• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Předělání blinkrů do LED technologie

určitě! Každá zkušenost dobrá ,-) hlavně je pecka, že už ti tam neskomíraj ty vláknovky :D
 
Je to tak. Možná ještě vyzkouším někde schrastit ty 6 ohmový, že bych to vyzkoušel... uvidíme
nic nesháněj, na vyzkoušení je poskládám ze zásob ze šuplíku a až budu v Praze tak snadno vyzkoušíme a když to bude vyhovovat tak vyměníš. Toho 19. co je sraz tu bohužel nejsem - (vracím se v noci domů z cyklovýletu z Itálie, kde jsem už od 15.).
Bonus s těma 6 ohm/50W by byl (v případě že bude vyhovovat rychlost blikání) nižší ztrátový výkon a tím menší ohřev odporu.
 
@Alamaster na kolik ta celá sranda s blinkrama přijde ?

Nejdražší jsou v podstatě ty LEDky, mě vyšly na cca 2x300 ty oranžový do předních světel + 2x230 ty bílý do zadních světel
+ 140 za dva odpory

takže celkem cca 1200 Kč + samozřejmě čas a práce, a trochu elektro materiálu hlavně ze strany @karel_b

S tím, že LEDmajster @Natural by možná sehnal LEDky levněji a ty odpory by taky možná šly sehnat o něco lépe.
 
toho elektromateriálu nebylo až tak moc. Konektory jsme použili z vyřazeného zdroje z PC - viz obr., je to dobré z důvodu snadného odpojení odporu při nutnosti návratu k žárovkám (STK :) ) konektor možno použít jakýkoliv s proudem alespoň 3,5A. Bývá dobrým zvykem použít na stranu k žárovce samičku a na stranu odporu samečka (aby při odpojeném konektoru nebylo napětí na kolíkách - z důvodu snadného zkratování), jinak smršťovačka, izolačka a trochu vercajku :)
 
Poslední úprava moderátorem:
rád bych, ale zatím na to nebyl čas. Přiznám se, že mě to na GJ neštve tolik jako mi to vadilo u GH .....
 
tady zminuji jeste druhou moznost: vymenu relatka na led-kompatibilni
https://www.carbuyingtips.com/artic...ar-turn-signals-bulbs-and-upgrade-to-leds.htm
Mno ano, vsak se tu o tom take pise ...
Trochu jsem o tom četl na netu a lidi píšou, že je lepší než nahrazovat tu zátěž odporama, tak tam dát jiný relé, tj. přerušovač. ...
Rele je pod palubkou, ty odpory co mam ja jsou uplne jednoduse instalovatelny....

Pokud je rele schovane pod palubovkou, tak z hlediska instalacni narocnosti zjevne vyhravaji odpory ;).
 
04.05.2018 idem s autíčkom do servisu za účelom montáže lediek a odporov k smerovkám. Akonáhle bude všetko vymenené, tak to odfotím a nahrám aj video pre lepšiu vizualizáciu. Pre info, ledky mám od led guru @Natural a touto cestou mu chcem poďakovať.
 
je zajímavý, že majitelé starších modelů se vždycky děsně báli tuhle jednoduchou úpravu udělat a majitelé nových aut nebojí ....
 
Back
Top