• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Pneumatiky

Jaké letní pneu 225/45 R18 pro lehce sportovní jízdu ? (každý 2 hlasy)


  • Celkem voličů
    38
Ja jsem dlouhodobe spokojeny s Nokiany, zimnimi i letnimi, takze se jich planuju drzet :)
Ted na zimu dojizdim stare Pirelli Sottozero co jsem dostal s koly a neni to ono...
 
Tak já jsem měl Nexen NFera Su1 a najel jsem na nich přes 60000km možná i více a nemůžu na ně říct půl slova. A letos do nich půjdu znovu.

Ahoj, co se týká těchto pneu, jak je na tom šířka? lezou maličko přes disk nebo jsou užší a tak sebemenší kontakt znamená škrábanec ?
Zvažuju totiž mezi Barum 225/45 R18 95Y TL XL FR Bravuris 3HM
a
Nexen N'FERA SU1 225/45 R18 95Y XL
 
Ahoj, co se týká těchto pneu, jak je na tom šířka?
Zvažuju totiž mezi Barum 225/45 R18 95Y TL XL FR Bravuris 3HM
Spíš je otázkou co máš za kola. 225/45 18 je originální rozměr, takže na originálních ráfcích opravdu neškrtneš a nepolezou..
Ohledně výběru mezi Barum doporučím prohlédnout diskuzi a reference.
 
Chybu neuděláš ani v jednom případě. Subjektivně mi přijdou RT2 trošku hlučnější v 17" oproti RT. Ale opravdu jen maličko nebo spíš vůbec :)
Viz.: Pneumatiky
 
Na Landsail 988 225 45 17 odjezděno tři léta a absolutně bez problémů....super pneu za ty prachy...
na Mazdě 6 na landsail 588 215 50 17 odjeto jedno léto a ze začátku se mě zdálo, že trochu plavou ale později OK...
Jinak Lansail obouvá Boeing
 
Mám je rok a spokojenost"18". Třeba zpětné zrcadko je hlučnější, kaluže ve 120km/h taky v pohodě. Nevidím až tak velký rozdíl oproti jiným.
 
jen pridam svoje info z poslednich let:

Jak jsem jiz nekde zminoval na M6 GG byly osazene 215/45 R17 91W Bridgestone Potenza RE050A jiz fabriky. Na voze byly vlastne 8sezon a najeli necelych 90tis km. Pri cca 3mm sly uz pryc. Naprosta spokojenost v chovanim na suchu.I po tech letech nebylo guma nijak dvakrat vytvrdla ani poskozene ani na bocnicich ani na behounech. Sjizdela se symetricky a boky drzely, nesjizdely se. Na vode byly OK, ale umim s predstavit gumy s lepsim chovanim..avsak nijak neklouzaly. Hlucnost prumerna a spotrebu fakt nemohu hodnotit, neb jsem je nestridal. Zimni byly za tu dobu dvoje ..Dunlop Winter Sport 3D 205/55 R16 bez problemu za vsech rezimu..takove mensi pohodlne backory na zimu. Pak jsem ale dal Nokiany WR A3 v rozmeru 215/45 R17 91W a ty byly skvele jak na suchu , tak na snehu po vsech strankach. Byly i tiche..coz se u Mazdy vzdy hodi.

Jinak momentalne na BN ku jsou zatim jen letni 215/45 R18 89W Dunlop Sport Maxx TT a ty v lete se chovaly velmi dobre. Po poradnem zahrati o to lepe. Boky se nesjizdeji. Na vode jsou OK (nove auto funguje preci jen idealne), takze hodnotit to ted asi nejde. Jezdil jsem je i celou zimu a co rici je to proste letni pneu, takze se dala pri chladu na zadku lehce utrhnout od podkadu:) je dobre vedet, ze je zadek tak lehce na limitu ovladatelny. Uvidime co s tim ted udelaji ty nove pruziny od Eibachu. Pak napisi asi do jineho threadu.
 
Tak já si letos pořídil, je to z dílny Hankook. Tak uvidím.
 

Přílohy

  • IMG_20180405_143154.jpg
    IMG_20180405_143154.jpg
    685,7 KB · Zobrazení: 92
Najeto cca 40km a hlučnost nepozoruji, oproti zimním Continental je to tišší a XL jsem měl vždy a tvrdé to není. Až najedu tak 500km, tak mám svůj úsek, kde je vyzkouším na hraně.
 
Najeto cca 40km a hlučnost nepozoruji, oproti zimním Continental je to tišší a XL jsem měl vždy a tvrdé to není. Až najedu tak 500km, tak mám svůj úsek, kde je vyzkouším na hraně.
Oka diky

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Nezkoušel někdo toto na Mazdě cx3?
KLEBER KRISALP HP3 XL 215/60 R16 H 99
 
Díky za zkušenost. Už objednávám hybridní disky Alcar a pak poscháním co možná nedávno vyrobené tyto pneu. Minimum prodejců uvádí datum výroby.
 
Back
Top