• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Přehled změn pro řidiče a další výuka

no když vezmeš jak málo pokuty je za šraňky a kolik je za technickej stav nebo "upravenou SPZ", tak se nad tim nikdo moc nezamyslel .....
 
no sem tam se mi to zdá u "prkotin" dost natažený. no neni nic lepšího než pořádná represe :)
 
tady je nový manuál pro školení řidičů s platností od zítřka s přehledem změn pro rok 2016 by @Doofer
 

Přílohy

  • 2016-skoleni-ridicu-zmeny-20-2.pdf
    881,5 KB · Zobrazení: 11
Pro info:
Českým řidičům začaly ve velkém chodit pokuty ze zahraničí, i za banality. Co s tím?

http://www.autoforum.cz/zivot-ridic...*********************************************
 
třeba se bude někomu hodit... ;)
https://www.mesec.cz/clanky/vuz-uz-...*********************************************
 
A až to přestane platit, budou na STK 10 kilometrový fronty....To tam radši zajedu v termínu.
 
A až to přestane platit, budou na STK 10 kilometrový fronty....To tam radši zajedu v termínu.
jasny, ale nekdo ten termin z objektivnich duvodu stihnout nemuze... proto je dobre, aby ta info prosakla. btw me konci treba technicka pristi tyden :)
 
Taky mi technická končí 23.3, tak jsem se dnes ráno objednal na servis do Tábora a rovnou na STK. Když prodlouží uzávěru, tak nepojedu.
 
Nevím jestli jste už zaznamenali změnu, ale od 1.1. Se přestává vydávat velký TP. Údaje co jsou v něm jsou v registru, můžete si je zkontrolovat přes portál Občana.
Ti z vás co velký TP mají, jej při přepisu vozidla odevzdají a nový majitel dostane již velký TP - doporučuji před návštěvou úřadu ofotit.
Problém, který se týká většiny z nás jsou dopsané údaje na zadní straně velkého TP - kola, tažné zařízení, LPG a pod. - Tyto údaje se ve většině případů nepovedlo do systému převést - resp v době fyzického zápisu se nezapsaly do systému. To znamená že na další STK může vzniknout problém - mají se řídit údaji ze systému s přihlédnutím k fyzickému TP.

V praxi to znamená že když budou na autě kola, který nebudou v systému ale na velkém TP ano, pokud nebude technik debil, tak vám technickou dá, upozorní vás však, že tuto chybu musíte co nejdříve napravit (byť chyba nevznikla na vaší straně). Vy však do další technické musíte doplnit údaje do registru vozidel, protože pak už se nebude brát ohled na velký TP.
No a pokud technik bude debil, tak vám dá technickou na měsíc, nebo taky vůbec.

Já mam třeba v registru ohledně kol jen tyto informace :
Screenshot_2024-01-07-19-13-47-785-edit_com.android.chrome.jpg

Jaksi mně tam chybí rozměry:
- 215/50 R17 (používám na zimu)
- 225/45 R18 (používám na léto)


Naštěstí mám další technickou až v dubnu 2025 , ale i tak to tam raději doplním, předpokládám že z těchto informací budou čerpat i pojišťovny při šetření škody vzniklé na vozidle.

Co vy, máte tam ty údaje?

Portál občana - Registr Silničních vozidel - vyberete vaše auto - zobrazí se údaje z velkého TP
Kola jsou v záložce - Spojovací zařízení, nápravy, kola

Předpokládám že chybějící údaje by měly být v poslední záložce - Další údaje
 
Já třeba nemám na portálu občana ani jedno auto na IČO, na portaldopravy.cz vidím všechna auta.
 
Já mám na všem taky jen zapsané kola 18´´ a to dokonce 2x stejný rozměr. 16´´ nemám nikde. Ale ofotil jsem si VT a budu to řešit až za dva roky na STK.
 
A na který úřad jít říct,že v tom mají přeplaceni úředníci bordel a dát to do pořádku?
 
Back
Top