• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Pneumatiky

Jaké letní pneu 225/45 R18 pro lehce sportovní jízdu ? (každý 2 hlasy)


  • Celkem voličů
    36
Od toho väčšia blbosť je už iba zjazdiť zimné pneu v zime.
Tomu konkuruje už iba vyhodenie zimných pneu do odpadu s 4 milimetrovym dezenom,
veď pod (s) 4 mm-ový dezén, už by zimné pneu nemali byť používané v zime. :confused:

zrovna včera jsem vyhodil dvě Nokian A3 s krásným vzorkem na prostředku a krajema skoro bez vzorku. A udělám to kdykoliv znovu rád. Vzhledem k tomu, že jedna pneu je cca cena jedné nádrže a že ta pneumatika je jediné, co spojuje auto se zemí, nepřijde mi to jako vyhazování peněz.
 
Jazda na plny plyn vo vsetkych 3 pripadoch.
Strieborna 4008-čka 4x4 , letne pneu Bridgstone Dueller
Hneda 3008-čka 4x2 , zimne pneu Dunlop Winter Sport
Biela 3008-čka 4x2 , celoročne Conti Cross Conntact

14618675_7574f07a386711c91efa54a19e8aad28_wm.gif

Viditelne najlepsie dopadli celorocne Conti Cross Contact, lebo ........ Advanced Grip Control v Auto roka Peugeot 3008
ma kalibrovany grip control na vlastnosti celorocnych pneu.

Na aky typ pneu su kalibrovane AWD , FWD a ESP v nasich mazdach ?

Vie to niekto ?
 
Jazda na plny plyn vo vsetkych 3 pripadoch.
Strieborna 4008-čka 4x4 , letne pneu Bridgstone Dueller
Hneda 3008-čka 4x2 , zimne pneu Dunlop Winter Sport
Biela 3008-čka 4x2 , celoročne Conti Cross Conntact

Zobrazit přílohu 8136

Viditelne najlepsie dopadli celorocne Conti Cross Contact, lebo ........ Advanced Grip Control v Auto roka Peugeot 3008
ma kalibrovany grip control na vlastnosti celorocnych pneu.

Na aky typ pneu su kalibrovane AWD , FWD a ESP v nasich mazdach ?

Vie to niekto ?
I kdyby měli všechna auta stejný gumy, tak tu zatáčku projedou každý jinak.
 
Sú kalibrované na naše mozgy!!!
Maš na mysli :
Pojem kalibrace
• v psychologii a v neurolingvistickém programování metoda pro rozpoznávání expresivity či adaptivity člověka,
jeho vnitřního duševního stavu,
psychiky a osobnosti pozorováním jeho paraverbální a nonverbální komunikativity,
mimiky, gestikulace, tónu hlasu a analýzou jeho vnějších tělesných signálů a symptomů,
tedy rozborem jeho expresivní nonverbální komunikace.
:eek:
 
Áno, presne tak.

Avšak v tom prípade nemá ani tvoj príspevok o kalibrácii pneu vôbec zmysel :cool:

A nedávno sa mi aj zdalo, že paraverbálne a nonverbálne komunikujem s podvozkom môjho auta a ten ma poprosil o kvalitnejšie pneumatiky a nové disky, najlepšie červeno-čierne. :D
 
Áno, presne tak.
Avšak v tom prípade nemá ani tvoj príspevok o kalibrácii pneu vôbec zmysel :cool:
A nedávno sa mi aj zdalo, že paraverbálne a nonverbálne komunikujem s podvozkom môjho auta a ten ma poprosil o kvalitnejšie pneumatiky a nové disky, najlepšie červeno-čierne. :D
Informacie o kalibracii systemu Advanced grip (nie pneu) od Peugeot, aj Gif obrázok a text, som iba pretlmocil zo zahranicneho odborneho media.
So mnou, para-non..verbalne nekomunikuje mazda, takze radsej ostanem v tomto linku pri pneumatikach.
 
Nedokazu posoudit, ja koupil Dunlop Sport Maxx RT 215/50 R17 a jsem maximalne spokojenej. Hluk, grip super, vydrz se ukaze casem

Ale s RT2 bys asi nemel udelat chybu. Jde jen o to, je li ten rozmer legal zapsany v TP
 
Nedokazu posoudit, ja koupil Dunlop Sport Maxx RT 215/50 R17 a jsem maximalne spokojenej. Hluk, grip super, vydrz se ukaze casem

Ale s RT2 bys asi nemel udelat chybu. Jde jen o to, je li ten rozmer legal zapsany v TP
No jestli jsem to dobře pochopil, tak by neměl být problém ho tam nechat dopsat...
 
Já asi budu kupovat toto http://www.czpneu.cz/detail/G12693817 jsou to ty Dunlop SportMaxx RT 2 225/45/R17 jako má @Natural ,ale asi bych vzal tuhle verzi XL MFS. Pokud jsem se nepřehlídl, tak by měly i mít menší hluk. Co si o tom myslíte? CO na to @Vitus ? :) Já myslím, že budou gut, ne?
MFS je pouze označení, zda má pneu ochranu ráfku (u 17" Dunlopů bych řekl standard :) ). Co se hlučnosti týče, tak zesílené XL ji mají papírově stejnou, jako nezesílené respektive je to označení "extra load" - pneu má vyšší zátěžový index (v tomto případě 94 vs. 91). Takže bude spíše XL teoreticky tvrdší a hlučnější (málokdo rozpozná).
S jízdními vlastnostmi budeš určitě spokojen, jako @Vitus s eRTéčkama :)
 
MFS je pouze označení, zda má pneu ochranu ráfku (u 17" Dunlopů bych řekl standard :) ). Co se hlučnosti týče, tak zesílené XL ji mají papírově stejnou, jako nezesílené respektive je to označení "extra load" - pneu má vyšší zátěžový index (v tomto případě 94 vs. 91). Takže bude spíše XL teoreticky tvrdší a hlučnější (málokdo rozpozná).
S jízdními vlastnostmi budeš určitě spokojen, jako @Vitus s eRTéčkama :)
A co tě zápis do TP? Resil jsi to?

Odesláno z mého ONEPLUS A3003 pomocí Tapatalk
 
Ja jezdim na letnich, ale v Praze a Strednich Cechach zrovna moc snehu neni. A ten mraz je tu asi jen okrajove vyjimecne.

Ale jezdeni na letnich nemusi byt automaticky brano jako neco nezodpovedneho.
 
Ja jezdim na letnich, ale v Praze a Strednich Cechach zrovna moc snehu neni. A ten mraz je tu asi jen okrajove vyjimecne.
Ale jezdeni na letnich nemusi byt automaticky brano jako neco nezodpovedneho.
Ale teplota vozovky aj vzduchu je pod 7 st. C a to sa v mediach povazuje uz za hranicu, pod ktorou s musia menit pneu na zimne... ci nie ?

Ja by som za nezodpovedne uz urcite povazoval vyjazd s letnymi pneumatikamiu na cesty, v dobe ked sa moze vyskytnut a dokonca je na cestach sneh, brečka.
vid moj odkaz na hromadnu havariu
 
Ale teplota vozovky aj vzduchu je pod 7 st. C a to sa v mediach povazuje uz za hranicu, pod ktorou s musia menit pneu na zimne... ci nie ?Ja by som za nezodpovedne uz urcite povazoval vyjazd s letnymi pneumatikamiu na cesty, v dobe ked sa moze vyskytnut a dokonca je na cestach sneh, brečka.vid moj odkaz na hromadnu havariu

jasně, můžeš si teď honit triko, že jezdíš na zimákách, když nastane vyjímečná situace :) Já už bych tady tohle téma nevytahoval......
 
Back
Top