• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Počasí, aneb už máte přezuto?

No teď jsem zmatenej, co myslíte těma asymetrickýma.
Tak já hodím radši příklad.
První je levá zadní, druhá pravá zadní. To je to, co myslíte asymetrickou? (Nabízí se mi totiž ještě možnost, že je na pneu "stromeček" a je tedy osově souměrná.)f205b3d8c1f4e5b08d344e01206649a4.jpg1b144189a09e4df1ef2eb7af4f3184fb.jpg

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ty Piloty jsou taky asymetrické (osově nesouměrné). Je to jednoduché, na bočnici pneu máš buď nápis OUTSIDE nebo šipky ukazující směr rotace.
Pokud vidíš nápis INSIDE nebo šipka ukazuje proti směru rotace, je potřeba to přehodit/přezout.

EDIT: @vladas75 byl rychlejší :D
 
Ty Piloty jsou taky asymetrické (osově nesouměrné). Je to jednoduché, na bočnici pneu máš buď nápis OUTSIDE nebo šipky ukazující směr rotace.
Pokud vidíš nápis INSIDE nebo šipka ukazuje proti směru rotace, je potřeba to přehodit/přezout.

EDIT: @vladas75 byl rychlejší :D


Existujou 4 druhy pneumatik:

  • Symetrické: je úplně jedno jak sou nazutý (často používané hlavně v minulosti dnes méně časté a nebo používané u levnějších nebo malých aut)
matador-mps330-maxilla-2-D.jpg

  • Směrové: mají na sobě nakreslenou šipku směru rotace - na autě lze prohazovat mezi sebou vždy jen levé nebo pravé
images.jpg stažený soubor.jpg

  • Asymetrické: mají na bocích nápisy Inside a Outside - musejí být nazuty nápisem outside ven z auta, ale je jedno jakým směrem se otáčejí (i když to u některých dezénů může vypadat že ne) - lze prohazovat mezi sebou na autě všechny 4 kola
stažený soubor (2).jpg images (1).jpg stažený soubor (1).jpg


  • Asymetrické Směrové: Málo častý druh používaný hlavně u těch nejdražších sportovních aut a i jejich cena je značná. Nutno kupovat 2 levé pneu a 2 pravé pneu. Na autě musejí být nazuty nápisem Outside směrem ven, ale zároveň respektovat směr rotace. Na autě lze prohazovat mezi sebou jako u směrových pouze levé nebo pravé, ale pouze v případě, že je na obou nápravách stejný rozměr, což u drahých sportovních aut nebývá pravidlem.
 
Souhlasím, černá je lepší, ale zase raději stříbrnou, než plecháče.
Mimochodem, co myslíš skrytými ventilky? Na stříbrných kolech mám kovový, stříbrný ventilek. Na černých mám černý, gumový (klasika všech klasik. a je to ošklivý, jo).
Ventilky jsou schované pod diskem, kouká jen malá matička. Ventilek je kryt zapuštěnou kovovou čepičkou. Pro dofouknutí/kontrolu je třeba spešl klíčkem vyšroubovat čepičku, takže nasraný soused ti bez znalosti a nářadí kolo nevypustí (důvodem je ale hlavně vzhled).
https://www.carspneu.cz/fotos/full/doplnky/9080.jpg
https://www.bazos.cz/img/2/712/86221712.jpg
 
Přezuto od úterý 3.4.-těšil jsem se na "nové" 18-ky. Kdyby někdo váhal, kvůli změně lakování, jsou to kola z m6 mps. Z usedlého kombíku je rázem dynamický dravec:D. Rok 2017 koupeny 17" (m6 GH po FL) 2018 koupeny 18", ale na 2019 žádnou změnu ve stejné linii neplánuju:).
 

Přílohy

  • IMG_20180403_172538.jpg
    IMG_20180403_172538.jpg
    932,2 KB · Zobrazení: 45
  • IMG_20170918_182233.jpg
    IMG_20170918_182233.jpg
    913,3 KB · Zobrazení: 45
Přezuto mám již týden. Nepředpokládám už souvislou vrstvu sněhu, nebo ledu. A pokud by i přesto tento případ nastal, tak ty 4 hodiny holt počkám, než to roztaje.
 
My, ac zijeme v nizine u Labe, budeme CX-3 prezouvat az v dubnu, protoze uz se nam i tady parkrat stalo, ze je silnice rano namrazena nebo napadne i nepatrny poprasek snehu... na autech jsme oba se zenou do jiste miry zavisli, takze cekat az to roztaje nelze :D Vlastne moc nevidim duvod na to prezouvani spechat, leda zhorseny esteticky dojem ze vzhledu auta na zimakach?
 
My, ac zijeme v nizine u Labe, budeme CX-3 prezouvat az v dubnu, protoze uz se nam i tady parkrat stalo, ze je silnice rano namrazena nebo napadne i nepatrny poprasek snehu... na autech jsme oba se zenou do jiste miry zavisli, takze cekat az to roztaje nelze :D Vlastne moc nevidim duvod na to prezouvani spechat, leda zhorseny esteticky dojem ze vzhledu auta na zimakach?
jojo ,ty 18" origo kola jsou fakt boží , už se nemůžu dočkat až je budu mít :cool:
 
Já na nich jezdím celou zimu. Přezouvám jenom samotné pneumatiky.
Zatím jsou pořád jako nové, sůl nevadí. Ale je fakt že je mám ošetřený.

Odesláno z Tapatalk
 
Já přezouvám až koncem března. Dva dny zpátky u nás krátce sněžilo, pak sníh s deštěm, ráno teploty okolo 5 °C, nemám kam spěchat. Navíc mám stejné zimní i letní disky. Jen spotřeba a hlučnost půjde na letních dolů, na což se těším.
 
Back
Top