• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Parkovací kamera

Vlastik58

nový člen
7
V autorizovaném servisu stojí (rear, parking) kamera cca 15.000,- Kč včetně montáže, samozřejmě s dynamickým naváděním. V Číně je k máni za 500,- až 1.000,- Kč (drát i bezdrát). Přes ebay ji nabízí Číňan na model 2017 KF, ale ve skutečnosti je to na starší modely. Na českých e obchodech mi nabídli kameru, ale jen s tím, pokud se vleze do osvětlení SPZ, což se nevleze ( zde cena 1.200,- Kč). Má někdo zkušenosti nebo si ji nechal už namontovat? Na fóru jsou různá témata o couvacích kamerách, ale vždy jen na starší modely.
 
Já ji dostal zdarma k autu, když jsem jej kupoval, tak pokud se teprve chystáš cx kupovat, zkus to ukecat
 
Auto jsem koupil loni v červnu a kameru jsem chtěl, ale ještě ji nenabízeli, nemohl jsem ji ani přikoupit jako doplněk (mám Attraction). Prostě nebyla. Nabízeli ji jen v té nejvyšší verzi. Stejně je to divný, když všechny dodávky mazdy KF do USA kamery měly ( kámoš ji kupoval v NY i s kamerou)...
 
Já ji kupoval o měsíc později v Challenge a normálně mi ji tam dali (montáž origo kamery tady u dealera, ne v Hirošimě), i když v ceníku taky nebyla možná. Ale zas jsem chtěl ještě mlhovky domontovat a to nejdřív slíbili a pak řekli, že to nejde vůbec dokoupit. To by mě zajímala situace teď s jejich dokoupením, když na ebay jsem je viděl již dávno: No a v americe by to asi bez kamery už nikdo nechtěl, navíc tam mají být snad od příštího roku povinně ve všech autech.
 
Po marných pokusech o zprovoznění parkovací kamery jsem proměřil o kabeláž od MZD ke konektoru v kufru, vodiče vedou a hlavně vedou na ty piny, na které jsem připojil couvací kameru. Přesto se obraz na displeji po zařazení zpátečky nezobrazí.
 
Někde jsem četl že po instalaci kamery je potřeba odpojit baterku na pár vteřin.Pak by mělo vše fungovat za předpokladu,že je vše správně zapojeno.
 
Jednu originální mám doma navic. Pokud by měl někdo zájem. Kamera se musí doprogramovat v IC, aby vše fungovalo 100%.
 
Po marných pokusech o zprovoznění parkovací kamery jsem proměřil o kabeláž od MZD ke konektoru v kufru, vodiče vedou a hlavně vedou na ty piny, na které jsem připojil couvací kameru. Přesto se obraz na displeji po zařazení zpátečky nezobrazí.
Musíš doprogramovat v IC a pak ti to pojede
 
Jednu originální mám doma navic. Pokud by měl někdo zájem. Kamera se musí doprogramovat v IC, aby vše fungovalo 100%.
Otázka je za kolik by byla a potom, kde se dá přeprogramovat. Kouknul jsem se na tvá fota, elektrické sedačky v tvém autě jsou originál nebo dodatečně montované? :) Vypadá to dost dobře :)
 
Otázka je za kolik by byla a potom, kde se dá přeprogramovat. Kouknul jsem se na tvá fota, elektrické sedačky v tvém autě jsou originál nebo dodatečně montované? :) Vypadá to dost dobře :)
Kameru pustím za 3tis. Přijde mně to jajo fér cena. Kamera se jako taková neprogramuje. Programuje se IC (instrument cluster). Jedná se o jeden bit, který kameru povolí a pak začne fungovat v systému a vidíš ji na monitoru. 20180513_114618.jpg 20180513_114232.jpg 20180513_114248.jpg
 
Ta kamera je komplet aj s kabelazou? Staci len zapojit niekde na nejaky konektor v aute a pojde? Alebo treba nejaky zasah do elektroinstalacie? Vies ju aj namontovat a spojazdnit?
 
Pokud máš přípravu na kabelech, tak je to super. Záleží na výbavě vozu. Pokud není příprava, tak musíš protáhnout kabeláž až do palubky. Zkus na servise dotaz, že máš origo kameru, za kolik by ti to nainstalovali. Je to cca 4hod práce, pokud budou dělat kabeláž (tu si objednaji). Myslím, že by si měli vzít za práci 2tis a 1tis Kč kabely.
 
A sam to nezistim nejako? Kde by som mal hladat a aky konektor? Mam atraction vybavu...
 
Tak jsem to omrkl a vypadá to tak, že chybí cca 1.5m svazku, a to od kamery ke konektoru na viku kufru. Na obrázku je odchozí konektor. Stačí nachystat 7 drátu + piny a osadit female konektor. Screenshot_20180513-130301.png 20180513_124600.jpg 20180513_130639.jpg
 
Takze ak na dverach kufra najdem volny velky biely konektor tak je to kabelaz pre kameru? A nie na el.otvaranie kufra?
 
Je to sdruženy konektor. Nejenom pro kameru. Ve vlaknu jsem přiložil popis konektoru, kde je vidět na co je který drát. Keyless, otvírání kufru, brzdy, obrysové.... atd
 
Za nějaký peníz připravím svazek do víka kufru, ale to si ještě musím rozmyslet. Takže nic neslibuju. Nechce se mně do toho.
 
Pokud nemáš žádné zkušenosti s Forscanem nebo s necim podobným, tak to sám asi neudelas. Nebo se tím můžeš prokousat na fórech. mazda3revolution.com Dojeď a naprogramuju ti to
 
Back
Top