• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Předělání blinkrů do LED technologie

Hm, teraz to je už jasné!!! Ja nie som vedľa z elektriky, ja som z nej pako!!! :confused::D
 
Až na to GATO, že ty tam máš označení jediné a to 25W a to znamená 25 watů ztrátový výkon odporu ... takže ty tam máš odpor o nějakém odprou v ohmech (který nevíš) a je to typ 25W zatížitelný a RADFIRE má taky pravdu že označení 25R znamená 25 Ohmů. A ten odpor (rezistor) tam musí být zapojený paralelně, aby navýšil průtok proudu obvodem, protože přes LED žárovku teče daleko menší proud než přes klasickou žárovku. Kdyby tam byl odpor o menší watáži, tak by při tom velkém proudu shořel ....
 
Já zapojil došlé odpory od Natural do zadní části za světly,vyměnil vláknovky za LED a vše funguje v pohodě,jak má.Žádné dodatečné odpory do přední části nebyly potřeba.;)
Pánové to chce klid. Tam bude problém někde mezi odporem a rukama mechanika :D ;)
Stačí dozadu na každou stranu 5-6 ohm 100-150 W (příkon který odpor zvládne, ne kolik jím prochází) a je hotovo viz. zpráva @boa ;)
Je to napočítáno schválně tak, aby se vepředu nemuselo nic dodělávat :cool:
 
Aby som vec uviedol na pravú mieru, ja sa do elektriky naozaj nevyznám.
Odpory inštaloval elektromechanik v servise.
Pri inštalácii som bol prítomný a videl som, že keď sa zapojili odpory iba dozadu, smerovky blikali rýchlo. Narýchlo som bežal do obchodu a kúpil som tie, čo sú na fotke. Tie z obchodu sú pri predných a tie od @Natural sú pri zadných smerovkách.
Z akého dôvodu to tak funguje je mi jedno, hlavne že to vôbec funguje a svieti to lepšie ako klasické žiarovky.
 
Pokud byla sada od Natural...LED žárovky a odpory 5 ohm 100W bez nějaké vady,což pochubuji a zapojeny paralelně na zadní blinkry,neměl by být žádný problém ve funkčnosti.Nejsem taky žádný elekroonek,ale je možné, že jestli ty zadní odpory Gato nemá náhodou do série.
 
@boa - vedel by si to rozpoznať podľa fotky? Skúsil by som to nafotiť a mohli by ste to rozlúsknuť.
 
Změřil jsem vám schválně, kolik mají originál Osram odpory pro zapojení na 21W Osram retrofity - 11 Ohmů.
 
Zdravím jsem tu nový, nedávno jsem si pořídil první generaci M6 a koukám, že zde ledkujete. Bylo by možné se s vámi domluvit na poslání těch ledek na celé auto a odporů na blinkry??
 
Ešte stále sa neobjavila nejaká LED žiarovka do smeroviek so vstavaným odporom? Akosi nemám dôveru v nejaký externý odpor, ktorý sa môže prehriať a spôsobiť (hlavne teraz v letných horúčavách) požiar veľmi ľahko...
 
Nemas duveru v odpor s chlazenim a veril bys integrovanemu odporu v zarovce....?
 
Ešte stále sa neobjavila nejaká LED žiarovka do smeroviek so vstavaným odporom? Akosi nemám dôveru v nejaký externý odpor, ktorý sa môže prehriať a spôsobiť (hlavne teraz v letných horúčavách) požiar veľmi ľahko...
Ten samostatný odpor hřeje jak kamna a je potřeba chlazení. Taková žárovka s integrovaným odporem a chladičem se ti do žádnýho blinkru nevejde
 
Keby ta ziarovka bola Osram alebo Philips so zárukou tak ano, veril by som. Ak mam niekde lepit ci nechat visiet no name china odpor co sa zohrieva pri kabloch - neviem - neviem...

Nechapem ale, preco je to problem len pri Mazde. Ked som na predoslej Octavke III alebo VW vymenil smerovky za LED, ziadny rozdiel v rychlosti blikania nebol...Daval som Osram... Teraz som tiez kupil do Mazdy CX-5 Osram a blika strasne rychlo, jasne ze sa jej odpor nepaci. Asi by to chcelo (ak by to niekto vedel) zmenit v riad.jednotke info ze je ziarovka LED...
 
Poslední úprava moderátorem:
Keby ta ziarovka bola Osram alebo Philips so zárukou tak ano, veril by som. Ak mam niekde lepit ci nechat visiet no name china odpor co sa zohrieva pri kabloch - neviem - neviem...
Všechno je popsáno v tomto tématu. Jedná se vesměs o žárovky Osram nebo Philips a odpory se zde řeší taktéž, aby se uchladily a vše fungovalo jako má. Holt když chce někdo objevovat objevené, tak samozřejmě nechť si poslouží a budeme rádi za každé "nové" info.
Ještě k otázkám - Osram žárovky se zabudovaným odporem neexistují - dodávají se externí odpory (stejně v jako našem případě). Jinak žárovky se zabudovaným odporem letěly přímo do koše, popsáno v tomto tématu proč ;)
 
Dnes přišel balíček od Robina :) Snad už zítra budeme blikat LED blinkrama.
Jojo, taky jsem měl takový, akorát se po FL nějak divně změnila elektrika v M3 a až teprve tři 100w / 6 ohm odpory zapojený paralelně se přiměřeně zahřívaly aby nezahořely při stání na varovky. Bohužel tři odpory už nejdou nikam slušně nalepit na kastli kvůli chlazení, takže já mám smolíka :(
 
To jako fakt tři odpory 6ohm paralelně ... to je už tedy malý odpor, tedy 2ohmy a tím pádem jimi teče proud 6A a je to výkon 72W a přece tedy odpor 100W to musí vydržet ... to je divné ne ?
 
To jako fakt tři odpory 6ohm paralelně ... to je už tedy malý odpor, tedy 2ohmy a tím pádem jimi teče proud 6A a je to výkon 72W a přece tedy odpor 100W to musí vydržet ... to je divné ne ?
Jo, to teda je. Ale zkoušeli jsme to dlouho, různý kombinace. Je vyzkoušeno, že 6 ohm je hraniční pro rychlost blikání, čím nižší odpor, tím stabilnější (pomalý) blikání. Zahřívání jednoho i dvou odporů paralelně bylo během 30-50 sec. nad 55 st.C. Teprve tři udržely teplotu poměrně nízko. nechci tady Ekovi spamovat stránku o autě, když tak můžem probrat jinde.
 
Máš už někdo prosím v M6 GL (2016-2018) strčený ty LED žárovky v blinkrech ? Pokud ano, dával odpory jen dozadu nebo dopředu (kde je lepší přístup) a jaké hodnoty, tedy kolik Ohmů ?
 
Back
Top