• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Pneumatiky

Jaké letní pneu 225/45 R18 pro lehce sportovní jízdu ? (každý 2 hlasy)


  • Celkem voličů
    38
Se sportovníma měkkejma letníma pneu (TW 140) nemám problém :finger: na provozní teplotu si je zahřeju dost rychle. :cool:
S nějakejma "long life" pneu s TW 300+ bych byl v mrazech opatrnější. :confused:

Neberu teda ten extrém z posledních dnů kdy místy napadalo půl metru sněhu :rolleyes:
 
MFS je pouze označení, zda má pneu ochranu ráfku (u 17" Dunlopů bych řekl standard :) ). Co se hlučnosti týče, tak zesílené XL ji mají papírově stejnou, jako nezesílené respektive je to označení "extra load" - pneu má vyšší zátěžový index (v tomto případě 94 vs. 91). Takže bude spíše XL teoreticky tvrdší a hlučnější (málokdo rozpozná).
S jízdními vlastnostmi budeš určitě spokojen, jako @Vitus s eRTéčkama :)

Ještě k tomu XL, celkově by pneumatika měla být odolnější proti proražení např. o obrubník. Vyšší zátěž je možná v případě většího nahuštění pneumatiky, které takto označená pneumatika umožňuje.

Jinak mě shodou okolností XL pneu s ochranou ráfku asi zachránila minulý týden gumu, vzal jsem zadním kolem obrubník při vyjíždění z posledního místa z parkoviště, ráfek je sice trochu poškrabanej, kousek gumy odštípnut, ale zrovna v místě ochranné vrstvy, tak snad do zimy vydrží.
 
To nee, ale musíš mít z Mazdy potvrzení, že tento rozměr je možný = další love + fronta na magistrátu a zapsání do TP.
S typovým listem nemusí. Stačí štempl od STK - technik K a na magistrát za 50 Kč.
 
Zimní: na všem Continental WinterContact (vyjma Supry, ta v zimě nejezdí)
Letní: již 3 sezonu všude Uniroyal RainSport 3, Supra vpředu Pirelli P Zero Asimmetrico, vzadu Continental ContiSportContact (v dešti nejezdí)
 
Zdar, nedávno som kúpil Mazdu 6 GH. Je obutá do nových pneu Altenzo Sports Comforter+ 225/45 R18 95W XL . O značke Altenzo som nikdy nepočul, tak som si do gúglu hodil, koľko orientačne stoja tie gumy. Prekvapila ma prinízka cena - okolo 1300 Kč/kus. Vzhľadom na to, že "značkové" gumy začínajú cca na 3000Kč/kus, veľmi dôvery v tieto gumy zatiaľ nemám. Zatiaľ mám najazdených pár km, takže sám neviem povedať, ako sa Mazda na tých gumách chová... a popravde sa mi ani veľmi nechce skúšať koľko znesie a kedy už pôjde v tiahlej zátačke do šmyku :D Aký máte na to názor? Radšej by ste to vymenili za iné, alebo ich vkľude zodrali? Díky :)
 
Zdar, nedávno som kúpil Mazdu 6 GH. Je obutá do nových pneu Altenzo Sports Comforter+ 225/45 R18 95W XL . O značke Altenzo som nikdy nepočul, tak som si do gúglu hodil, koľko orientačne stoja tie gumy. Prekvapila ma prinízka cena - okolo 1300 Kč/kus. Vzhľadom na to, že "značkové" gumy začínajú cca na 3000Kč/kus, veľmi dôvery v tieto gumy zatiaľ nemám. Zatiaľ mám najazdených pár km, takže sám neviem povedať, ako sa Mazda na tých gumách chová... a popravde sa mi ani veľmi nechce skúšať koľko znesie a kedy už pôjde v tiahlej zátačke do šmyku :D Aký máte na to názor? Radšej by ste to vymenili za iné, alebo ich vkľude zodrali? Díky :)
Jestli často divočíš, tak si kup něco prověřeného. ;)
 
Mimochodem, jaké jsou vaše zkušnosti s těmi "výrobními" Bridgestony T001 na nových šestkách? Je mezi vámi někdo, kdo s nimi jezdí s šestkou za sucha převážně ostře? Jsou při extrémních nárocích v pohodě?

Na 2012 trojce jsem měl Bridgestony, které jsem po 3 tis. km radši prodal a koupil Dunlopky. Na 2015 trojce jsem pak měl 18" Michelin Pilot Sport 3, za sucha mi přišly famózní, na volné ploše na Strahově jsem s "neutrhnutelností" v ostrém trhnutí a v kroužení vysokou rychlostí strašil mnoho známých... ale byly dost hlučné. Ty Bridgestony na šestce mi na předváděčkách tak dobré v adhezi nepřišly, ani dostupné testy nehovoří moc pozitivně, takže přemýšlím, jestli je po hned po koupi šestky nenabídnout k prodeji...

Zase by mě lákal Michelin, konkrétně Pilot Sport 4, případně Dunlop SP Sport MAXX, které by měly být slušné a k tomu velmi tiché. Nemáte s těmito někdo na šestce zkušenosti a srovnání s těmi Bridgestony?
 
Ahoj Ondreji,
jak kdesi napsal shr3k: Bridgestony T001 Turanza lze volně přeložit, jako turistická guma. Žádný zázrak to opravdu není, ale lidem, kteří jezdí předpisově to stačí. Prvně jsme je chtěl prodat, ale nakonec jsem se rozhdl je sjet a pak jít jako na předchozí Mazdě 6 do Dunlop SP Sport MAXX.... -tiché, absolutně sedí za sucha i za mokra a dokonce i pod 4 mm. Moje Bridgestony teď mají 4 mm a mají to za sebou- obvzvlášť na vodě je to o ústa. Odjedu ještě na nich dovolenou a hned tam půjdou Dunlopy. Manželka má na Citroenu DS4 Sport Chic 2.0 HDI, 120 kW Michelin Pilot Sport 3 a auto na nich sedí jako přibité. Mám pocit, že se tak nesjíždějí, jako Bridgestone. Dunlop je taky měkčí a rychleji mizí. Vždy je něco, za něco.
 
Proc zminujete zrovna ony 4 mm? To je snad vyhlaskovy limit pro zimni vzorek, s letnim to nema nic spolecneho, ne? Nebo je to nejaka nepsana doporucovana hodnota i na letni?
 
Nevím, prostě byly tak sjeté, možná 3-4 mm. :) Kdo jezdí rychle na vodě, už ví, že když vymete kaluž, není to ono.
 
Ako uz niekto vyssie napisal, Bridgestony T001 su celkom v pohode pneu, ale na blaznenie urcene nie su. Hlavne pri bocnom zatazeni zacinaju pomerne skoro klzat. Na druhej strane su citatelne a nezaskocia svojim spravanim a neutrhnu sa nahle bez varovania. Viac mi vyhovuju na mokru, kde s nimi nepoznam aquaplaning. Tento rok to uz bude mozno horsie, lebo su dost zjazdene. A to je ich dalsi problem: mam na nich najazdene mozno 35 000 km a buduci rok by som ich mal menit. Ale to uz vymenim auto :)
Urcite by som ich nemenil hned po kupe. M6 nie je auto stavane na jazdu v extreme. Ale po ich zjazdeni by som asi isiel do inych ;)
 
Nikdy se nedá spoléhat, že krajní situace na silnici nenastane... Dik moc za ohlasy na Bridgestony, můj pocit tedy nebyl jen pocit, ale asi je tedy nabídnu k prodeji - pokud byste někdo měli předběžný zájem, dejte vědět, díky (jde tedy o 225/45 r19, po zajizdecim vikendu, pokud je definitivně budu chtít prodat, budou mit max 3000 km).
 
Pratele vase doporuceni nej zimni pneu vcetne plech disku na cx3 za rozumnou cenu ? Dekuji
 
Zdarec všichni,
řeším taky už nyní tento problém a s pneu by to mělo být jednoznačné:
http://www.pneumatiky.cz/info/nokian-wr-d4-top-kvalita-nejen-na-snehu.html
Někdo (myslím, že Natural) tu chválil její předchozí generaci (wr-d3)...
Stojí tak průměrně okolo 2700,-
http://www.pneumatiky.cz/nokian-wr-d4-215-60-r16-99-h-zimni.html

Disky bych na zimu použil, co jsem měl na letních při koupi auta a na léto by se mi líbily tyto:
http://www.racing-line.cz/alu-kola-racing-line-ki501-16x6-5-5x114-3-et46-cerna-lesteni-3.html

Plecháč jsem koupil na plnohodnotnou rezervu (holt moc těm sprejům nevěřím, už z motorek...) a není o moc levnější, než liťáky...

Rozměrově zůstávám na 16-kách, i když ty 18-tky vypadají lépe... :)

Rád se ale poučím z ostatních názorů, připomínek, či doporučení...
 
Back
Top