• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Proběhlé Pálava 2017 (17-20.8.2017)

Tak já už konečně taky dorazil ze srazu domu (asi mi to trvalo ze všech nejdýl) :D cestou jsem si stih ještě mimo jiné vylézt na Sněžku a vyfotit Mazdu na Ještědu ;)
 
Rendo zdravím, určitě bylo skvěle bohužel letos MPSka posloužila jako svatební auto a dostala přednost před mercedesem v terminu Pálavy .
Co se týká vstupného tak pro srovnání, byli jsme s klukama v Polsku na Japfestu vstupné bylo 100 zlotých za auto s řidičem plus každý cestující 100 zlotých. :)
.Dostali jsme 3 nálepky a malý detailer to bylo vše. :)
36550571372_bf51e269ec_o.jpg
 
Osobně si myslím, že sraz byl jako obvykle od čtvrtka do neděla super. :)

20170819_100311.jpg

Jediný, při čem sem lehce začal chytat tik v oku :bored:, byla jízda do Kostic. Jet hodinu a půl rychlostí 10-30km/h byla fakt síla. :dead:
Chvílema šlo doslova nechat auto jet ve volnoběžnejch otáčkách na jedničku vystoupit si a jít vedle něj. Krom nervů je to taky o zničení spojky.
Neříkám, že se musí letět 90 aby pak konec kolony musel dojíždět ve 150+, ale myslím, že kdyby předek kolony jel nějak konstantně aspoň 50, tak si každej nějakou případnou mezeru doskočí.

A co se týče tankování cestou zpět, tak na Benzinu v Břeclavi jezdí tankovat při cestě zpět hodně aut vždycky. Já osobně to při odjezdu při vyvolávání, že se odjíždí řek: "v koloně nejedu, jedu si natankovat" (proto sem taky hned odbočil v Kosticích zpátky doleva odkud sme přijeli)
(některý auta jako třeba MPSky jezděj jen na 98+octan benzín a ten nemaj všude a když, tak cenovky jsou často trochu jinde a je blbost jet zbytečně 40 km a 40km zase zpět, abych si někdy předem natankoval (a vyhodil tim 10litrů benzínu z okna), když se v sobotu odpoledne jede kolem)
V předchozích letech dokonce hodně lidí jezdilo i nakoupit do Tesca hned vedle, tak bych to zase nehrotil.
Nakonec jsem i rád, že jsem při tankování ztratil kontakt s kolonou, jednou blbě dobočil a moh se konečně normálně projet a nemusel poskakovat přes hodinu na spojce.
 
dJn3o nejsem si jist tím časem ale myslím že se sele snědlo podstatně později než v 6, jináč sraz začal již ve čtvrtek, i když mnou oficiálně zahájený byl až v pátek cca v 9:30 kdo přijel v tento čas si jistě pochutnal, když dojdeš do kina o 2 hodiny později taky můžeš vytýkat jen sobě že už můžeš vidět jen titulky
Ja jen zareaguji na cas snedeni selete... My dorazili (6aut) z objektivnich duvodu nejak kolem trictvrte na osm v patek... Nejake maso jeste bylo, ALE, co mi bylo receno, ze jak nekteri videli prijezd vice aut, nekolik lidi se zvedlo a slo si PRIDAT maso, abysme jim to my, prave dorazivsi nesnedli!!! Renda vi, ze jsem posledni zbytky masa (ani ne pul kila) rozdelil pro sebe, mamu a manzelku s prckem, ktera se pak jeste dorazila klobasou). Vim, ze vse zorganizovat, aby to melo hlavu a patu neni lehke, ale detaily u masa se vyresit daji, at uz kytami, jak nekdo psal, nebo proste jen "na pridel"..., kdyz to maji lide "placene"... Opravdu ne kazdy muze prijet na zacatek srazu... Vse ostatni fajn!!!! A malinkata pripominka k vyhlasovani..., osobne bych uprednostnil deti..., je to na chvili a dospeli snaze vydrzi cekat, nez neposedne deti... Rendo.., tobe, tvoji pani a vsem, kteri se na prubehu a organizaci podileli i tak VELKE DIKY!!!! Prevazuji jen a jen pozitiva!!!!
 
@Wawris
Z plna s tebou souhlasim.
Co se tyce toho ze se lidi "zvedli a sli si pridat" jsem taky neco zaslechl.
A ano, ohledne tech kyt, nebo jinych casti masa jsem to psal ja a bavili jsme se o tom na srazu uz s vicero lidma.

Jinak co se tyce toho "zaplaceni za sele". My jelikoz jsme prijeli ve 2 (dvou - jako pocet lidi, ne hodina), tak jsme zaplatili logicky 400Kc a z prasete jsem nevidel ani 1 gram. Na stole jsem videl mozna akorat prazdny tacky a tu a tam nejakej odrezek kterej se hodil pro psa.

Co me ovsem zarazi je nasledujici vec ...
Renda v prispevku cislo #73 na mazdasrazech ohledne ceny vstupneho, viz. obrazek.
Takze prakticky vzato, my a vicero lidi sice zaplati za prase a dalsi veci, ktery jsou v tom asi zapocitany, ale dostaneme z toho co si zaplatime treba jen pulku, napriklad parkovani na pozemku langru. Koupil by si nekdo napriklad TV bez obrazovky za plnou cenu?

Prohlidl jsem si obrazky toho selatka, zajimalo by me kolik to sele melo plnou vahu masa, protoze tady mi pripada ze na takovou akci brat takhle mrnave sele, to se pak nedivim ze nestacilo.
A pak mi tu nekdo rekne ze je to moje chyba ze mam prijet driv?

Co jsem procital prispevky na foru mazdasrazu, tak uz posledne a je to tam zminovano dost casto, lidi nebyli spokojeni s Langrama a tento rok mi ukazal ze ja take nemohu byt spokojen.
 

Přílohy

  • Screenshot_2017-08-22-14-14-37.png
    Screenshot_2017-08-22-14-14-37.png
    355,5 KB · Zobrazení: 32
Poslední úprava:
@Wawris
Z plna s tebou souhlasim.
Co se tyce toho ze se lidi "zvedli a sli si pridat" jsem taky neco zaslechl.
A ano, ohledne tech kyt, nebo jinych casti masa jsem to psal ja a bavili jsme se o tom na srazu uz s vicero lidma.

Jinak co se tyce toho "zaplaceni za sele". My jelikoz jsme prijeli ve 2 (dvou - jako pocet lidi, ne hodina), tak jsme zaplatili logicky 400Kc a z prasete jsem nevidel ani 1 gram. Na stole jsem videl mozna akorat prazdny tacky a tu a tam nejakej odrezek kterej se hodil pro psa.

Co me ovsem zarazi je nasledujici vec ...
Renda v prispevku cislo #73 na mazdasrazech ohledne ceny vstupneho, viz. obrazek.
Takze prakticky vzato, my a vicero lidi sice zaplati za prase a dalsi veci, ktery jsou v tom asi zapocitany, ale dostaneme z toho co si zaplatime treba jen pulku, napriklad parkovani na pozemku langru. Koupil by si nekdo napriklad TV bez obrazovky za plnou cenu?

Prohlidl jsem si obrazky toho selatka, zajimalo by me kolik to sele melo plnou vahu masa, protoze tady mi pripada ze na takovou akci brat takhle mrnave sele, to se pak nedivim ze nestacilo.
A pak mi tu nekdo rekne ze je to moje chyba ze mam prijet driv?

Co jsem procital prispevky na foru mazdasrazu, tak uz posledne a je to tam zminovano dost casto, lidi nebyli spokojeni s Langrama a tento rok mi ukazal ze ja take nemohu byt spokojen.
Zase, budme soudni... Soutezit se dalo i v sobotu (obdrzet nejakou z cen, ktere se vice ci mene platily ze vstupneho), maso bylo probrano a obecne, dat 200/os chapu, i kdyby jen jako "podekovani" za usporadani srazu.. Urcite to neni prdel, stoji to cas, usili, premlouvani, smlouvani a delaji to zadarmo, pro nas ostatni a pro dobry pocit... V Sobeslavi jsem dal klukum taky rad za sebe 200Kc, i kdyz jsem nesoutezil a byl tam jednu noc (z rodinnych duvodu).. Alternativni vsutpne by se asi mohlo zavest, zalezi ale na spouste veci (organizace, souteze, vyroba jinych pasek atd)... Jak jsem napsal, bylo tam par much, ale celkove byl sraz, v ramci moznosti, velmi povedeny!!!
 
Zase, budme soudni... Soutezit se dalo i v sobotu (obdrzet nejakou z cen, ktere se vice ci mene platily ze vstupneho), maso bylo probrano a obecne, dat 200/os chapu, i kdyby jen jako "podekovani" za usporadani srazu.. Urcite to neni prdel, stoji to cas, usili, premlouvani, smlouvani a delaji to zadarmo, pro nas ostatni a pro dobry pocit...
Jasně, tohle já plně respektuju a taky souhlasím a také jsem napsal, že kdybych měl dát 300/osoba aby se tam o gril někdo staral po celý čas tak to neřeším ...
V sobotu jsem si zasoutěžil (tlačil auto), závodil s lidma, byla to sranda.
Co se týče cen, tady bych brzdil, plno z nich, byly sponzorské.

Ale vadí mi přístup, kdy jsem vznesl dle mě kritiku, která je akceptovatelná a dostal jsem na to reakci ve smyslu, "že mám přijet dřív", to je to co mi vadí a co mi na tom celém nepřijde košér.
 
@Wawris
Z plna s tebou souhlasim.
Co se tyce toho ze se lidi "zvedli a sli si pridat" jsem taky neco zaslechl.
A ano, ohledne tech kyt, nebo jinych casti masa jsem to psal ja a bavili jsme se o tom na srazu uz s vicero lidma.

Jinak co se tyce toho "zaplaceni za sele". My jelikoz jsme prijeli ve 2 (dvou - jako pocet lidi, ne hodina), tak jsme zaplatili logicky 400Kc a z prasete jsem nevidel ani 1 gram. Na stole jsem videl mozna akorat prazdny tacky a tu a tam nejakej odrezek kterej se hodil pro psa.

Co me ovsem zarazi je nasledujici vec ...
Renda v prispevku cislo #73 na mazdasrazech ohledne ceny vstupneho, viz. obrazek.
Takze prakticky vzato, my a vicero lidi sice zaplati za prase a dalsi veci, ktery jsou v tom asi zapocitany, ale dostaneme z toho co si zaplatime treba jen pulku, napriklad parkovani na pozemku langru. Koupil by si nekdo napriklad TV bez obrazovky za plnou cenu?

Prohlidl jsem si obrazky toho selatka, zajimalo by me kolik to sele melo plnou vahu masa, protoze tady mi pripada ze na takovou akci brat takhle mrnave sele, to se pak nedivim ze nestacilo.
A pak mi tu nekdo rekne ze je to moje chyba ze mam prijet driv?

Co jsem procital prispevky na foru mazdasrazu, tak uz posledne a je to tam zminovano dost casto, lidi nebyli spokojeni s Langrama a tento rok mi ukazal ze ja take nemohu byt spokojen.
Na srazu jsem nebyl, ale v tichosti sleduju tuto diskuzi... nicméně, nedá mi to. Jak můžeš srovnávat produkt (televize) se službou (sraz), kterou pro vás organizátor uspořádal, a která trvá, tuším, 4 dny?

Už na několikátém příspěvku tady plačeš, žes nedostal kousek selete, přestože jsi přijel o pár hodin později. Po prvotním přečtení tvého posledního příspěvku mi Tě bylo tak líto, že jsem měl chuť Tě pořádat o číslo účtu a těch 400,- Ti poslat. Obhajuješ se konskruktivní kritikou, ale přitom tu kritiku a reakce na příspěvky podáváš vcelku agresivně. Alespoň na mě to tak působí. Možná tak prostě píšeš a při osobním setkání by Tvá slova vyzněla trochu jinak... ale kdoví. To, že lidi myslí jen a jen na sebe je velice smutné, viz invaze na zbytek selete při pohledu na přijíždějící - bohužel se to děje všude a bohužel i mezi přáteli. Zkus se nad to ale povznést a podívat z jiného pohledu. Toto není žádná zahradní grilovačka s partou kamarádů, kde znáš přesný počet lidí a kdy cca všichni dorazí ve stejnou dobu. Ten sraz je organizovaný amatérsky (v malém počtu s nízkým vstupným) a pro velký počet lidí s vcelku pestrým harmonogramem a pouze z vlastní vůle organizátora bez jakékoliv motivace se na tom nějak obohatit. Je velice složité a komplikované dosáhnout toho, aby všichni byli spokojení, přestože má každý specifické požadavky a potřeby. V tvém případě to může být třeba dostatek selete i když oslava začala již dříve (a upřímně nemáš právo se zlobit, že sele na tebe nezbylo, přestože jsi předpokládal, že po tvém přijezdu ještě bude). K chybám určitě došlo a vždy docházet bude... Nad kritikou, která je však vhodně podaná, se organizátor jistě zamyslí a uvidí, zda je v jeho silách a možnostech akci příště vylepšit. Ale hádat se např. o to, že skupina/rodina přijela jedním autem a další jednotlivci vlastním autem... vůbec nechápu o co jde? To chcete, aby si organizátor najmul lidi, co se tady o ty detaily budou starat? Tak to se připravte na mnohem větší pálku než 200,- za účast... a s platbou předem.

Za mně ži můžu jenom říct, že zorganizovat takovou akci pro velký počet lidí je fakt mazec. Navíc o těch lidech ani nevíš, zda všichni přijdou, přip. zda jich nedorazí 2x tolik. Pokud se nepletu, tak za tento sraz se platilo až na místě. Nějaká registrace asi byla, ale kolik lidí opravdu nakonec přijelo? (víc vs. míň => netuším). Chce to trochu více respektu. Všichni můžeme být jenom rádi, že existujou lidi, co takové akce pořádají.
 
Poslední úprava:
Jasně, tohle já plně respektuju a taky souhlasím a také jsem napsal, že kdybych měl dát 300/osoba aby se tam o gril někdo staral po celý čas tak to neřeším ...
V sobotu jsem si zasoutěžil (tlačil auto), závodil s lidma, byla to sranda.
Co se týče cen, tady bych brzdil, plno z nich, byly sponzorské.

Ale vadí mi přístup, kdy jsem vznesl dle mě kritiku, která je akceptovatelná a dostal jsem na to reakci ve smyslu, "že mám přijet dřív", to je to co mi vadí a co mi na tom celém nepřijde košér.
Kazdy prijel dle svych moznosti... Je jasne, ze kdyz se tam clovek pul roku tesi, neprijede v sobotu ve tri, i kdyz by mohl ve ctvrtek v devet vecer, napr. Povznesl bych se nad to..
 
Jak můžeš srovnávat produkt (televize) se službou (sraz)
Fajn, chceš službu, máš ji mít, přijdeš na koupaliště odpoledne, zaplatíš jinou sumu, než ti kteří přijdou ráno, chceš další službu máš ji mít, půjdeš do solárka, zaplatíš cenu za dobu po kterou tam budeš a další a další, pro ty co se chytají slova (v tomto případě TV), šlo o ukázku.
Pokud chceš službu, fajn, přijdeš na solárko například, z kupříkladu z tebou 2 objednaných hodin, tam budeš jen 1 hodinu, protože za tebou pak přijde provozovatel, že se mu tam kvůli tobě nechce být. Lepší?
V konečným důsledku je to v podstatě totožné, jako s tou TV, dostaneš polovic toho co sis zaplatil.

Pokud by jsi četl mé příspěvky, tak by jsi předpokládám musel pochopit a opakuju to již po několikáté a asi zbytečně, nejde mi o sele, jako o jídlo, ale o přístup Rendy, jak se postavil k mé kritice, když jsem mu navrhnul, aby příště dal sele, maso nebo cokoli jiné na rošt/gril/oheň později.
Jeho odpověď, máš přijet dřív ...

Nějaká registrace asi byla, ale kolik lidí opravdu nakonec přijelo? (víc vs. míň => netuším).
Ano, probíhala registrace na stránkách mazdasrazu, právě kvůli tomu, resp. bylo to zmiňováno jako důvod proč jsou registrace, právě kvůli tomu aby se vědělo kolik objednat masa/jak velké sele pro účastníky.
A to sele, prostě neodpovídalo, to ať se na mě nikdo nezlobí.
Po prvotním přečtení tvého posledního příspěvku mi Tě bylo tak líto, že jsem měl chuť Tě pořádat o číslo účtu a těch 400,- Ti poslat.
Na toto nehodlám nijak dlouze reagovat, viz. plno příspěvků co jsem napsal, nejde mi o maso ani o peníze, nýbrž jsem také už několikrát napsal, že bych zaplatil klidně 300,-
Zkus se nad to ale povznést a podívat z jiného pohledu. Toto není žádná zahradní grilovačka s partou kamarádů, kde znáš přesný počet lidí a kdy cca všichni dorazí ve stejnou dobu. Ten sraz je organizovaný amatérsky (v malém počtu s nízkým vstupným) a pro velký počet lidí s vcelku pestrým harmonogramem a pouze z vlastní vůle organizátora bez jakékoliv motivace se na tom nějak obohatit. Je velice složité a komplikované dosáhnout toho, aby všichni byli spokojení, přestože má každý specifické požadavky a potřeby.
Přečti si mé předchozí příspěvky, zjistíš že tohle plně akceptuju, vím že je to náročné, psal jsem již několikrát, že s pořádaním srazů mám také své zkušenosti a mám pro tu náročnost pochopení.
Úplně původně jsem se ani celkově nechtěl vyjadřovat, k proběhnutému srazu, ale nakonec jsem se rozhodl že sraz ohodnotím komplexně, jak pozitiva, tak negativa, což jsem také udělal, můžeš si přečíst to hodnocení, které jsem napsal a pak mi řekni jestli je psáno agresivně, děkuji pěkně.

Kazdy prijel dle svych moznosti... Je jasne, ze kdyz se tam clovek pul roku tesi, neprijede v sobotu ve tri, i kdyz by mohl ve ctvrtek v devet vecer, napr. Povznesl bych se nad to..
@Wawris oceňuji, že jsi schopen se bavit jako jeden z mála bez invektiv.
Přesně jak říkáš, člověk se těší a ač by chtěl přijet ve čtvrtek, tak to práce nedovoluje a byl jsem odkázán stejně jako přítelkyně, přijet až po práci.
 
Poslední úprava:
NEHADEJME SE!!! Jsme jedna grupa se stejnym zajmem... Sice mame na neco odlisny nazor, ale respektujme se navzajem a "neutocme" na sebe...
 
Já vím co obnáší organizace srazu. Podílel jsem se na organizaci srazu motorek a to je teprve sranda.(to už jde rodina stranou a máte obavy aby jste na nic nezapomněli) Proto uznávám všechny organizátory. Neni to sranda.
Ale myslím, že třeba grilování by mohlo proběhnout až v sobotu, kdy většina už dorazila a určitě negrilovat v čase obědu, kdy dospělý člověk si dá min.250g masa plus příloha. A to potom už neni zapotřebí sele, ale prase.(bylo výborný)
PS. Možná přístě dát před srazem pár návrhů a udělat kompromis a nebo to nechat tak jak to je, stejně bych zase přijel. ;)
Určitě bych tady žádné řádky nebral jako urážku,vždyť jsme lidi ku*ňa.
Hlavně zdravííí.
 
Já jsem na srazu taky nebyla a jak to tady tak čtu, tak mi to ani není tolik líto. Ale co tu bylo před srazem napsáno "podle počtu registrovaných účastníků se objednává sele na gril, nechceme jídlo vyhazovat a nechceme aby se na někoho nedostalo" takže se nejspíš hodně lidí neregistrovalo a proto to dopadlo jak to dopadlo, příště se už radši registrují všichni a je to, každý jednu porci a vyjde na všechny, ač já jsem pažravá, nenapadlo by mě si jít přidat, to je jasný, že když si někdo naloží 3x, že je to na úkor někoho, to se divím, že to tak někdo dělal :eek:
 
Nevim, me to bylo tak podano, ze jak se objevilo na brane nasich 6 aut, co jsme jeli spolu, ze se nekteri zvedli a sli si "pro nasup"... Ja s rodinou jsme trochu masa meli, jak ostatni, co se mnou prijeli, netusim... Jen teda neni pravda, ze v sest nebylo maso..., ja ho jedl nekdy v osm, jak jsem psal... Ale to uz je jedno, priste prijedu driv, kdyz mi to prace umozni a je vystarano..
 
Nevim, me to bylo tak podano, ze jak se objevilo na brane nasich 6 aut, co jsme jeli spolu, ze se nekteri zvedli a sli si "pro nasup"

Tohle je vážně pecka, smutný, ale klasický Český chování




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To nám kolem 7 večer bylo řečeno, že už nic není. Tak pak člověk přemýšlí nad tím jestli to nebyl záměr. Nebo já už nevím no. Jak říkáš @Raduli klasické České chování...
 
Neuvěřitelný kolik lidí dokáže z nějakýho blýho kousku prasete dělat drama jak telenovelu :D

Osobně jsem byl na sraze už od čtvrtka odpoledne až do neděle do odpoledne a prase bylo opravdu jedna z posledních věcí, co mě během těch 4 dní zajímaly. :wideyed:

Grilování probíhalo normálně jako každý jiný grillování prostě se prase točí na ohni a postupně se odkrajuje maso, který je hotový a na hromádkách dává mezi lidi u stolů. kdo chce jí, kdo nechce nejí, prostě no stress. :happy:
Já sám sem si vzal asi tak 2-3 plátky mezi chleba a jel se vyválet do aquaparku. :cool:
Je naprosto přirozený, že se prostě za nějakou dobu maso sní a nikdo nikdy předem nemůže odhadnout, jestli se sní rychlejš nebo pomalejš.

Řešíte to tady, jak kdyby vám někdo ukrad hračku na hřišti a to je fakt akorát k smíchu.

Je to snad sraz aut Mazda a lidí co se kolem nich motaj je to o tom podělit se o zážitky o zkušenosti různý tipy atd a ne sraz "jdeme se nažrat nic jinýho nás nezajímá"....o_O
 
Víš tady jde hlavně o princip. Před srazem byl každý uháněn, aby se registroval, aby vše bylo ok, aby nic nechybělo atp... A je docela běžné a lidské, že když očekáváš něco, cokoliv nemusí to být prase zrovna a nedostaneš co ti je deklarovano, tak tě to docela zaskočí a jsi zklamaný. Navíc to dorazí když tě v zápětí začne vyhazovat nekolik lidí, že tam nemáš co dělat. Nevim jak by se to libilo tobě, tebe asi všichni znají? Mě to docela rozsekalo a i fakt zamrzelo, sme jedna banda. Navíc sem dalšího zjeba dostala v noci v kempu že tam nemam co dělat. To bylo na dobrou noc super. Takže celkový dojem z toho večera byl velice rozpačitý. Takové přivítání sme nečekali. Navic jsem dnes měla scuka s kamaradkou, která byla s manželem na srazu a ta mě říkala, že raději odjeli protože byli také vyhazování z kempu a že jsou za to rádi. ;) My se tomu rozhodli dát aspoň šanci. ;)
 
Řešíte to tady, jak kdyby vám někdo ukrad hračku na hřišti a to je fakt akorát k smíchu.

Víš Deri, kdybych chtěl byt tim "ditetem" ja tu rikas, tak bych se taky klidne po prijezdu mohl sbalit a zacit delat bordel primo na miste a kazit vsem ostatnim sraz, jelikoz jsem to hodil za hlavu a jak je zmineno nas po prijezdu jeste 3x vyhazovali ze tam nepatrime, nechali jsme to byt a sli jsme si popovidat za Tomem (@TomT) ktery sedel u sve chatky. Pote jsme sli do vinarny si dat neco na jidlo protoze jsme meli hlad.

Tak a ted mi rekni, kdyz se tu ohanis tim jak jsme mazdari a jedna grupa, to ze lidi vidi ze prijizdi dalsi, tak se zvednou a jdou hned vsechno doslova "sezrat", to ti detinske nepripadne?
Pak mi tu vypravej o mazdarech a spolecnych zajmech.

@Raduli to oznacila dobre, proste klasicti Cesi.
 
Abych si nepřipadal jako dezertér, tak jsen kemp neopustil a hlavně abych o něco nepřišel a po srazu se dozvím, že se jezdilo pro benzin, koupat,opláchnout auta. Taky jsem to chtěl absolvovat.Nikdo nic neřekl a to jsem se ptal.(asi né těch co jeli) Tak k Čemu tam byl megafon.
Nebo snad každý za sebe?
Ponaučení pro přístě.
Ale pořád převládá dobrý pocit.;)
 
Back
Top