P - Ide hlavne o to, či je dobre počuť všetky úrovne aj pri nie hlasitom počúvaní. Aj doma som si musel zakúpiť kvalitný reciever a k tomu výborné reproduktory z ktorých sa vysokokvalitný hudobný výstup dá počúvať aj pri nižšej hlasitosti tzn., že to nemusím vypeckovávať aby som si užil aj basy. Viem, že sa to s autom porovnať nedá, to iba pre predstavu že o čo mi ide :)

Bohužel neměl jsem možnost slyšet audiosystém v provedení se čtyřmi repro, ale co se týče Revolution (6 x repro), tak zvuk je fakt parádní. Na kvalitní reprodukci si fakt potrpím doma i v autě
a zvuk v Mazdě mě hodně potěšil. Při reprodukci z flash disku (320 kbs) hodně dobrý, perfektně vyvážený, všechny pásma, nic netrčí, nic nechybí. I bez subwooferu spodek (basy)při kvalitní nahrávce naprostá pohodičky. Maximální spokojenost. Japonci to uměj...
 
Hm, s cim to porovnavas? Zvuk bez BOSE nic moc, bezny priemer. S BOSE slusny zaklad, ten celkom staci. Aspon u Mazdy 6.
V CX-3 som pocul iba zaklad v Revolution a mam podobny pocit. Nic moc, ale na pocuvanie radia staci.
 
Hm, s cim to porovnavas? Zvuk bez BOSE nic moc, bezny priemer. S BOSE slusny zaklad, ten celkom staci. Aspon u Mazdy 6.
V CX-3 som pocul iba zaklad v Revolution a mam podobny pocit. Nic moc, ale na pocuvanie radia staci.
S čím to porovnávám? S auty ve kterých jsem jezdil ( cenově tak do 800 000,- Kč). Neporovnávám s auty, kde jenom vlastní ozvučení vyjde na 30 tisíc a víc. V tom případě
preferuji kvalitnější poslech doma (elektronkový zesilovač AMC, sloupky Focal Electra BE, gramo Pro-ject 2 Experience, domácí kino Wharfadale + Onkyo atp.).
Například rádiové vysílání v autě vlastně neposlouchám vůbec, právě kvůli mizerný kvalitě toho co z éteru přichází, o obsahu ani nemluvě. Zásadně MP3 v kvalitě 320 kbs, pokud to
aparatura umí tak ve FLAC/u/. Jako u všeho posuzování jde o individuální pohled a názor, ale za tím co jsem napsal, si stojím. Čistý, kvalitní zvuk s vyrovnaným charakterem, který
v autech v uvedené cenové hladině je hooodně ojedinělý. Howgh
 
Pekná obhajoba @Lp.ViSuAl :D
Z japonských áut som muziku počúval iba v Toyote a tá má naozaj kvalitný výstup, tak dúfam, že Mazda na tom bude minimálne podobne. V prípade, že nebudem spokojný, vždy sa s tým niečo dá urobiť.
 
Ahojte sound-maniaci :cool: Mazdička je už pár dní doma a tak konečne môžem napísať, čo som sám zistil o kvalite ozvučenia CX3. Po zapnutí rádia, nastavení parametrov a naladení staníc som nestačil oči pučiť :watching: zvuk z repro fakt kvalitný a čistý. Basy a výšky v dokonalej harmónii a nerobí problém ani vyššia hlasitosť. Skúšal som rock, pop, klasiku a aj dance (niečo súčasné) a pri každom žánri kvalita neklesala. Som príjemne prekvapený a viem, že vôbec nebudem potrebovať montovať subwoofer, či niečo podobné. A ešte aby som nezabudol, čo sa práce s USB týka, práca rádia s 32GB kľúčom bez problémov a hudbu načítava rýchlo a hrá čisto. Je to proste paráda :headphone::D
 
@Szopl
naprostý souhlas, muzika velice příjemně překvapila, není třeba nic přidávat, i pří vyšší hlasitosti vše srozumitelné a jasné, nic nechrčí a neruší. Spokojenost.
 
Ahojte sound-maniaci :cool: Mazdička je už pár dní doma a tak konečne môžem napísať, čo som sám zistil o kvalite ozvučenia CX3. Po zapnutí rádia, nastavení parametrov a naladení staníc som nestačil oči pučiť :watching: zvuk z repro fakt kvalitný a čistý. Basy a výšky v dokonalej harmónii a nerobí problém ani vyššia hlasitosť. Skúšal som rock, pop, klasiku a aj dance (niečo súčasné) a pri každom žánri kvalita neklesala. Som príjemne prekvapený a viem, že vôbec nebudem potrebovať montovať subwoofer, či niečo podobné. A ešte aby som nezabudol, čo sa práce s USB týka, práca rádia s 32GB kľúčom bez problémov a hudbu načítava rýchlo a hrá čisto. Je to proste paráda :headphone::D
for Szopl ...prosim tě hoď sem nějaké fota tvý káry v černé barvě taky beru černou v Emotion...dík jen nechápu kam zmizelo téma všeobecné....jinak jsem rád, že hudební reprodukce v základním rádiu je super !
 
@Sedly - pozri „Autá našich členov“ ;) Tam nejaké fotky mám a ešte budem pridávať postupne. :)
 
Back
Top