• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Pneumatiky

Jaké letní pneu 225/45 R18 pro lehce sportovní jízdu ? (každý 2 hlasy)


  • Celkem voličů
    38

r6d3k

výkonný člen KLANu
206
Jaké pneumatiky máte na vašich autech nebo jaké jsou Vaše oblíbené či jakou značku preferujete? ;)
 
Continental. Jezdím na nich už nějaký ten pátek a spokojenost :)

Send from Galaxy Note 4 using Tapatalk
 
letné - Dunlop SP Sport 9000 a rozhodujem sa aktuálne o nových pneu, bud Dunlop SP Sport Maxx RT alebo Continental ContiSportContact M3

zimné neviem, ale ešte stále sú na aute :rolleyes:
 
Já teď vybírám letní obutí a rozhoduji se mezi Goodyear Efficient Grip Performance a Dunlop Sport BluResponse...Ještě připadají v úvahu Continental ContiPremiumContact 5 :)
 
Posledních 10 let obouvám většinou nizkoprofilové Dunlopy, sedí skvěle, ale směs měkká - nic nevydrží. Asi koupím příští rok Conti 5.
 
Mohu doporučit Sava Intensa UHP na GH fungovali skvěle v rozměru 225/45/18 a teď mám novou sadu Nexen NFera SU1 a taky slušné, ale Sava byla tišší. Zimu řeším buď Dunlop nebo Michelin v rozměru 205/60/16.
 
Já mám od dřívějška hrozné zkušenosti s Matador Hectorra - jakmile se trochu ojely a zahřály, začal se oddělovat běhoun od kostry. Dvě různé sady v rozmezí pár let skončily úplně stejně.
 
Já byl v na zimu vždy spokojen s Continental TS830 (už starý vzorek). Na vodě "pištěly", ale jinak dobré za všech podmínek. Teď po zkušenostech s Nokian WR A3 bych už neměnil. Super guma za super peníz, a vzorek za zimu (cca 13tis. km) skoro nezmizel. Jednoznačně doporučuji. (205/55 16)
Léto jsem byl spokojený s Nokian Line, ale vzorek se hodně rychle ztrácí (205/55 16). Teď jsem zvědav na Dunlop sport maxx RT (225/45 17 na GH). Bude se testovat mimo jiné i v různých serpentinách po Evropě, takže po sezoně dám určitě info, jak dopadly :cool:
Jinak jsem zastáncem toho, že pokud si běžný uživatel kupuje gumu, tak pokud vybere prověřenou značku, nemůže šlápnout vedle. Samozřejmě hlavním parametrem u výběru, je stáří pneu (DOT) ;) No a my co máme rádi ostřejší jízdu a řezání zatáček už musíme koukat po vybraných kouscích :)
Ještě mám špatné zkušenosti se šípovými Goodyear. Více druhů. Větší hluk v kabině jsem nezažil..
 
Poslední úprava:
Na Toyotě jsem byl spokojenej s Dunlopy a Pirelli. Teď mám na Mazdu objednaný Bridgestony Turanza T001 (byly tam ty samý skoro, jen E30, ale hodně sjetý už), zítra přijdou, tak uvidíme...
 
Na MPS dávám Bridgestone Potenza RE050 215/45/R18 93Y. A pěkně voní, když jsou zahřáté:rolleyes:
 
Já už druhou sezonu jezdím Nokian zLine 225/40R18 Naprosto parádní pneu. Jak na suchu tak na vodě maj super přilnavost a ani ve slušnym potoce přes silnici (kdo byl loni na pálavě, tak ví) žádnej sebemenší náznak aquaplanningu. :)
Super poježdění je s nima i při dynamický jízdě serpentinama atd, kde jsou pěkně čitelný a postupně vás na blížící se limit plynule upozorní takovym svistem než začnou pískat, takže žádný náhlý ustřelení nebo něco podobnýho. :)
Kdybych je nezk**vil ježděnim na autodromech, tak by mi asi i celkem dlouho vydržely, bohužel na autodrom nejsou moc stavěný :D
NT_product-image_zLine.png
 
Tak je to doma - cez víkend som dával nové letné pneu na prednú nápravu, Michelin PRIMACY 3 225/45 R18 95Y ROF (runflaty, pretoze namiesto rezervy vozim subwoofer + opravnú sadu s kompresorom)

Na zadnú išli Dunlop SP Sport 9000 225/45 R18 (pôvodne z prednej nápravy, tu ešte jednu sezónu vydržia).
 
Zrovna vybírám co si tam obuju poměr cena a kvalita na 225/45 r17 koukám na Sailun atrezzo zsr... Ale nemám snímá zkušenost slyšel jsem ze dobrý ale nevím... Tak zda máte někdo zkušenost v testech jsem je nikde neviděl a nenašel...
 
Spravil som na nich len jednu jazdu SR->CR, zhruba 550km, ale nezda sa mi ze su menej komfortné, zatial pohoda
 
Zrovna vybírám co si tam obuju poměr cena a kvalita na 225/45 r17 koukám na Sailun atrezzo zsr... Ale nemám snímá zkušenost slyšel jsem ze dobrý ale nevím... Tak zda máte někdo zkušenost v testech jsem je nikde neviděl a nenašel...
Nevím, já jsem takovej skeptik ohledně těchto "no name" pneu. Zastávám, že na gumách se šetřit nemá ;) Za mě mohu doporučit v rozměru 225/45 R17 ty Dunlopy, jak jsem psal nahoře (Dunlop Sport Maxx RT). Zatím neskutečná spokojenost :cool:
 
Já mám na předku Uniroyal Rainsport 3 225/40 a na zadku Hankook K120 225/40, vybíral jsem podle referencí. Zatím najeto asi 500 km a je to klidnější jízda oproti zimákům Michelin PilotAlpin 215/45. Uvidíme až začne pořádně pršet, jak budou sedět :)
 
Tox: Ty Hankook Ventus V12 EVO2 K 120 mám momentálně na zadku v 225/45 R17. Taky super pneu, ale s výdrží mám výhrady. Za sezónu na předku se úplně otrhaly hrany :rolleyes:
Tak napiš pak i tvoje zkušenosti s výdrží, na MPS jim taky dáš určitě pokouřit :cool:
 
Back
Top