• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Předělání blinkrů do LED technologie

Vitus

správce
Člen týmu
5 941
protože mě od koupi GH iritovaly skomírající vláknové žárovky mezi LEDkami v origo světlech, předělal jsem je taky do LEDu. Postup je celkem jednoduchý:

žárovky na předek (čirá optika na Gh = oranžově svítící žárovky)

žárovky na zadek (oranžové sklíčko u GH = nutná žárovka s vysokou svítivostí)


je třeba nahradit odpor vláknových žárovek /LEDky mají podstatně menší odpor a pokud byste jen vyměnili žárovky za LED, bude to blikat zběsile rychle/. Obyčejný odpor by se upekl, musíte osadit odpor s vlastním pasivním chlazením. Jedná se o odpor 50W, 4Ohm.


18115800421_f263f92b2f_o.jpg


Odpor napájejte na konektor (můžete i na přímo) k drátům vedoucím k žárovce blinkru a připevněte někam, kde nebude vadit že se hřeje (přesto, že má vlastní chlazení). Osobně jsem použil kvalitní pěnovou oboustranku (3M - lze použít i Wurth), je to vyzkoušené na několika autech jiné značky viz přiložená fotka pohledu do prostoru zadních světel

V bočních blinkrech žárovka vyměnit nelze, zatím to nechám a časem snad najdu nějakou netuzingovou náhradu (pokud existuje)...


btw: koupil jsem k předku i zadku náhradní žárovku a ta, co je v zadních blinkrech skončila nejdříve pokusně a teď už asi na trvalo ve zpátečním světle
 
To je paráda, jak si to vyřešil. To ale asi dohromady nedám...:rolleyes:
Každopádně se musím smát, jak mi na dotaz prodejce tvrdil, že nepotřebuju mít / vozit náhrádní žárovky...že fůůůllll LED :D
 
Trochu jsem o tom četl na netu a lidi píšou, že je lepší než nahrazovat tu zátěž odporama, tak tam dát jiný relé, tj. přerušovač.

Např. něco jako tohle: http://www.motonakup.cz/moto/blinkr...-blinkru/produkt/prerusovac-blinkru-led-2-pin

nebo toto - to je prej na japonce - http://www.autodily-kaan.cz/index.php?id_product=2861&controller=product&id_lang=2

Myslíš, že se to nějak dá? Musel by se asi vyměnit místo toho co tam je těď, což absolutně nevím kde je :D

PS: neber to jako rejpání, jen mě napadlo, jestli není jiná cesta
 
Rele je pod palubkou, ty odpory co mam ja jsou uplne jednoduse instalovatelny....

edit: ted ještě z compu koukám na ty odkazy, ten první předmět mi přijde úplně mimo a ten druhý se mi fakt nezdá, že by mohl být takhle univerzální

každopádně klidně se staň průkopníkem a jdi touhle cestou, třeba to bude fungovat ,-)
 
Poslední úprava:
Samozřejmě máte recht chlapi. Bavil jsem se o tom se švárou co má autoservis a povídal ať se na to vyseru a dám tam ty odpory :) rozebírat palubku fakt nebudu. Taky říkal, že na STK by obecně s LEDkama neměli mít problém, pokud to svítí dostatečně intenzivně a správnou barvou. Takže díky za info každopádně :)
 
mňo o intenzitu svitu bych obavu fakt neměl .... a na STK si blinkrů ani nevšimnou. Nakonec já jde tento měsíc na STK, takže můžu poreferovat :)
 
Když bez keců na stk prošlo i moje auto s továrnou na LED, tak myslim můžete bejt s nějakejma blinkrama v klidu :D
 
Ahoj, vymyslel už někdo jak zapojit ledky v blinkrech bez použití odporů? Nikde nemůžu najít žádnou moudrou radu, odpory instalovat nechci. Dá se to třeba přeprogramovat v BCM? Pustil by se do toho někdo se mnou? Předem díky za rady, tipy a případnou pomoc při řešení.
 
Ahoj, vymyslel už někdo jak zapojit ledky v blinkrech bez použití odporů? Nikde nemůžu najít žádnou moudrou radu, odpory instalovat nechci. Dá se to třeba přeprogramovat v BCM? Pustil by se do toho někdo se mnou? Předem díky za rady, tipy a případnou pomoc při řešení.
Proc ti prijde jednodussi preprogramovat jednotku nez napajet dva odpory.... ?
 
Ahoj, vymyslel už někdo jak zapojit ledky v blinkrech bez použití odporů? Nikde nemůžu najít žádnou moudrou radu, odpory instalovat nechci. Dá se to třeba přeprogramovat v BCM? Pustil by se do toho někdo se mnou? Předem díky za rady, tipy a případnou pomoc při řešení.
Máš tady super návod od Vituse, tak bych určitě neváhal ani chvíli ;) Rozhodně mi to přijde jednodušší, něž přeprogramovávat jednotku s nejistým výsledkem.
 
Proc ti prijde jednodussi preprogramovat jednotku nez napajet dva odpory.... ?
Máš tady super návod od Vituse, tak bych určitě neváhal ani chvíli ;) Rozhodně mi to přijde jednodušší, něž přeprogramovávat jednotku s nejistým výsledkem.
ahoj, nějakou dobu jsem se k tomu nedostal, tak se omlouvám za prodlevu v reakci. Nicméně, situace je taková, že v žádným případě nechci zasahovat do izolace kabeláže abych použil vlastní odpory. Odpory koupené viz. ebay mají docela problémy s teplotou a životností celkem a to vůbec nemluvím o konstrukčním řešení těchto odporů (nerad bych si ukostřil + v případě vadnýho kusu... už s tím mám docela zkušenost). A dodatečné zjištění, přeprogramování ŘJ v tomto ohledu není možné...
Takže zatím mám na cestě 21W LEDky a předpokládám, že to vyřeší všechny problémy. Další věc a to bych zdůraznil pro všechny kdo se o toto téma zajímají - vyvarujte se levných málo výkonných LEDek do osvětlení mimo interiér. Radši si připlaťte a kupte rovnou silnější, protože je jinak budete stejně měnit :)

PS: Řešení s odpory je možná funkční, ale do budoucna nepraktický, rizikový a není to tak elegantní ;)
 
Trochu jsem o tom četl na netu a lidi píšou, že je lepší než nahrazovat tu zátěž odporama, tak tam dát jiný relé, tj. přerušovač.

Např. něco jako tohle: http://www.motonakup.cz/moto/blinkr...-blinkru/produkt/prerusovac-blinkru-led-2-pin

nebo toto - to je prej na japonce - http://www.autodily-kaan.cz/index.php?id_product=2861&controller=product&id_lang=2

Myslíš, že se to nějak dá? Musel by se asi vyměnit místo toho co tam je těď, což absolutně nevím kde je :D

PS: neber to jako rejpání, jen mě napadlo, jestli není jiná cesta

toto relátko který máš na mysli je určený pro model GG. V modelu GH už bohužel není......
 
@Libor Jestli si myslíš, že ti pomůže proti rychlému blikání 21W LED, tak jsi bohužel na omylu a budeš zklamán. Pořád nevyřešíš hlavní problém a to je ten, že žárovka má jiný odpor než LED.
Pro info @Vitus už to nějaký ten rok má nainstalované a žádný problém. I @Alamaster bude moct za chvíli poreferovat.

Nicméně jasná věc, že každý si může dát do auta, co se mu líbí a co preferuje ;)

Ohledně těch silnějších LED také nesouhlasím. Silné LED rády praskají. K silné LED patří a je vhodné dobré chlazení. Samozřejmě jelikož je konkrétně tohle téma o blinkrech, tak tady nejsou LED tak namáhány a díky blikání nemají čas se přepálit. Jinak LED v odkazu nahoře fungují bez problémů a svítí parádně. Ti co viděli naživo určitě potvrdí.
 
Poslední úprava:
@Libor Jestli si myslíš, že ti pomůže proti rychlému blikání 21W LED, tak jsi bohužel na omylu a budeš zklamán. Pořád nevyřešíš hlavní problém a to je ten, že žárovka má jiný odpor než LED.
Pro info @Vitus už to nějaký ten rok má nainstalované a žádný problém. I @Alamaster bude moct za chvíli poreferovat.

Nicméně jasná věc, že každý si může dát do auta, co se mu líbí a co preferuje ;)

Ohledně těch silnějších LED také nesouhlasím. Silné LED rády praskají. K silné LED patří a je vhodné dobré chlazení. Samozřejmě jelikož je konkrétně tohle téma o blinkrech, tak tady nejsou LED tak namáhány a díky blikání nemají čas se přepálit. Jinak LED v odkazu nahoře fungují bez problémů a svítí parádně. Ti co viděli naživo určitě potvrdí.

No Tvůj názor samozřejmě respektuji, ale dovolím si oponovat jednoduchou matematikou. W21W a WY21W mají příkon 21W. Pokud žárovku s příkonem 21W nahradím jinou 21W žárovkou, nemusím řešit žádný odpor. Zároveň mi příjde hloupé, dávat k cca 6W žárovce kterou má Vitus 50W odpor a ždímat z auta cca 5A místo cca 2A... Ale jak si řekl, je na každým co si dá do auta a co preferuje ;) Nicméně díky za rychlou reakci... už sem myslel, že jenom já sedím v pátek v noci u PC :D
 
Back
Top