• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Pozdě spíná termostat Xedos 6

Kubs

nový člen
7
Zdravím, tak si dovolím to tady "odpanit" a vložit můj premiérový příspěvek :) Poslední dobou mi na mojí Xedos 6 spíná hrozně pozdě termostat, kdy se ručička teploty vody dostane skoro na vrchní rysku teploty. Tak nevím, jestli termostat odchází do věčných lovišť (přece jen spíná už 22 let), nebo je problém někde jinde. Jen ještě podotýkám, že mi auto moc netopí už od doby kdy jsem ho koupil, což jsou cca 4 roky...respektive začne topit celkem za dlouho po zahřátí chladící kapaliny. Ale problém s topením jsem moc neřešil, protože v zimě často nejezdím. Díky za jakékoliv rady :)
 
pokud termostat spíná tak, že málem vaříš a teprve pak otevře velký okruh, je úplně opačná situace než to, že to pozdě topí, to by zas říkalo že máš permanentně otevřený velký okruh... chybu bych hledal jinde než u termostatu.... co třeba víčko od oleje, není tam nějakej sajrajt ? Nemizí ti voda z chlazení?
 
Na sraze, jak jsme byli na benzince, tak ti z mazdy tekla voda si vzpomínám ;) Ještě jsme si dělali prču, že ve stáří se moč těžko udržuje :D
 
... no pak bych se moc nedivil disfunkci topení resp. přehřívání ....
 
Termostat i čidlo bych skousl, ale s vodní pumpou mě nestrašte :-( Nějakej úbytek vody asi mám no :-/
 
Kde kdyžtak najdu to čidlo teploty že bych ho nějak zčeknul/očistil nebo tak ? Vždyť kdyby byla v háji pumpa, tak by to bylo slyšet ne ?
 
Napřed bych zkouknul spodek a hadice... Pokud to někde teče, bude to tam pochlejstaný... může bejt prasklá hadička, případně netěsnící příruba. Měl jsem u mé dvojky taky podezření na vadnou vodní pumpu, ale nakonec v servisu zjistili, že to bylo jen tou přírubou.
 
Back
Top