• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Přídavná LED zadní poziční/brzdová světla

Vitus

správce
Člen týmu
5 942
čím víc je auto na silnici vidět ve tmě a zhoršených povětrnostních podmínkách, tím líp - proto jsem domontoval přídavná poziční světla, které současně při sešlápnutí brzdy zvýší intenzitu svícení a slouží jako brzdová. Tyto světla se v některých zemích montují jako OEM už při výrobě.

Poziční světla z ebaye se jednoduše vymění za odrazky v nárazníku, vyndáte celý obsah kufru pod kobercem, dráty se protáhnou průchodkou zhruba v místech veprostřed pod zámkem kufru a napojí do svazku na příslušné vedení

10202_img-1082.jpg
 
Poslední úprava moderátorem:
Já se díval, že i když se to dalo do jedné objednávky 3x, tak to napočítalo 3x poštovné, takže se nic neděje nejspíš :)
 
Máte někdo zkušenost jak moc je to poruchové případně jak dlouho to vydrží? Se zárukou to případně žádná hitparáda asi nebude co?
 
Hmmm, not bad.
Ja uvazoval o sviticim logu, resp. podsvicenym, ale Robin mi rekl ze to neni povoleny, coz je skoda, vypada to taky dobre kdyz se to pripoji na brzdy.
 
@dJn3o dej si na auto co se líbí tobě. Chtěl si vědět co na svítící znaky říkám, tak jsem říkal, že je to jak na kolotoči.. To neznamená, že si to na auto nemůžeš dát.. Dokonce jsem ti psal, že připojení na brzdy popřípadě není špatnej nápad. Povolený není kde co a kdyby ses tím měl řídit, tak si auto nezkrášlíš ničím...

@Vlastik zkušenosti jsou takové, že svítí mnoho let bez problémů. Cena je vyšší, ale kvalita tomu odpovídá.
Zrovna jsem objednával @Milda6 , tak tu bude další klaňák s pozičkami :)
 
No ještě dotaz, jak se to chová při vypnutých světlech? Rozsvěcuje se při brzdění? Nebo svítí a rozsvěcuje se jen při zapnutých zadních světlech? Budu mít totiž denní svícení kdy budu mít potkávací xenony se zadními vypnutá a otázka jak se bude chovat toto...?
 
No predpokladam, ze to bude svitit podle toho, kam si to zapojis nebo nechas zapojit. Bud s brzdama nebo obrysovkama.
 
S obojim ;) respektive zalezi jak to pripojis. Standardne sviti obrys a zesiluje svit jako brzdovka.

Btw jezdit s dennim bez osviceneho zadku je zhovadelost
 
Poslední úprava:
Zhovadilost je takto jezdit za zhoršených podmínek.. Mazda má velice citlivý světelný senzor a už při menším zhoršení zapíná automaticky světla, takže takovej problém bych v tom neviděl ;)
 
S obojim ;) respektive zalezi jak to pripojis. Standardne sviti obrys a zesiluje svit jako brzdovka.

Btw jezdit s dennim bez osviceneho zadku je zhovadelost
A to ještě nevíš, že jsem tě chtěl poprosit , že až pojedu ledkovat a ty budeš mít zrovna čas, tak jestli by jsi mi ty pozičky nezapojil . Díky.
 
Zhovadilost je takto jezdit za zhoršených podmínek.. Mazda má velice citlivý světelný senzor a už při menším zhoršení zapíná automaticky světla, takže takovej problém bych v tom neviděl ;)

nesouhlasím. Pokud mne někdo vyhláškou nutí svítit vepředu a současně zakazuje svítit vzadu, je to ZHOVADĚLOST, jelikož to vymyslelo nějaký hovado.... protože to normálního člověka nemůže napadnout. Ale to sem nepatří ....

A to ještě nevíš, že jsem tě chtěl poprosit , že až pojedu ledkovat a ty budeš mít zrovna čas, tak jestli by jsi mi ty pozičky nezapojil . Díky.

zapojit pozičky je spíš práce pro autoelektrikáře nebo alespoň servismana. Můj mechoš to zapojoval dobře půl hodiny s veškerým vybavením a znalostmi. Je třeba vystěhovat celej kufr, obnažit kabeláž a zkoušečkou najít správný dráty, na který to nasvorkuje......
 
Poslední úprava:
Back
Top