1. Aby bylo snadnější používat naše webové stránky, používáme soubory cookie. Protože však Evropská unie ve své nekonečné moudrosti stanovila povinnost jasně vás o této skutečnosti informovat, činíme tak tímto textem. Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním souborů cookie. Zde se dozvíte více.
 2. Podložky pod RZ s logem MazdaKlanu

  Ahoj Host, naši členové neúnavně vymýšlejí, kromě již několika realizovaných dodávek kvalitního oblečení, další identifikační znaky s logem MazdaKlanu, tentokrát se jedná o podložky pod RZ. Pokud máš zájem, hlasuj v anketě tamtéž.

Povinná výbava - žárovky vs LED, hever vs plnící sada

Diskuzi v 'Mazda3 (BM/BN)' zahájil Magic, 9. 3. 2018.

 1. Magic

  Magic nový člen

  16
  2
  3
  Zdravím všechny, právě jsem dovezl novou Mazdu 3 Revolution G165 2018. Vůz předávají údajně s trojuhelníkem, vestama a naházeným obsahem lékárničky.

  1) Má LED světla a tudíž mezi prodejcem dodanou povinnou výbavou "logicky" nebyly náhradní žárovky.

  Mám si pro klid v duši PČR pořídit do auta ještě v dnešní době sadu žárovek, která mi bude naprosto k ničemu jen, abych ji mohl ukázat?

  Zákon je zákon. Předpokládám, že ano a nejlépe nakoupit ty co tam jsou (netuším kde to najít a jestli raději nevzít "sadu").

  2) Další dotaz mám k heveru a klíči na matice kol, jelikož součástí vozu je (údajně od výroby) plnící sada. Prodejce argumentoval, že hever "logicky" není potřeba. Zákon je zákon.

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Povinn%C3 ... ho_vozidla
  ad. hever + klíč

  Otázka jak dalece je to důvěryhodné.

  Zvedák, klíč na matice (šrouby) kol, náhradní kolo nebo kola (vozidla kategorií M a N; toto vybavení není povinné u vozidel s koly umožňujícími nouzové dojetí po defektu, u vozidel vybavených pro bezdemontážní nouzovou opravu, městských autobusů, zásahových požárních automobilů a komunálních vozidel provozovaných v operativním dosahu servisních služeb provozovatele)

  Díky.
   
 2. Ter Leeloo II

  Ter Leeloo II rodinný člen KLANu

  1 276
  594
  113
  Spritmonitor.de
 3. Magic

  Magic nový člen

  16
  2
  3
  Díky, v mezičase jsem taky jedno vlákno z toho našel.

  Vypadá to, že hever ani klíč nepotřebuji. Rovněž není LED považovaná za vyměnitelný zdroj světla (litera zákona). Mám to taky v příručce vozu - příp. bych mohl ukázat příslušníkovi - https://i.imgur.com/pXYaE3U.png.

  Stejně je tam těch žárovek ale více (osvětlení SPZ, blinkry, mlhovky nevím), tak něco budu potřebovat koupit. Je nějaká sada, která by byla alespoň trochu použitelná ať nekupuju nějakou předraženou?

  Např.:
  https://www.zbozi-levne.cz/Servisni-sada-zarovek-Mazda-3-d2666.htm

  Nebo si to někde nechat poskládat a poslat.
   
 4. Radfire

  Radfire člen KLANu

  57
  27
  18
 5. Magic

  Magic nový člen

  16
  2
  3
  Jako, že bych si tu H7 přilepil mamutem zepředu na LED světlomety "na dojetí" :).

  Já jen přemýšlel jestli není nějaká sada pro Mazdu, která má smysl a daly by se z ní příp. nějaké použít, ale asi to je jedno a vezmu prostě co mi někde přijde pod ruku.
   
 6. Radfire

  Radfire člen KLANu

  57
  27
  18
  v nasi generaci jsme mohli o ledkach jenom snit...takze tam H7 patici mam, stejne jako ve zbytku svetylek :D

  jestli novy generace uz patice nemaj tak bych asi vzal jenom pojistky a stourave prislusniky odkazal na manual..:cool:
   
 7. Natural

  Natural správce Člen týmu

  3 155
  1 775
  183
  Většinou to děláme tak, že zbylé žárovky hodíme do LED. A ty co se vytáhly slouží, jako náhradní pro případ kontroly: Výměna žárovek za LED u Mazda3 BM/BN :)

  Pojistky jsou od každé jedna v pojistkové skříňce ;)
   
 8. Magic

  Magic nový člen

  16
  2
  3
  A najde se někdo kdo už bral nějakou sadu pro Mazda3 BL, která by se ev. i dala použít? Hodil by se mi odkaz na e-shop pro moji 2018ku. Nevím, které žárovky tam přesně jsou, tak proto sada, jinak bych si to asi někde vyklikal.

  Jinak tam prostě jebnu něco jak psal Radfire výše https://www.alza.cz/hobby/p-l-h4-sv...QxWFbsIjcuzY7k6gKVMOj4mFSCAQQF3xoCbg0QAvD_BwE .

  Tohle je totiž pěkná raketa https://eshop.autopalace.cz/m-sada-zarovek-m5-11-m6gh-m3bl . S tím obalem se pak můžu nechat vyfotit.
   
 9. Ter Leeloo II

  Ter Leeloo II rodinný člen KLANu

  1 276
  594
  113
  Spritmonitor.de
  Presny seznam zarovek, ktere v aute mas, je v manualu.
   
 10. Radfire

  Radfire člen KLANu

  57
  27
  18
  ta autopalace krabicka je ma taky vypsany: H11 + WY21W + W21W+ W5W
   
 11. Magic

  Magic nový člen

  16
  2
  3
 12. Radfire

  Radfire člen KLANu

  57
  27
  18
 13. Magic

  Magic nový člen

  16
  2
  3
  Máš recht :), zbytek ceny je zřejmě obal.
   
 14. Radfire

  Radfire člen KLANu

  57
  27
  18
 15. Magic

  Magic nový člen

  16
  2
  3
  Zdá se, že ano. Vezmu tu levnější, díky.

  Na "tuning" s LED světly do interiéru je si myslím ještě brzo. Prvně pořádně vyzkouším ty stávající a řekl bych ,že budou i stačit. Ono to LED svítí jinak a mohlo by tam toho světla být zase až moc. U druhého auta mi to synátor pořád vzadu zapíná a mít tam LED, tak mne to docela oslňuje.
   
 16. romin

  romin rodinný člen KLANu

  546
  345
  63
  Tak já tam mněl i tu sadu žárovek:)
   
 17. Magic

  Magic nový člen

  16
  2
  3
  No mně to okomentovali slovy, že ta sada je drahá, tak že je lepší si tam dát něco jiného. Vtipné je, že uvádějí "povinná výbava" v ceně, takže tím pádem vlastně kecají, a nebo tam chybí ono pomyslné slovo "kompletní". Už jsem objednal tu levnější sadu výše a hodím si to do kufru. Tím jsem svou občanskou povinnost snad splnil.
   

Sdílet tuto stránku