• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Přední kamera - chybové hlášení

Sedly

rodinný člen KLANu
580
Nevite proč to stále při jízdě svítí ? Hlavně si myslim, že mi to nefunguje ! Aktivace zapnuta ! Děkuji

24D2F473-A338-4DB2-A6FA-DEB0F99973C6.jpeg
 
sedly já měl neco podobného,navíc mi svítila kontrolka přejíždění jizdních pruhu a byla to kamera v předním skle,po výměně kamery ok.
 
Doufam, ze to bude jen spinave sklo v miste cidla - kamery -
Sedly : ja som sa vtedy na to pýtal v Mazde povedali že 99,9% toho chybového hlásenia je znečistením oknom,a naša výbava nemá vybočovanie a podobne takze to bude podľa mna len tým sklom,niekedy stačí zastať vypnúť motor a naštartovať a zhasne to
 
Sedly : ja som sa vtedy na to pýtal v Mazde povedali že 99,9% toho chybového hlásenia je znečistením oknom,a naša výbava nemá vybočovanie a podobne takze to bude podľa mna len tým sklom,niekedy stačí zastať vypnúť motor a naštartovať a zhasne to
Oka ... dekuji
 
Stává se vám teď DUBEN a KVĚTEN jak tak furt svítí to slunko, že dost často (třeba ráno a k večeru, když zrovna chytnu rovnou cestu a slunce nademnou, tak je vyřazena trvale, třeba i 10 minut v kuse než se trochu změní cesta) mi zahlásí kamera přední že nevidí (výstraha) a tím pádem nejde SCB (to mi vadí právě), udržování v jízdních pruzích (to mi nevadí), sledování únavy (to mi nevadí) a automatické světla dálková (to mi taky nevadí páč ve dne nepoužívám :) )
 
Za slunka se mi to teda nestava. Jedine za tech vlhkych casu, kdy je kamera zamlzena. Pres leto ne.

A proc Ti chybi zrovna SCB? Proste kdyby nahodou se to zrovna hodilo?
 
Ano přesně, určitě to do někoho napakuji jak naschvál když to zrovna nebude fungovat :)
Jinak když je zamlženo tak to vím že kamera hlásí, ale to slunko mě štve to není ani v návodu napsáno a proto si myslím že ta kamera je nějak chycená částečně.
 
Ano přesně, určitě to do někoho napakuji jak naschvál když to zrovna nebude fungovat :)
Jinak když je zamlženo tak to vím že kamera hlásí, ale to slunko mě štve to není ani v návodu napsáno a proto si myslím že ta kamera je nějak chycená částečně.
Mám novou funglovku a kamerka mi to dělá taky poměrně často. Stačí umejt okno u kamery. Dost často se to spíná uprostřed cesty, třeba po 10 ti minutách jízdy. Nechápu, v Mazdě mi řekli, že je prostě špinavý okno, ať čistim. Zatím to vždy pomohlo.
 
Jako dělá ti to když ti na ní zasvítí ostřejší slunce nebo jako obecně, protože máš špinavé sklo ??? To je dost rozdíl.
 
Je pravda, že se mi to děje během jízdy, ne hned po nastartování, takže je to možná od slunka. Zaměřím se na to a dám vědět až něco vypozoruju.
 
Koukněte i na vnitřní stranu skla před senzorem. Kolikrát je tam celkem nepěkný film špíny (nejspíš výparů z plastů)..:rolleyes:
20180418_131531.jpg 20180418_131541.jpg
 
Tak včera i dnes jak zase svítilo slunce tak asi 3x každý den hláška že kamera nemá výhled :-(
 
Tak včera i dnes jak zase svítilo slunce tak asi 3x každý den hláška že kamera nemá výhled :(
Já pořád čekám až při nějaké příležitosti vyskočí kontrolky a stále nic. Je fakt, že auto mám furt čistý. U mě to bylo zřejmě špínou na skle.
 
Tak dnes při Garančce 40 tisíc jsem nahlásil že KAMERU blokuje slunce a koukli na diag a tvrdí že je nějaký nastavovací SW, kde mění citlivost a upravili mi to .... tak uvidím.
 
Po ceste z Talianska cez Rakúsko mi začalo blbnúť "denné svietenie"
/autá na mňa blikali v tuneloch, že nemám zapnuté svetlá/.
Súčasne mi začala blbnúť navigácia, vypadával display na každé
zatrasenie vozidlom, dokonca aj keď som pootočil "rapkáčovou"
hlasitosťou na stredovom paneli, tak preblikával display ...
... doslova tak, ako píšem !!!
Myslel som si, že "nejaký studeňák" ...
Zastavil som sa teda v autorizovanom servise v Innsbrucku,
a prvé čo ma fascinovalo bolo, že netrvalo ani tri minúty a auto si prebrali.
Ďalší "šok" bol pohľad do servisu ... všade, povedal by som, že "sterilná čistota",
každá jedna vec mala svoje miesto, mechanici zrejme "práve vyprané montérky",
a šok bol aj to, že na dielni som videl jediné auto, to moje !!!
Auto napichli na palubný počítač a skonštatovali, že je zarosená kamera !!!
Priznám sa, že som z toho išiel pomaly a neveriacky "do kolien",
lebo celé to začalo blbnúť okolo obeda, a keďže som išiel od rána,
v momente prvých výpadkov som mal najazdených už dobrých 250km
a zapnutú automatickú klimu, vnútornú teplotu nastavenú na 22st.C.,
čiže nechápem, ako sa mohla za týchto okolností "kamera zarosiť" ...
... ale zrejme to bola pravda, lebo chlapík kameru poutieral
/rozbalil predo mnou novú utierku napustenú s roztokom proti zahmlievaniu/.
Samozrejme nič som neplatil a o necelú hodinu som pokračoval v ceste.
Odvtedy som najazdil asi 2.000km, problém sa už nezopakoval,
a doteraz som nepochopil, ako súvisí orosená kamera s displayom ....
V každom prípade bola návšteva tohoto servisu pre mňa zážitok, alebo to bol sen ??!!
 
No nevím, asi sen bych řekl .... orosená KAMERA vypne funkci pouze AUT. PŘEPÍNANÍ SVĚTEL TLUMENÉ/DÁLKOVÉ, dále pak SCBS, hlídání přestávky, hlídání udržení a signalizaci opuštění jízdního pruhu, čtení značek. V žádném případě ti nemůže blbnout denní svícení, to přece je nezávisle na kameře, to má jiný senzor. Navíc orosená KAMERA je signalizována jako výstraha na LCD budíku v autě. Jinak třeba mi v AUTOTIP v Dolním Benešově přebere technik auto i někdy do 2 minut !!!
 
Tak dnes při Garančce 40 tisíc jsem nahlásil že KAMERU blokuje slunce a koukli na diag a tvrdí že je nějaký nastavovací SW, kde mění citlivost a upravili mi to .... tak uvidím.
můžu se zeptat zda to pomohlo. dosud jsem nic podobného nepozoroval, ale teď dva týdny podzimní krásne sluníčko mi vypne kameru a rozsvítí se všechny světla, jako bych jel v noci. @pietro myslím si, že blikali protože si je oslňoval, protože přestalo fungovat vykrývání a všechny světla se rozsvítili jako v noci. Taky se mi to stává
 
Back
Top