• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Poklady v garážích = co tam stojí za víkendové skvosty?

A budou fotky aj té Supry? :D;):rolleyes:

Až se večer vrátím domů, tak nějaké fotky Supry do galerie přidám. Letos ještě garáž neopustila a zatím to vypadá, že ani neopustí :-( V minulosti (dosti dávné) jsem měl i Audi S8 a BMW 850i. Dnes si doslova rvu vlasy, že jsem konkrétně to BMW prodal. Jeho hodnota je dnes tak o řád vyšší, než za kolik jsem ho kupoval :(
 
Jeee Supra moje laska :cool: Jeste nekdo tady ma nejake skvosty jako Skyline R-34 , starou NSX nebo Nissan Sylvia anebo jinaci skvosty? Pokud ano tak fotkyyyyyyy :D
 
Jeee Supra moje laska :cool: Jeste nekdo tady ma nejake skvosty jako Skyline R-34 , starou NSX nebo Nissan Sylvia anebo jinaci skvosty? Pokud ano tak fotkyyyyyyy :D

Znám člověka, který v garáži hýčká Celicu limitované edice Carlos Sainz. Tak jestli je Ti to dost...:D
 
Znám člověka, který v garáži hýčká Celicu limitované edice Carlos Sainz. Tak jestli je Ti to dost...:D
Je fajn mit sve dalsi auto pro radost :) Ja porad premyslim ktere auto si mam poridit na vikendove jezdeni...Stale se nemohu rozhodnout jestli nejakou americkou ve osmicku hemi s krasnym zvukem(nejlepe s kompresorem) anebo nejakou japonskou krasavici ktera bude proplouvat luxusne zatackama(Honda Integra type-r) American bude asi stat vice a nebude tak obratny...Nastesti mam jeste spoustu casu na rozmyslenou :)
 
protože se nám tu rozvinula debata na toto téma, zakládám tomu topic + přesunuju debatu
 
Tak já začnu, když téma bylo odčleněno z jiného vlákna z debaty, kterou jsem vedl s @eko1980 :)
V roce 2002 jsem se pod vlivem filmu The Fast and The Furious rozhodl, že si splním dětský sen a koupím si Toyotu Supru. Bohužel tehdy na tu "správnou" generaci nebylo, navíc to ještě nebyla taková živoucí legenda, a tak rozhodnutí padlo na generaci Mk. III, která byla přesně ta, jejíž prospekty jsem si schovával a o níž jsem sníval jako dítě. Navíc je to mrkačka!! :D Požadavky byly jasné: turbo, targa, manuál, černá, nebo červená barva a co nejlepší technický stav.
Tak jsem našel podobného blázna jako já, který ode mne koupil mou blankytně modrou Audi V8 4,2 (ano, opravdu jsem se nespletl a V8 je správně) a začal jsem shánět Toyotu. Viděl jsem snad každou, která byla tehdy v ČR na prodej a žádnou jsem nekoupil. Technický stav byl většinou žalostný, případně byla auta po nehodě. Pátrání jsem tedy rozšířil na D, ale výsledky nebyly o moc lepší. Následně, jako vždy, zasáhla náhoda a já dostal při návštěvě příbuzných u Stuttgartu (od náhodné známosti) tip na Supru, která byla na prodej ve Švýcarsku. Jelikož to bylo jen nějakých 200 km, skočil jsem s Matthiasem (bratranec) do auta (měl jsem tehdy AR 164) a valil tam.
Supra vyhovovala mým požadavkům, neboť byla celkem v pěkném stavu, tj. nebyla zbastlená tuningem a snahou přiblížit její look Ferrari. Tak totiž skončilo pohříchu mnoho těchto skvělých aut. Byla dokonce na originálních 16" alu :) Na tachometru bylo 235000 km, což bylo celkem varující, neboť Supry se prý, jak jsem měl tehdy načteno, kolem 200000 km přidírají na klice. Byla červená v kůži, klima fungovala, stejně jako tempovat i ABS a byla to targa. Prodával jí první majitel s téměř kompletní servisní dokumentací. Jen to byl automat!! No, ale nakonec byla má touha a nedočkavost větší než touha po manuálu a po nějaké době jsme si plácli. Zacvakal jsem 63000 CHF a po návštěvě úředního šimla jel zpět Suprou, zatímco Matthias jel Alfou Romeo. První delší jízda byla jako droga a já se fakt do toho auta zbláznil.
Jelikož jsem byl tehdy výrazně dobrodružnější povahy auto jsem vezl domů po vlastní ose. Alfu jsem nechal u strýce s tím, že až povezou babičku zpět do ČR, tak pojede Rafael (druhý bratranec) Alfou a já ho pak hodím zpět domů. Jak řekli, tak udělali :D
Doma prošla Supra přihlašovací procedurou a zevrubnou technickou kontrolou u mého dvorního servisáka Vladimíra (taky bratranec) a jelikož nebyly shledány žádné vážné nedostatky šla Supra do ostrého provozu :) Asi po týdnu nenastartovala a jelikož to byl automat, tak šup potupně na podval. Závada banální až trapná... chyba startéru, konkrétně ožižlané úhlíky. Oprava do dvou dnů a zase se jezdilo. Po několika týdnech, při jízdě v Krkonoších, najednou rána jako prase a z pod kapoty čoudu jako z komína elektrárny. Vypnul jsem motor a děsíc se toho, co tam uvidím, jsem otevřel haubnu. Celý motor byl zlitý chladící kapalinou, tlumení kapoty kapalinou doslova nasáklé a když se pára rozplynula, zjistil jsem, že praskl chladič :D Tak znovu na podval. Tehdy jsem zjistil, že sehnat na Supru náhradní díly nebude žádná sranda. Doslova co kus, to unikát. Do práce mi chodily faxy s rozměry chladičů a přírub a trvalo pěkně dlouho, než jsem ho sehnal. O pár týdnů později se mi při jízdě auto rozklepalo a po zastavení jsem zjistil, že cosi vzadu asi hoří :D Smradu jako v hradu a když se čoud rozptýlil (opět) zjistil jsem, že se oddělil běhoun od bočnice na měsíc starých pneumatikách Dunlop SP Sport (od té doby mi Dunlop nesmí na auto, motorku a nedal bych ho ani na kolo).
To už mi stačilo, stejně končila sezona, a Supra šla "na špalky". Následující 2 roky prošla slušnou rekonstrukcí (GO motoru, repase turba - stejně se pak dalo jiné a větší, stavitelné žluté tlumiče KONI, díky dalšímu příbuznému v Kanadě se sehnaly kované písty, ojnice, sodíkové ventily, jiný mezichladič, repase brzd (nevěřili byste jaký problém je sehnat správné prachovky na písty brzd a kolik ty prťavé gumičky stály), ramena, těsnění kolem oken a střechy. Pak jsme ještě přišli na to, že by se hodil lak (bohužel motor již byl v autě), přečalounily se sedačky, nacpala se tam hudba (tehdy hype Blaupunkt :) ) a Supra dostala 17" alu Borbet. Pak se ladily spousty věcí okolo a pořád jsme přicházeli na to, co by bylo možno dodělat a udělat lépe. To jsem pak již zarazil a s velkou pompou vyjel do sezony 2005. Byla to krása a já se rozhodl, že tohle auto si již nechám. Od té doby již Supra závady neměla. Dnes má tato 30 letá babička najeto okolo 290000 km :). Letos jí čeká cesta do nové garáže, neboť jí z místa trvalého bydliště budu převážet do loni koupeného domu, kde jí již připravuji garáž, kterou bude sdílet s Mazdou 6 a Hondou VFR 800. Mám choutky jí letos nadělit manuál a doladit lak, tenkrát jsme ho trošku odflákli... uvidíme.
P.S. Víte jak funguje tempomat? Motorek navíjí lanko, čímž ovládá škrtící klapku :D
P.P.S. Později ještě nahraji záznam z brzdy
 

Přílohy

  • Untitled-1.jpg
    Untitled-1.jpg
    124,2 KB · Zobrazení: 61
  • Untitled-2.jpg
    Untitled-2.jpg
    167,3 KB · Zobrazení: 59
  • Untitled-3.jpg
    Untitled-3.jpg
    104,4 KB · Zobrazení: 55
  • Untitled-4.jpg
    Untitled-4.jpg
    79,8 KB · Zobrazení: 54
  • Untitled-5.jpg
    Untitled-5.jpg
    85,3 KB · Zobrazení: 55
  • Untitled-6.jpg
    Untitled-6.jpg
    114,3 KB · Zobrazení: 58
  • Untitled-7.jpg
    Untitled-7.jpg
    95,8 KB · Zobrazení: 55
Poslední úprava:
Tohle vypada na tvou Supru :D http://www.autoforum.cz/zajimavosti...*********************************************
 
Jen taková perlička. Víte kde seženete nejlevnější světlomet na Toyotu Supra Mk. III? Ne? Na Toyotě Starlet Mk. II. Jsou stejné, vyzkoušeno a ověřeno :) Ale to je vyjímka z pravidla o náhradních dílech zmíněné výše.Starlet01.jpg
 
Tak tohle je muj top sen ktery se mi nikdy nesplni :( Mozna to auto az tolik nestoji ale to fakt nevim ale nasledne upravy predelani rizeni na levo atd uz neco stoji...Kazdopadne tohle byl a vzdy bude muj sen :)
 

Přílohy

  • nissan-skyline-gtr-r34-2.jpg
    nissan-skyline-gtr-r34-2.jpg
    85 KB · Zobrazení: 26
Skyline... rozumim;) Asi je relativni co je moc a co ne... Ale zrovna Skyline cenu drzi velmi dobre.
 
Tak dneska u Ostravskeho Globusu :cool: Skoda ze zrovna nestartoval rad bych si ten 8,2litr V10 poslechl :)
 

Přílohy

  • Bez názvu.jpg
    Bez názvu.jpg
    597,8 KB · Zobrazení: 51
http://www.autoforum.cz/fascinace/v...*********************************************
Asi prihodim :D
 
Back
Top