1. Aby bylo snadnější používat naše webové stránky, používáme soubory cookie. Protože však Evropská unie ve své nekonečné moudrosti stanovila povinnost jasně vás o této skutečnosti informovat, činíme tak tímto textem. Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním souborů cookie. Zde se dozvíte více.
 2. Podložky pod RZ s logem MazdaKlanu

  Ahoj Host, naši členové neúnavně vymýšlejí, kromě již několika realizovaných dodávek kvalitního oblečení, další identifikační znaky s logem MazdaKlanu, tentokrát se jedná o podložky pod RZ. Pokud máš zájem, hlasuj v anketě tamtéž.

elektrika Parkovací senzory

Diskuzi v 'Mazda6 (GH)' zahájil Stanislav129, 12. 10. 2017.

 1. Stanislav129

  Stanislav129 nový člen

  5
  0
  1
  zdravím chcel by som sa spýtať či má niekto skúsenosti alebo by mi vedel poradiť, mam mazdu 6 GH wagon 2011
  nemám parkovaciu kameru, ale ako som sa dočítal v manuáli mal by sa mi na displeji navigácie objaviť obrázok auta a čiary znázornujúce hranicu od bariéry ale buď sa mi nič na displeji nezmení alebo keď zapnem kameru tak logicky mi zčerná obrazovky nakolko tam kamera nie je.
  vedel by mi s tým niekto pomôcť?
   
 2. Doofer

  Doofer moderátor Člen týmu

  940
  508
  93
  moc nechápu co teda máš a nemáš. píšeš, že nemáš parkovací kameru = nic se ti nemůže zobrazovat. v další části naopak zmiňuješ černou obrazovku, když kameru zapneš... zkus to trochu upřesnit
   
 3. SimcsJb

  SimcsJb nový člen

  25
  6
  3
  Ta černá obrazovka s hranicemi je když budeš mít parkovací senzory od výroby.... Má na palubní desce tlačítko na zapínání a vypínání.
  Dokupované a doinstalované pouze pípají :)
   
  Stanislav129 se to líbí.
 4. Stanislav129

  Stanislav129 nový člen

  5
  0
  1
  aha diky, bol som v tom, že sú originál senzory, ale keď som pozeral manuál tak tam nebolo žiadne iné nastavenie ako to čo mi ukazuje, aby som sa vyjadril presnejšie v manuáli v sekcii nastavenie sú presne tie nastavenia čo mám ja na displeji ale zároveň je v ďalšom bode písané, že by sa mali senzory na displeji ukázať automaticky, ale mne sa nič neukazuje,ale keď som odpojil baterku a dával novú tak sa mi tam presne ten obrázok auta so vzdialenosťami ukázal, asi na sekundu iba a hneď zmyzol. v obrázkoch prikladám o čom hovorím obrázok z manuálu ohľadom nastavení a aj obrázok, ktorý mi "chýba" nastavenia mám presne takéto (šak aké iné keď je to manuál k môjmu autu)
   

  Přiložené soubory:

 5. Stanislav129

  Stanislav129 nový člen

  5
  0
  1
  ano nemám parkovaciu kameru takže keď zapnem funkiu zadnej kamery a vaskočí mi čierna obrazovka tak mi je jasné prečo to je, ale išlo mi o to, že podla manuálu by malo automaticky naskočiť na displeji ikona auta a zobrazovanie vzdialenosti ohladom parkovacích senzorov ale nič mi neukazuje, dúfam, že už som to lepšie vysvetlil
   
 6. Petapr

  Petapr výkonný člen KLANu

  297
  121
  43
  A senzory fungují normálně? tzn. že pípají v závislosti na vzdálenosti od překážky?
   
 7. Stanislav129

  Stanislav129 nový člen

  5
  0
  1
  ano
   
 8. Milda6

  Milda6 rodinný člen KLANu

  816
  282
  63
  Zrejmě dávají signál jen do repraku a ne do displeje. Zkontroluj kabely.
   
 9. SimcsJb

  SimcsJb nový člen

  25
  6
  3
  No, dle mých zkušeností, záleží na výbavě. Jestli je parkovací senzor už od výroby, tak by se měl zobrazit v navigaci. Jestli je doinstalovaný, tak jenom pípá. Já mám M3 Challenge (senzory doinstalovali) a svezl jsem se i M3 Revolution (sensory z továrny). Chování senzorů je rozdílné.
   
 10. Rajty

  Rajty člen KLANu

  70
  49
  18
  Spritmonitor.de
  Ahoj, mám dojem, že M6 GH nikdy v žádné výbavě u nás neměla zobrazování vzdálenosti na displeji dle parkovacích senzorů.. ten návod, který jsi sem dával, je asi z americké verze (?)
   
 11. tkm

  tkm člen KLANu

  82
  34
  18
  Stanislav129 - máš Casku, stačí dorobiť kameru a dotiahnuť do rádia. Potom máš obraz.
   

Sdílet tuto stránku